Logowanie
Nadaj nowe hasło
Jeśli jesteś już klientem to wprowadź swój adres e-mail i potwierdź hasłem. Logowanie umożliwia zakup nowych programów po cenach promocyjnych, rozszerzenie posiadanego oprogramowania, zamówienie abonamentu na aktualizacje oraz konsultacje serwisowe.
Nie masz konta?Zarejestruj się
|
W ewidencji wkładów
wprowadzamy składki np.na kasę zapomogowo-pożyczkową (KZP), które należy potrącić pracownikowi za każdy miesiąc w okresie, gdy przynależy on do kasy. Wprowadzając
kwotę wkładu możemy określić daty przynależności do kasy, wkład początkowy, ewentualnie redukcję wkładu.
Do ewidencji wkładów możemy wejść
klikając w ikonę bezpośrednio z okna głównego
lub będąc w Aktualnym zatrudnieniu
klikając na klawiszu Wkłady.
Jeśli na pasku głównym nie ma takiego przycisku, należy go uaktywnić w Konfiguracji pasków klikając prawym klawiszem myszy na dowolnym przycisku okna głównego.
Klawiszem Ins wprowadzamy nowy wkład
. Wypełniamy:
Rodzaj - wybieramy odpowiedni wkład
Data przystąpienia - data przystąpienia do kasy zapomogowo-pożyczkowej; na listach z wynagrodzeniami za okres późniejszy lub obejmujący wpisaną tu datę uwzględniony zostanie wprowadzony wkład
Data rezygnacji - data rezygnacji z kasy zapomogowo-pożyczkowej; na listach z wynagrodzeniami za okres późniejszy od tej daty nie będzie uwzględniany wprowadzony wkład
Kwota - cała kwota miesięcznego wkładu, który będzie potrącany na liście
Opis - szczegółowy opis wkładu
Uwagi - dodatkowe uwagi do wkładu
Zawieszony od, do - potrącenia wkładów (udział w KZP) można zawiesić w podanym okresie wynagrodzeń
Saldo - kwota, jaka została zgromadzona przez pracownika od dnia przystapienia do kasy
Poniżej jest widoczna historia wszystkich operacji dla danego udziału w KZP. Wypełniamy:
Rodzaj operacji - wybieramy odpowiedni rodzaj operacji: zwiększenie - powiększa saldo KZP, lub redukcja - zmniejsza saldo KZP. Rodzaj auto oznacza, że wpis został wprowadzony automatycznie podczas naliczania listy i powiększa saldo kasy.
Kwota plus - kwota zwiększająca saldo KZP
Kwota minus - kwota zmniejszająca saldo KZP
Data operacji - data zaksięgowania kwoty
Opis - szczegółowy opis operacji
Wypłacić na kolejnej liście -standardowo zaznaczone spowoduje automatyczne uwzględnienie wprowadzonej operacji na liście płac; odznaczamy, jeśli chcemy tylko zwiększyć/zmniejszyć saldo bez uwzględniania tej kwoty na liście
Po zatwierdzeniu, wynagrodzenia będą automatycznie potrącane o wprowadzone kwoty wkładu. Zostanie utworzony automatycznie wpis z rodzajem auto, kwotą wkładu i datą operacji na dzień wypłaty listy. W kolumnach Nr listy płac i Data w.listy pojawi się informacja, na której liście i kiedy dany wkład został potrącony. Informację o wkładzie początkowym, uzupełnieniu bądź redukcji wkładu wprowadzamy ręcznie wybierając odpowiedni rodzaj operacji i wpisując kwotę plus lub minus.
Poprawę danych umożliwia klawisz F6.
UWAGA 1. Wprowadzone potrącenia wkładów uwzględniane będą na tych listach płac, w których zawarte są odpowiednie pola systemowe, czyli standardowo w Wynagrodzeniach podstawowych pole systemowe Wkład KZP (patrz: Definiowanie i nadzór - Definicje list płac).
UWAGA 2. Wprowadzone zwiększenia lub redukcja wkładów uwzględniane będą na tych listach płac, w których zawarte są odpowiednio zdefiniowane składniki. Wartość aktualnego miesięcznego wkładu można pobrać na listę płac funkcją wklz(id,k) (patrz: Definiowanie i nadzór - Składniki wynagrodzeń).
UWAGA 3. W szczególnych przypadkach (jeśli w zakładzie występują inne rodzaje wkładów niż proponowane w programie) możemy również zmodyfikować nazwy ewidencjonowanych potrąceń wkładów. W tym celu musimy odnaleźć definicję odpowiedniego pola systemowego (menu Definicje - Pola systemowe) i na zakładce Pozycja zmienić nazwę.
UWAGA 4. Jeśli kwota wkładu nie jest stała, tylko zależy np. od płacy zasadniczej (procent od płacy), możemy zmodyfikować obliczanie wkładu dopisując nowy składnik wynagrodzeń i połączyć go z polem systemowym Wkład KZP. Wartość aktualnego miesięcznego wkładu można pobrać na listę płac funkcją wkl(id) (patrz: Definiowanie i nadzór - Składniki wynagrodzeń).