Logowanie
Nadaj nowe hasło
Jeśli jesteś już klientem to wprowadź swój adres e-mail i potwierdź hasłem. Logowanie umożliwia zakup nowych programów po cenach promocyjnych, rozszerzenie posiadanego oprogramowania, zamówienie abonamentu na aktualizacje oraz konsultacje serwisowe.
Nie masz konta?Zarejestruj się
|
Kojarzenie płatności jest jedną z funkcji udostępnianych w ewidencji rozrachunków z kontrahentem. Łączy dokument z zapłatą wpisaną do kasy/banku (oba wpisy muszą mieć tę samą wartość Wn(+) lub Ma(-) w polu Rodzaj) lub kompensuje ze sobą dwa niezapłacone dokumenty, np. fakturę z fakturą korygującą (oba muszą mieć różne wartości w polu Rodzaj).
Kojarzenie działa na podświetlonych pozycjach. Możemy podświetlić dwie lub kilka wybranych pozycji (przy pomocy klawiszy Shift áâ) lub wszystkie pozycje widoczne w oknie (przy pomocy klawiszy Ctrl A).
Po naciśnięciu w oknie ROZRACHUNKI przycisku Skojarz pojawi się okno Kojarzenie płatności, w którym
należy określić następujące parametry:
Sposób kojarzenia, czyli w jaki sposób będą kojarzone płatności:
wg numeru dokumentu - skojarzone zostaną tylko płatności posiadające ten sam nr dokumentu, bez względu na kwotę
wg kwoty - skojarzone zostaną tylko płatności ze zgodną kwotą, bez względu na numer dokumentu
dowolnie
Data skojarzenia - data z którą nastąpi skojarzenie wybranych pozycji.
Naciśnięcie przycisku Skojarz rozpoczyna kojarzenie płatności.
Księgując ręcznie zapłaty za faktury w oknie Pozycje raportu kasowego/bankowego możemy na bieżąco łączyć zapłaty z niezapłaconymi fakturami korzystając z przycisku w tabelce na zakładce Dokumenty.
Jeśli jednak nie kojarzymy płatności na bieżąco, bo np. korzystamy z automatycznego importu wyciągów bankowych na których jest dużo pozycji, opisane tu kojarzenie płatności będzie bardzo przydatną funkcją. Możemy podświetlić wszystkie nierozliczone ( F4 Zakres ustawiony na Nierozliczone) płatności (klawisze Ctrl A) i skojarzyć je automatycznie wybierając Sposób kojarzenia ustawiony na wg numeru dokumentu. Jeśli w numerach dokumentów występują jakieś rozbieżności, możemy dodatkowo skorzystać z kojarzenia wg kwoty. A jeśli kojarzymy dwie konkretne pozycje, korzystamy z kojarzenia dowolnego.