Wydruk ewidencji środków trwałych wg nr ewid.

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2fk, R2księga, R2środki, R2środkiPRO i R2środkiSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
lgorek
Posty: 235
Rejestracja: śr, 28 lutego 2018 15:54

Wydruk ewidencji środków trwałych wg nr ewid.

Post autor: lgorek » wt, 07 grudnia 2021 14:39

Witam,
Czy można poprawić aby sortowanie wg nr ewid. było poprawnie wyświetlane obecnie jest 1, 11,12,13 ---19,2,20,21,22---29,3,30,4,5,6,7,8,9. Zarówno jest to w oknie programu jak i na wydruku. A chyba powinno być 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12---19,20,21,22 itd.
Awatar użytkownika
sławek
 
Posty: 735
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 11:11
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: Wydruk ewidencji środków trwałych wg nr ewid.

Post autor: sławek » wt, 07 grudnia 2021 16:26

Jaki jest układ numeru ewidencyjnego środków trwałych (do sprawdzenia albo w oknie firmy - Ustawienia - Środki trwałe albo w menu Okna - Biblioteki - Grupy)?
lgorek
Posty: 235
Rejestracja: śr, 28 lutego 2018 15:54

Re: Wydruk ewidencji środków trwałych wg nr ewid.

Post autor: lgorek » śr, 08 grudnia 2021 10:01

sławek pisze:
wt, 07 grudnia 2021 16:26
Jaki jest układ numeru ewidencyjnego środków trwałych (do sprawdzenia albo w oknie firmy - Ustawienia - Środki trwałe albo w menu Okna - Biblioteki - Grupy)?
Ustawienia - Środki trwałe - pewnie w R2księga tego nie ma.
w menu Okna - Biblioteki - Grupy nie mam nic "pusto", wg mnie wszytko w opcji domyślnej
Awatar użytkownika
sławek
 
Posty: 735
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 11:11
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: Wydruk ewidencji środków trwałych wg nr ewid.

Post autor: sławek » śr, 08 grudnia 2021 14:02

wg mnie wszytko w opcji domyślnej

czyli jakiej? :)

Najpierw ustalmy sposób numeracji ustawiony u Pana, dzięki dojdziemy jak zrobić żeby sortowanie działało lepiej.
lgorek
Posty: 235
Rejestracja: śr, 28 lutego 2018 15:54

Re: Wydruk ewidencji środków trwałych wg nr ewid.

Post autor: lgorek » śr, 08 grudnia 2021 14:31

w menu Okna - Biblioteki - Grupy nie mam nic "pusto" tak jak na załączonym obrazku.

Tak to wygląda u mnie.
grupy.png
grupy.png (126.63 KiB) Przejrzano 4780 razy

Pisząc domyślnie miałem na uwadze że nie było nic ruszane po instalacji programu w tej kwestii.
Awatar użytkownika
sławek
 
Posty: 735
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 11:11
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: Wydruk ewidencji środków trwałych wg nr ewid.

Post autor: sławek » pt, 10 grudnia 2021 8:40

Standardowy numer ewidencyjny w programie ustawiony jest jako [KST]/[SG]/[NNNN], gdzie:
[KST] oznacza numer kśt
[SG] oznacza symbol grupy
[NNNN] oznacza numer kolejny nadawany w taki sposób, że numerem pierwszym będzie "0001"

Informację o sposobie nadawania numerów ewidencyjnych dla środków trwałych w programach R2firma/R2fk/R2ksiega znajdziemy w menu "Zbiory - Wybór firmy - pozycja - ustawienia - środki trwałe - parametr (jeśli zaznaczony) "Podpowiadać nr ewid. jako"

W Pana przypadku najwyraźniej jednak została dokonana zmiana w zakresie numeracji środków - wprowadzono numerację inną niż domyślna.

Symbol grupy w przytoczonym wyżej przykładzie może być informacją zarówno liczbową jak i tekstową, z tego względu uporządkowanie po numerze ewidencyjnym nie działa numerycznie, a alfabetycznie. Przy standardowej numeracji nie ma to większego znaczenia ze względu na to, że numer kolejny (ostatnie przyłamanie wyrażone symbolem [NNNN]) nadawany jest z zerami jako znakami kontrolnymi - 0010 będzie alfabetycznie dalej niż 0002.

Jeżeli z jakichś względów zastosowano u Pana inną numerację na ewidencji środków możemy jedynie doradzić próbę przenumerowania tych środków wg przytoczonego wyżej schematu - z numerem składającym się z "0" - zera lub kilku zer na początku.
lgorek
Posty: 235
Rejestracja: śr, 28 lutego 2018 15:54

Re: Wydruk ewidencji środków trwałych wg nr ewid.

Post autor: lgorek » pt, 10 grudnia 2021 10:10

Numeracja środków trwałych w ustawieniach firmy została zmieniona u mnie na [NR], jednak wg mnie sortowanie powinno działać poprawnie niezależnie od tego. Numeracja jak sama nazwa wskazuje powinna posiadać numer czyli mamy z automatu sortowanie numeryczne a nie alfabetyczne. Jak dla mnie bardzo dziwne rozwiązanie, gdzie użytkownik zmieniając system numeracji musi pamiętać że program działa wg alfabetu a nie numeru.

Czekając na odpowiedź poradziłem sobie z problemem w inny sposób, jako sortowanie wybieram kolejny numer i wtedy mam to jak należy, ale tak to też powinno wyglądać w przypadku nr ewid.
ODPOWIEDZ