Dieta Rady Nadzorczej do 200 zł - lista płac

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
katnow82
Posty: 32
Rejestracja: śr, 04 lutego 2009 8:11
Lokalizacja: Puławy

Dieta Rady Nadzorczej do 200 zł - lista płac

Post autor: katnow82 » śr, 04 lutego 2009 8:32

Mam problem. Nasza Rada Nadzorcza pobiera dietę za każde posiedzenie czyli co najmniej raz na kwartał. Dieta ta jest mniejsza niż 200 zł. Przy tworzeniu listy płac muszę utworzyć fikcyjną umowę co jest nieprawdą ponieważ oni są powołani i nie mają z nami umów ale inaczej nie utworzę listy płac. Problem pojawia się wtedy, gdy na liście płac wyskakuje naliczony podatek dochodowy i brak kosztów uzyskania przychodów co jest błędem, czy można to jakoś poprawić czy muszę poprawiać ręcznie na liście? Dodam jeszcze, że dowiadywałam się w Urzędzie Skarbowym i mam rację co do stosowania kosztów i braku podatku. Zgóry dziękuję za odpowiedż. Pozdrawiam :?: :D
Awatar użytkownika
Inez
 
Posty: 345
Rejestracja: czw, 21 kwietnia 2005 14:23
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Inez » pn, 09 lutego 2009 15:55

A jaką umowę tworzysz i na jakiej definicji listy płac ich przeliczasz? Ja przeliczyłam taką osobę na definicji "umowy organów stanowiących" i mam policzone koszty uzyskania, które pomniejszają podstawę opodatkowania. A może Ty robisz to na "Umowy zlecenia" i program kontroluje próg kosztów?
katnow82
Posty: 32
Rejestracja: śr, 04 lutego 2009 8:11
Lokalizacja: Puławy

Post autor: katnow82 » wt, 10 lutego 2009 7:13

Ja też robię to na na definicji "umowy organów stanowiących" ale ich dieta wynosi 80 zł brutto... Aby m mogła w ogóle utworzyć listę płac tworzę "umowę organów stanowiących" na jeden dzień (dzień wypłaty diety) i niestety kosztów nie ma tylko podatek...
Trudno najwyżej będę poprawiać ręcznie
Awatar użytkownika
Inez
 
Posty: 345
Rejestracja: czw, 21 kwietnia 2005 14:23
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Inez » wt, 10 lutego 2009 9:56

Zrobiłam sobie taką samą umowę, tzn. na 80 zł brutto i na liście płac pięknie podstawia koszty, automatycznie nie naliczając podatku. Zatem coś robisz nie tak, ale niestety żeby to ustalić chyba pozostaje Ci tylko kontakt z serwisem.
katnow82
Posty: 32
Rejestracja: śr, 04 lutego 2009 8:11
Lokalizacja: Puławy

Post autor: katnow82 » wt, 10 lutego 2009 12:32

Inez dzięki bardzo za zainteresowanie.
Ja też sprawdziłam i już przyjmuje dobrze :shock: Może po ostatniej ściągniętej aktualizacji
Dziękuję wszystkim za zainteresowanie moim problemem
ODPOWIEDZ