Oskładkowane wynagrodzenie podczas okresów nieskładkowych

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
Beania
Posty: 170
Rejestracja: wt, 04 lutego 2014 13:32
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Oskładkowane wynagrodzenie podczas okresów nieskładkowych

Post autor: Beania » wt, 29 sierpnia 2023 14:09

Pokażę dla porównania:

sierpień:
Załączniki
sierpień.jpg
sierpień.jpg (50.69 KiB) Przejrzano 7029 razy
Beania
Posty: 170
Rejestracja: wt, 04 lutego 2014 13:32
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Oskładkowane wynagrodzenie podczas okresów nieskładkowych

Post autor: Beania » wt, 29 sierpnia 2023 14:10

i wrzesień:
Załączniki
wrzesień.jpg
wrzesień.jpg (70.84 KiB) Przejrzano 7028 razy
Beania
Posty: 170
Rejestracja: wt, 04 lutego 2014 13:32
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Oskładkowane wynagrodzenie podczas okresów nieskładkowych

Post autor: Beania » wt, 29 sierpnia 2023 14:13

We wrześniu wystąpiło wynagrodzenie zasadnicze (???) i dod. stażowy za czas choroby został oskładkowany. Nawet jak zdejmę ręcznie zasadnicze to od stażowego za czas choroby liczone są składki.
Niczego w systemie nie zmieniałam. Dod. stażowy za czas choroby nie wchodzi do podstawy skł. E-R. (a zaczął być doliczany). To Wy zmieniacie wszystko co chwilę. Proszę spróbujcie dojść do tego co zmieniliście i poradzić mi co powinnam zrobić. Wasz serwisant przy połączeniu ze mną będzie chciał dodatkową kasę a my jako budżetówka dodatkowej nie mamy. Dyrektor mnie udusi gołymi rękoma :)
Awatar użytkownika
Monika
 
Posty: 477
Rejestracja: pt, 16 listopada 2007 8:24
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: Oskładkowane wynagrodzenie podczas okresów nieskładkowych

Post autor: Monika » wt, 29 sierpnia 2023 15:49

Na pierwszy rzut oka widać, że we wrześniu nie zgadza się dod.stażowy % zas. z dod.sta.za czas choroby tak jak to było w sierpniu. Stąd te składki. Najlepiej będzie skontaktować się z serwisem i sprawdzić ustawienia składnika.
Beania
Posty: 170
Rejestracja: wt, 04 lutego 2014 13:32
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Oskładkowane wynagrodzenie podczas okresów nieskładkowych

Post autor: Beania » wt, 29 sierpnia 2023 18:07

Monika pisze:
wt, 29 sierpnia 2023 15:49
Na pierwszy rzut oka widać, że we wrześniu nie zgadza się dod.stażowy % zas. z dod.sta.za czas choroby tak jak to było w sierpniu. Stąd te składki. Najlepiej będzie skontaktować się z serwisem i sprawdzić ustawienia składnika.
Wysokość dodatku zmieniła się we wrześniu z 7% na 8% wynagrodzenia zasadniczego. Niczego nie zmieniałam w ustawieniach tego składnika.
Ok, będę kontaktowała się z serwisem :(
ODPOWIEDZ