Podstawa wymiaru zasiłku nie przelicza się

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
Paulina404
Posty: 112
Rejestracja: śr, 22 lipca 2020 16:39

Podstawa wymiaru zasiłku nie przelicza się

Post autor: Paulina404 » czw, 27 lipca 2023 13:40

Mam zwolnienia lipcowe wprowadzone jeszcze w czerwcu, przed zmianą minimalnej krajowej. Dodały się one ze starą podstawą wymiaru zasiłku. Nie uważałam tego za problematyczne, bo zawsze po kliknięciu "Przelicz podstawę" w nowym okresie, podstawa bez problemu zmieniała się na właściwą. Teraz tak się nie dzieje, klikam przycisk, a podstawa zostaje ta sama, mimo że następne zwolnienie już jest z poprawną podstawą. Robię coś nie tak i nie mogę wymyślić co, czy przycisk nie działa..? :)
Załączniki
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (120.14 KiB) Przejrzano 8870 razy
Awatar użytkownika
michalS
 
Posty: 127
Rejestracja: śr, 05 lipca 2017 8:03
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: Podstawa wymiaru zasiłku nie przelicza się

Post autor: michalS » czw, 27 lipca 2023 15:13

Dzień dobry,

możliwe, że na moment wprowadzania pierwszego wpisu w lipcu, nie było wprowadzonych aktualnych parametrów naliczania z nową minimalną krajową. W tej sytuacji należy wykasować zwolnienie i wprowadzić na nowo - program nie przeliczy w tej sytuacji ponownie podstawy chorobowego.

Pozdrawiam
Paulina404
Posty: 112
Rejestracja: śr, 22 lipca 2020 16:39

Re: Podstawa wymiaru zasiłku nie przelicza się

Post autor: Paulina404 » czw, 27 lipca 2023 15:25

Jestem pewna że wcześniej podstawa się przeliczała... Czy jest szansa że to naprawicie i znów zadziała? Tym bardziej że wszystkie macierzyńskie/rodzicielskie mam teraz z błędnymi podstawami jeśli ktoś jest na najniższym wynagrodzeniu. Nigdy tego nie usuwałam, zawsze "Przelicz podstawę" działało. Obsługuję ponad 200 firm w biurze i poprawianie ręcznie wszystkich takich zapisów nigdy nie jest dobrym pomysłem...
Awatar użytkownika
michalS
 
Posty: 127
Rejestracja: śr, 05 lipca 2017 8:03
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: Podstawa wymiaru zasiłku nie przelicza się

Post autor: michalS » czw, 27 lipca 2023 16:24

Problem z przeliczaniem podstawy chorobowego został opublikowany w Znanych problemach na stronie Wsparcia Symfonii w tym miejscu:
https://wsparcie.symfonia.pl/hc/pl/arti ... j-krajowej

Natomiast ten przypadek został zgłoszony do Działu Rozwoju Oprogramowania w celu wydania aktualizacji w tym zakresie. Przewidujemy, że w kolejnym wydaniu wersji problem zostanie naprawiony.

Pozdrawiam
Paulina404
Posty: 112
Rejestracja: śr, 22 lipca 2020 16:39

Re: Podstawa wymiaru zasiłku nie przelicza się

Post autor: Paulina404 » czw, 27 lipca 2023 16:27

Czy znany jest przybliżony termin wydania aktualizacji?
Awatar użytkownika
michalS
 
Posty: 127
Rejestracja: śr, 05 lipca 2017 8:03
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: Podstawa wymiaru zasiłku nie przelicza się

Post autor: michalS » czw, 27 lipca 2023 16:35

Co do terminu to ciężko określić dokładną datę, część zmian przewidujemy opublikować na początku sierpnia, pozostałe aktualizacje mogą zostać przeniesione na kolejny termin pod koniec sierpnia. W menu programu Pomoc>Historia zmian, publikujemy wszystkie zmiany dotyczące aktualizacji. W artykule, który przesłałem wcześniej, może Pani kliknąć przycisk Obserwuj, aby otrzymywać najnowsze informacje.
Paulina404
Posty: 112
Rejestracja: śr, 22 lipca 2020 16:39

Re: Podstawa wymiaru zasiłku nie przelicza się

Post autor: Paulina404 » czw, 27 lipca 2023 17:00

Ok, a co do wprowadzania macierzyńskich/rodzicielskich od nowa to czemu przy każdym okresie za 2024 rok pojawia się komunikat "Brak parametru Procent1 na dzień 01-xx-2024" skoro ponoć zostało to naprawione już ponad rok temu https://wsparcie.symfonia.pl/hc/pl/arti ... k-10-00-82 pkt 6? Nie mogę przez to zostawić włączonego generowania okresów zasiłkowych i pójść na kawę, bo trzeba klikać za każdy miesiąc, a trwa to dobrych parę-paręnaście minut u każdego takiego pracownika :(
Awatar użytkownika
michalS
 
Posty: 127
Rejestracja: śr, 05 lipca 2017 8:03
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: Podstawa wymiaru zasiłku nie przelicza się

Post autor: michalS » pt, 28 lipca 2023 12:43

Dzień dobry,

zgadza się, problem pojawiał się we wcześniejszych wersjach programu, natomiast sprawdzimy ten przypadek po naszej stronie. Jeżeli na ten moment, utrudnia to Pani pracę, to w parametrach naliczania można dodać okres 2024 roku, który w późniejszym czasie zostanie zaktualizowany.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ