EKWIWALENT ZA URLOP

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
katarzyna.figiel
Posty: 8
Rejestracja: pn, 03 stycznia 2022 8:50

EKWIWALENT ZA URLOP

Post autor: katarzyna.figiel » śr, 02 marca 2022 14:07

Pracownik odchodzi, wypłacam mu ekwiwalent za 4 dni niewykorzystanego urlopu- na świadectwie pracy na wydruku jest tylko 4 dni urlopu (jako wykorzystane). Żadnej wzmianki, że to poszło ekwiwalentem.
Jak zaglądam do starych świadectw z 2021 roku to też się cos pozmieniało- na wydruku w aktach mam z informacją o ekwiwalencie a na podglądzie w systemie mam jako urlop wykorzystany? O co chodzi?
Awatar użytkownika
michalS
 
Posty: 127
Rejestracja: śr, 05 lipca 2017 8:03
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: EKWIWALENT ZA URLOP

Post autor: michalS » śr, 02 marca 2022 16:03

Dzień dobry,

informacja o wykorzystanym urlopie jest poprawnie wykazywana na wydruku Świadectw pracy. Natomiast nie jest to aktualnie wyszczególniane w jakiej formie pracownik urlop wykorzystał. Jest to informacja zbędna i nadmiarowa z punktu widzenia przepisów jak i ochrony danych osobowych.

Pozdrawiam
katarzyna.figiel
Posty: 8
Rejestracja: pn, 03 stycznia 2022 8:50

Re: EKWIWALENT ZA URLOP

Post autor: katarzyna.figiel » czw, 03 marca 2022 8:27

Dziękuję za szybką odpowiedz- zabrakło mi tej informacji w komunikatach serwisu lub aktualnościach, gdyż w roku 2021 informacja o urlopie i ekwiwalencie była zamieszczana w świadectwach.
Zainteresowanych odsyłam do rozporządzenia i wyjaśnień co do sposobu wypełniania świadectwa.
Warszawa, dnia 22 października 2020 r.
Poz. 1862
OBWIESZCZENIE
MINISTRA RODZINY, PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ
z dnia 1 października 2020 r.
w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
w sprawie świadectwa pracy

https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDe ... 0200001862
ODPOWIEDZ