Kalkulator płacowy - nowe opcje - Reset2 producent oprogramowania RESET2 Oprogramowanie
Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Regulamin sklepu      Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

18
MAJ2020

Kalkulator płacowy - nowe opcje

W związku z tym, iż kalkulator płacowy na naszej stronie cieszy się dużą popularnością, uzupełniliśmy go o nowe opcje, pozwalające na przykład obliczyć wynagrodzenia z tytułu umowy o pracę w przypadku, gdy część wynagrodzeń wynika z tytułu praw autorskich i doszliśmy do ciekawych wniosków.

Wpisując w kalkulatorze płacowym procent wynagrodzeń dotyczących praw autorskich (pole Prawa aut.%) możemy obliczyć, o ile wzrośnie wynagrodzenie netto pracownika, czyli ile pracownik zarobi więcej 'do ręki' przy takim samym wynagrodzeniu brutto, czyli bez zwiększania umowy o pracę i nie podnosząc kosztów pracodawcy.

Kalkulator pozwala również uzmysłowić sobie, o ile mniej zarobimy wdrażając Pracownicze Plany Kapitałowe i o ile wzrośnie koszt pracodawcy. Kalkulacje uwzględniające PPK włączymy, uzupełniając pola PPK prac.% i PPK zakł.%.

W przypadku umów cywilnoprawnych doszła opcja [X]Cudzoziemiec, której włączenie zwiększy podatek ryczałtowy z 17% na 20% i dodatkowo (w przypadku składek ZUS) nie pozwoli uwzględnić naliczonych składek przy obliczaniu podatku, co znacznie obniży zarobek netto osoby zagranicznej.

Zapraszamy do korzystania z kalkulatora płacowego zarówno pracowników (wpisz swoje wynagrodzenie brutto i zobacz wynagrodzenie netto), jak i pracodawców (wpisz wynagrodzenie netto pracownika i zobacz koszt zakładu).

Nasi klienci