składka wypadkowa źle się nalicza

Lista najczęściej zadawanych pytań dotyczących korzystania z programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO opracowana przez pracowników serwisu Reset2.

Moderatorzy: sławek, Mariusz

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Renata
 
Posty: 185
Rejestracja: wt, 24 listopada 2009 15:16
Lokalizacja: RESET2 Oprogramowanie sp. z o.o. sp.k.
Kontakt:

składka wypadkowa źle się nalicza

Post autor: Renata » wt, 02 listopada 2010 16:19

W pierwszej kolejności program sprawdza dane firmy i uwzględnia procent składki wypadkowej tutaj wpisany:
(Zbiory->Wybór firmy->zakładka Pozycja->zakładka Parametry->rubryka "Składka wypadkowa ZUS")

Obrazek

Jeśli w danych firmy wysokość składki wypadkowej nie jest określona, to dopiero wtedy program pobiera procent składki wypadkowej z ogólnych parametrów naliczania (Ustawienia->Parametry naliczania->zakładka Pozycja->zakładka Składki ZUS).

Jest to podyktowane tym, że w przypadku Biur Rachunkowych rozliczających wiele firm, każda z tych rozliczanych firm ma własną wysokość składki wypadkowej i należy je rozgraniczyć.

Natomiast w parametrach naliczania wysokość składki wypadkowej jest określona w wysokości domyślnej (od 01.04.2010 r. do 31.03.2011 r. 1,67%). Można ją zmienić, jednak należy pamiętać, że wartość ta będzie wspólna dla wszystkich rozliczanych firm. Tak więc wpisywanie procentu składki wypadkowej w parametrach naliczania jest zasadne tylko w przypadku rozliczania jednej firmy (ewentualnie w przypadku wielu firm, mających tę samą wysokość składki wypadkowej).
ODPOWIEDZ