Sugestia kosmetyczna: wydruk KPiR

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2fk, R2księga, R2środki, R2środkiPRO i R2środkiSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
Paulina404
Posty: 112
Rejestracja: śr, 22 lipca 2020 16:39

Sugestia kosmetyczna: wydruk KPiR

Post autor: Paulina404 » wt, 26 stycznia 2021 15:02

Czy byłaby możliwość, aby minimalną szerokością wiersza w KPiR były zawsze "dwie linie tekstu"? Czy może istnieje już taka opcja w programie, tylko nie mogę jej znaleźć?
Zdarzają się zaksięgowane dokumenty, które nie mają zbyt obszernego pola numer/kontrahent/opis zdarzenia, zajmują wtedy dokładnie jeden wiersz i jeśli jest kilka takich pozycji jedna pod drugą, wydruk jest bardzo... gęsty, przez co mało czytelny ;)
Awatar użytkownika
Ul
 
Posty: 89
Rejestracja: pt, 09 marca 2018 10:12
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: Sugestia kosmetyczna: wydruk KPiR

Post autor: Ul » śr, 27 stycznia 2021 8:58

Jest taka możliwość - należy w oknie Księgi wejść w ikonę Kolumny (CTRL+F4) i w polu Ilość wierszy ustawić ilość odpowiednią dla siebie w danym oknie.
Paulina404
Posty: 112
Rejestracja: śr, 22 lipca 2020 16:39

Re: Sugestia kosmetyczna: wydruk KPiR

Post autor: Paulina404 » śr, 27 stycznia 2021 10:39

Nie chodzi mi o widok KPiR, ale o wydruk, wyżej wspomniane ustawienie w żaden sposób nie wpływa na wydruk (Raporty -> Księga przychodów i rozchodów).
Awatar użytkownika
Ul
 
Posty: 89
Rejestracja: pt, 09 marca 2018 10:12
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: Sugestia kosmetyczna: wydruk KPiR

Post autor: Ul » śr, 27 stycznia 2021 13:09

Jeśli chodzi o sam Wydruk - możemy dokonać modyfikacji wydruku poprzez Właściwości (F4) w Oknie Przegląd wydruku lub bezpośrednio powiększyć czcionkę Używając Ikony lub skrótu CTRL-
Wydruk można również wyeksportować do Edytora lub Arkusza dokonując tam odpowiednich zmian.
Paulina404
Posty: 112
Rejestracja: śr, 22 lipca 2020 16:39

Re: Sugestia kosmetyczna: wydruk KPiR

Post autor: Paulina404 » czw, 04 lutego 2021 17:07

Modyfikacja wydruku poprzez Właściwości (F4) w Oknie Przegląd wydruku jest niewystarczająca, ponieważ pozwala jedynie na zmiany czcionki. A jak już wyżej wspomniałam chodzi mi o tę samą czcionkę, ale o szerszy wiersz wokół tekstu. Najlepiej na co najmniej szerokość dwóch linii tekstu.

Wyeksportowanie do Arkusza możliwe, że rozwiązało by moje potrzeby (pomijając, że czasem nawet kilkadziesiąt pozycji potrzebuje zmiany, więc dobrze by było to zautomatyzować, a nie poprawiać ręcznie w arkuszu), aczkolwiek wyeksportowany do arkusza wydruk nie ma żadnych podsumowań, więc nie może posłużyć jako wydruk KPiR.
lgorek
Posty: 234
Rejestracja: śr, 28 lutego 2018 15:54

Re: Sugestia kosmetyczna: wydruk KPiR

Post autor: lgorek » pt, 05 lutego 2021 9:32

Paulina404 pisze:
czw, 04 lutego 2021 17:07
Modyfikacja wydruku poprzez Właściwości (F4) w Oknie Przegląd wydruku jest niewystarczająca, ponieważ pozwala jedynie na zmiany czcionki. A jak już wyżej wspomniałam chodzi mi o tę samą czcionkę, ale o szerszy wiersz wokół tekstu. Najlepiej na co najmniej szerokość dwóch linii tekstu.

Wyeksportowanie do Arkusza możliwe, że rozwiązało by moje potrzeby (pomijając, że czasem nawet kilkadziesiąt pozycji potrzebuje zmiany, więc dobrze by było to zautomatyzować, a nie poprawiać ręcznie w arkuszu), aczkolwiek wyeksportowany do arkusza wydruk nie ma żadnych podsumowań, więc nie może posłużyć jako wydruk KPiR.
Paulinie chodzi aby w szablonie od wydruku KPIR była szersza kolumna, chodzi o to aby tekst w kolumnie nie był łamany tylko pokazany w jednej linie, a tutaj jest z automatu na szytwno ustwiona szerokosć.
Paulina404
Posty: 112
Rejestracja: śr, 22 lipca 2020 16:39

Re: Sugestia kosmetyczna: wydruk KPiR

Post autor: Paulina404 » pt, 05 lutego 2021 11:13

lgorek pisze:
pt, 05 lutego 2021 9:32
Paulinie chodzi aby w szablonie od wydruku KPIR była szersza kolumna, chodzi o to aby tekst w kolumnie nie był łamany tylko pokazany w jednej linie, a tutaj jest z automatu na szytwno ustwiona szerokosć.
A nie, nie o to mi chodzi :)
Chodzi mi o szerokość wiersza, nie kolumny. Żeby był z góry zdefiniowany jako CO NAJMNIEJ szerokość dwóch linii tekstu - jak zdarzy mi się księgowanie o krótkim numerze i opisie i mieści się ono w jednej linii (a potrafię mieć takich kilka jedno za drugim), to wydruk robi się dość nieczytelny jak jest tak "naćkane" liczbami jedna przy drugiej, bez odstępu pomiędzy.
lgorek
Posty: 234
Rejestracja: śr, 28 lutego 2018 15:54

Re: Sugestia kosmetyczna: wydruk KPiR

Post autor: lgorek » wt, 09 lutego 2021 13:10

Paulina404 pisze:
pt, 05 lutego 2021 11:13
lgorek pisze:
pt, 05 lutego 2021 9:32
Paulinie chodzi aby w szablonie od wydruku KPIR była szersza kolumna, chodzi o to aby tekst w kolumnie nie był łamany tylko pokazany w jednej linie, a tutaj jest z automatu na szytwno ustwiona szerokosć.
A nie, nie o to mi chodzi :)
Chodzi mi o szerokość wiersza, nie kolumny. Żeby był z góry zdefiniowany jako CO NAJMNIEJ szerokość dwóch linii tekstu - jak zdarzy mi się księgowanie o krótkim numerze i opisie i mieści się ono w jednej linii (a potrafię mieć takich kilka jedno za drugim), to wydruk robi się dość nieczytelny jak jest tak "naćkane" liczbami jedna przy drugiej, bez odstępu pomiędzy.
Proszę zauważyć że szerokość tyczy się kolumny, natomiast wysokość wiersza, wg mnie nie ma możliwości zmiany szerokości wiersza bez zmiany szerokości kolumny.

Tak w skrócie :)
Wiersz = to co mamy w jednej linii
Kolumna = to co mamy z góry na dół
Paulina404
Posty: 112
Rejestracja: śr, 22 lipca 2020 16:39

Re: Sugestia kosmetyczna: wydruk KPiR

Post autor: Paulina404 » wt, 09 lutego 2021 13:48

Przepraszam najmocniej za fatalne słownictwo, oczywiście, że chodziło mi o WYSOKOŚĆ WIERSZA, nie SZEROKOŚĆ.
Awatar użytkownika
JSz
 
Posty: 114
Rejestracja: śr, 31 maja 2017 14:13
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: Sugestia kosmetyczna: wydruk KPiR

Post autor: JSz » wt, 09 lutego 2021 15:11

Wydruk jest systemowy. Użytkownik nie ma wpływu na wysokość linii czy szerokość kolumn itp.
Niestety...zmian w tym zakresie nie przewidujemy.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ