Archiwum r2fk

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2fk, R2księga, R2środki, R2środkiPRO i R2środkiSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
Teresska
Posty: 74
Rejestracja: sob, 19 stycznia 2013 13:46

Archiwum r2fk

Post autor: Teresska » śr, 10 maja 2023 15:13

Proszę o informację jak zabezpieczyć możliwość dostępu do danych programu R2FK w przyszłych latach. Nie wiem jak za kilka lat mam korzystać z programu z danymi do 2022 roku włącznie. Program zainstalowany jest obecnie na nowym komputerze ale w przypadku jego awarii w jaki sposób mam zabezpieczyć sobie możliwość korzystania z programu w przypadku np kontroli Urzędu Skarbowego lub jakichkolwiek wydruków zapisów na dowolnym koncie księgowym. Przecież nie wytłumaczę się, że nie mam dostępu do danych bo firma Reset nie istnieje a Symfonia sobie zlikwidowała konkurencyjny program. Mam archiwa bieżące programu oraz plik instalacyjny na płycie CD w nieaktualnej wersji.
Awatar użytkownika
JSz
 
Posty: 114
Rejestracja: śr, 31 maja 2017 14:13
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: Archiwum r2fk

Post autor: JSz » wt, 16 maja 2023 10:27

Dzień dobry,

oprócz wykonanego bieżącego archiwum z rozszerzeniem .sql oraz plików instalacyjnych można przekopiować cały folder RESET2, z domyślnej ścieżki C:\RESET2
w nim znajdzie się potrzebny w przyszłości plik .prt z licencją oraz update.exe z ostatnią aktualizacją programu.

Dodatkowo można wykonać kopie plików bazodanowych z domyślnej ścieżki C:\Program Files\Microsoft SQL Server\MSSQL.Reset2

Pozdrawiam
jerzy77
Posty: 3
Rejestracja: wt, 26 marca 2019 22:44
Lokalizacja: Tychy

Prosty sposób na zachowanie danych i nie tylko

Post autor: jerzy77 » pn, 26 czerwca 2023 17:23

Podzielę się propozycją prymitywnego, ale skutecznego rozwiązania. Zainwestowałem całe... 200 zł i kupiłem używany, słaby, ale wykonany w wersji "biznesowej" notebook Dell. Na nim przed końcem lipca uruchomię aktualną instalację programów, załaduję dane, sprawdzę, że wszystko działa (korzystając w razie konieczności z wsparcia).

Opcjonalnie można na zewnętrznym dysku zrobić kopię całego dysku.

A potem odłożę całość na półkę, aby korzystać w razie potrzeby.

Bardzo dziękuję JSz za cenne wskazówki. Na pewno skorzystam i z pewnością jest to bardziej profesjonalne podejście niż to, o czym piszę. Ale może dla kogoś będzie to atrakcyjne, dostępne bez głębszej znajomości tematu rozwiązanie. A przy tym z tej swoistej "kopii bezpieczeństwa" będzie zawsze można pobrać te dane i pliki, o których pisze JSz.
Profit
Posty: 32
Rejestracja: śr, 10 lutego 2016 12:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Archiwum r2fk

Post autor: Profit » śr, 16 sierpnia 2023 12:41

JSz pisze:
wt, 16 maja 2023 10:27

z domyślnej ścieżki C:\RESET2
w nim znajdzie się potrzebny w przyszłości plik .prt z licencją oraz update.exe z ostatnią aktualizacją programu.
Poproszę o dokładny opis co trzeba zrobić z tymi oboma plikami po instalacji programów na nowym komputerze. I ewentualnie czy coś trzeba będzie zrobić w programie, żeby "zobaczył" te pliki.
To bardzo ważne, zawartość trzeba będzie mieć dostępną realnie przez 6 lat.

Z góry dziękuję
Awatar użytkownika
JSz
 
Posty: 114
Rejestracja: śr, 31 maja 2017 14:13
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: Archiwum r2fk

Post autor: JSz » wt, 22 sierpnia 2023 9:42

Profit pisze:
śr, 16 sierpnia 2023 12:41
JSz pisze:
wt, 16 maja 2023 10:27

z domyślnej ścieżki C:\RESET2
w nim znajdzie się potrzebny w przyszłości plik .prt z licencją oraz update.exe z ostatnią aktualizacją programu.
Poproszę o dokładny opis co trzeba zrobić z tymi oboma plikami po instalacji programów na nowym komputerze. I ewentualnie czy coś trzeba będzie zrobić w programie, żeby "zobaczył" te pliki.
To bardzo ważne, zawartość trzeba będzie mieć dostępną realnie przez 6 lat.

Z góry dziękuję
Pliki przy instalacji domyślnej znajdują się w ścieżce C:\RESTET2\[nazwa programu].10xx\BIN, należy skopiować na dysk przenośny/pendrive albo cały folder RESET2 albo ze wskazanej wcześniej lokalizacji wymienione pliki, dodatkowo proszę pamiętać o archiwum z rozszerzeniem spq i wersji demo. Czynność przyda się, jeśli np. będzie przeinstalowany system, zmiana komputera... później do tej samej lokalizacji je wklejamy. Plik z licencją wystarczy tylko umieścić w folderze BIN. Natomiast plik z aktualizacją umieścić w folderze BIN i wypakować. Plik archiwum wczytujemy do programu poprzez zbiory-narzędzia-odtwarzanie danych z archiwum.
JSz pisze:
wt, 16 maja 2023 10:27
Dodatkowo można wykonać kopie plików bazodanowych z domyślnej ścieżki C:\Program Files\Microsoft SQL Server\MSSQL.Reset2
Co do plików bazodanowych mogą przydać się w przypadku uszkodzonego pliku archiwum z rozszerzeniem .spq. Wtedy pliki umieszczamy na serwerze w opisany sposób link.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ