Czy są tutaj osoby, które zostają przy Symfonii

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2fk, R2księga, R2środki, R2środkiPRO i R2środkiSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
księgowa
Posty: 16
Rejestracja: pn, 18 lipca 2022 17:13

Re: Czy są tutaj osoby, które zostają przy Symfonii

Post autor: księgowa » wt, 14 lutego 2023 21:54

Kochani, czy macie jakąś alternatywę dla R2księga?? Zalogowałam się na Symfonia ebiuro.. nie ma szans korzystać z tego programu prowadząc biuro rachunkowe.. rozliczam firmy, które mają po 200 dokumentów, wprowadzanie ich do tego systemu do jakiś koszmar, to jak wypełnianie formularza online.. księgowanie będzie trwało godzinami.. nie chce korzystać z OCR, z resztą żeby zeskanować wszystkie dok musiałabym wykupić droższy abonament.. a i tak rocznie wychodzi bardzo drogo przy 50 firmach.
Polecacie jakiś program? Tylko nie piszcie mi o Optimie, jego też nie chcę.
lgorek
Posty: 234
Rejestracja: śr, 28 lutego 2018 15:54

Re: Czy są tutaj osoby, które zostają przy Symfonii

Post autor: lgorek » śr, 15 lutego 2023 8:52

Do wyboru masz Optime, Insert, Raks, Enova, Wapro, i kilka innych, a no i Symfonia eBiuro, ale o tym nie ma co pisać. Wszystkie tutaj wymienione nie reprezentują takiej szybkości oraz prostoty obsługi jak produkty księgowe RESET2.

Symfonia zabija lub już zabiła, można powiedzieć najlepszy program księgowy dla biur rachunkowych i tutaj ważne dla biur a nie dla osoby która prowadzi do 5 firm.
raphicc
Posty: 105
Rejestracja: wt, 03 lutego 2015 15:47

Re: Czy są tutaj osoby, które zostają przy Symfonii

Post autor: raphicc » śr, 15 lutego 2023 9:21

Ja będę uciekał. Rozważam RAKS, OPTIMA, ENOVA ale pod warunkiem, że stworzą dla mnie interfejs podobny do R2FK - czyli wszystko jednym zapisem a nie skakanie jak małpa po okienkach.
lgorek
Posty: 234
Rejestracja: śr, 28 lutego 2018 15:54

Re: Czy są tutaj osoby, które zostają przy Symfonii

Post autor: lgorek » śr, 15 lutego 2023 12:03

raphicc pisze:
śr, 15 lutego 2023 9:21
Ja będę uciekał. Rozważam RAKS, OPTIMA, ENOVA ale pod warunkiem, że stworzą dla mnie interfejs podobny do R2FK - czyli wszystko jednym zapisem a nie skakanie jak małpa po okienkach.
Wszyscy tego szukają ale nikt tego nie ma, tam gdzie sprawdzałem osobno np VAT i księga. Przez co szukanie i sprawdzanie dokumentów nie jest tak przyjemne. Dodatkowo mogę powiedzieć że nikt tego dla ciebie nie zrobi, mają to gdzieś to są molochy co utrzymują się na dużych firmach a my dostajemy cząstkę możliwości co mają korporacje. Wiem ile było w optimie walki u klienta aby dodać VAT marża. A oni że to nie potrzebne on pierwszy o to pyta nikt nie sprzedaje z marżą takie było ich podejście. Jak dodali to zajeło nam kilka minut znalezienie gdzie to jest.

Najsmutniejsze jest to że Reset2 nie zapytał się nas co z nami zrobić tylko sprzedał. Gdyby porozmawiał możliwe że dalej wszystko by działało jak dawniej z dużo większym zyskiem.
księgowa
Posty: 16
Rejestracja: pn, 18 lipca 2022 17:13

Re: Czy są tutaj osoby, które zostają przy Symfonii

Post autor: księgowa » śr, 15 lutego 2023 13:36

A sprawdzaliście demo innych programów? Który jest najbardziej zbliżony do R2księga?
No ja jestem w szoku co Reset zrobił.. chodzi o kasę bo o co innego... ale rezygnować z tak dobrze funkcjonującego programu, z założeniem, że przejdziemy na korzystanie z systemu w chmurze.. to naprawdę grubo się pomylili..
Świadczy to tylko o tym, że nie mają pojęcia jak wygląda praca księgowego, praca na programie księgowym..
Ostatnio zmieniony śr, 15 lutego 2023 13:40 przez księgowa, łącznie zmieniany 1 raz.
Paulina404
Posty: 112
Rejestracja: śr, 22 lipca 2020 16:39

Re: Czy są tutaj osoby, które zostają przy Symfonii

Post autor: Paulina404 » śr, 15 lutego 2023 13:38

księgowa pisze:
śr, 15 lutego 2023 13:36
A sprawdzaliście demo innych programów? Który jest najbardziej zbliżony do R2księga?
Żaden :cry:

To było dzieło jedyne w swoim rodzaju i nie znalazłam nic, co mogłoby mu dorównać... W każdym innym oprogramowaniu trzeba iść na kompromisy
lgorek
Posty: 234
Rejestracja: śr, 28 lutego 2018 15:54

Re: Czy są tutaj osoby, które zostają przy Symfonii

Post autor: lgorek » sob, 25 lutego 2023 0:36

Mogę dodać, że na chwilę obecną w mojej małej miejscowości z tych biur co znam, to 5 biur korzysta z R2księgi i nikt nie przejdzie na eBiuro. Woli stracić klientów i przejść do konkurencji tj Optima, Insert, Enova, Raks, Mała Rzeczpospolita itp, niż korzystać z chmurowego nieudolnego rozwiązania Symfonii. Nikt nie oferuje tego w obecnym czasie co Reset2, ale są to stacjonarne programy z bazą danych na komputerach biura.

Ciekawy jestem czy Pan Piotr Ciski zabierze głos w tej sprawie ?
Teresska
Posty: 74
Rejestracja: sob, 19 stycznia 2013 13:46

Re: Czy są tutaj osoby, które zostają przy Symfonii

Post autor: Teresska » ndz, 26 lutego 2023 21:19

My w Biurze rachunkowym z Resetu mieliśmy FiK od 2012 roku. Od tego roku z księgami przeszliśmy na WAPRO fakir. Próbowaliśmy wdrożyć Rewizor Nexo pro ale nie podołaliśmy, brakło wdrożeniowca. Natomiast WAPRO fakir udało się wdrożyć z niewielka pomocą z ich strony. Już poszły pierwsze jpk.
lgorek
Posty: 234
Rejestracja: śr, 28 lutego 2018 15:54

Re: Czy są tutaj osoby, które zostają przy Symfonii

Post autor: lgorek » pn, 27 lutego 2023 14:26

Teresska pisze:
ndz, 26 lutego 2023 21:19
My w Biurze rachunkowym z Resetu mieliśmy FiK od 2012 roku. Od tego roku z księgami przeszliśmy na WAPRO fakir. Próbowaliśmy wdrożyć Rewizor Nexo pro ale nie podołaliśmy, brakło wdrożeniowca. Natomiast WAPRO fakir udało się wdrożyć z niewielka pomocą z ich strony. Już poszły pierwsze jpk.
A w czym był problem przy Insercie ? oraz jak się pracuje na WAPRO.
Syl
Posty: 3
Rejestracja: wt, 05 lipca 2022 9:25

Re: Czy są tutaj osoby, które zostają przy Symfonii

Post autor: Syl » pt, 03 marca 2023 16:25

Ja przeszłam na MK Rzeczpospolitej i jestem zadowolona, całkiem fajny program i szybko można ogarnąć jak z nim pracować, trochę roboty było przy wprowadzaniu firm i kontrahentów ale teraz już praca idzie szybko i sprawnie więc jeśli nawet symfonia wróci teraz do R2księga to może się wypchać :P
Fal@
Posty: 192
Rejestracja: pn, 13 lutego 2006 14:42

Re: Czy są tutaj osoby, które zostają przy Symfonii

Post autor: Fal@ » pt, 17 marca 2023 9:46

Paulina404 pisze:
wt, 14 lutego 2023 16:38
Jeśli mam być szczera to wkurzę się niesamowicie jeśli Symfonia teraz postanowi utrzymać r2księga przy życiu. To co się u mnie dzieje w tym miesiącu w związku z przejściem na nowy system to istna apokalipsa i jak się okaże że to wszystko było niepotrzebne to......... naprawdę nie wiem co. Ale nic dobrego ;)
u mnie to samo, jest żle
seb
Posty: 30
Rejestracja: wt, 18 stycznia 2022 13:47

Re: Czy są tutaj osoby, które zostają przy Symfonii

Post autor: seb » pn, 20 marca 2023 13:32

Ja przeszedłem i nawet jak reaktywują KPiR to i tak już nie wrócę. Nie po to się człowiek uczył nowego programu by ponownie wracać. Zresztą nigdy już nie będzie pewności, czy ponownie by go nie zamknęli. Kurtyna zapadła :mrgreen: :mrgreen:
A tam gdzie przeszedłem też mają forum i nieraz czytam tematy, że ktoś przeszedł z Resetu i się pyta jak coś zrobić. Więc wydaje mi się, że całkiem spora ilość osób powiedziała do widzenia :shock: :wink:
lgorek
Posty: 234
Rejestracja: śr, 28 lutego 2018 15:54

Re: Czy są tutaj osoby, które zostają przy Symfonii

Post autor: lgorek » wt, 21 marca 2023 8:15

seb pisze:
pn, 20 marca 2023 13:32
Ja przeszedłem i nawet jak reaktywują KPiR to i tak już nie wrócę. Nie po to się człowiek uczył nowego programu by ponownie wracać. Zresztą nigdy już nie będzie pewności, czy ponownie by go nie zamknęli. Kurtyna zapadła :mrgreen: :mrgreen:
A tam gdzie przeszedłem też mają forum i nieraz czytam tematy, że ktoś przeszedł z Resetu i się pyta jak coś zrobić. Więc wydaje mi się, że całkiem spora ilość osób powiedziała do widzenia :shock: :wink:
Do jakiej firmy przeszedłeś ?
seb
Posty: 30
Rejestracja: wt, 18 stycznia 2022 13:47

Re: Czy są tutaj osoby, które zostają przy Symfonii

Post autor: seb » wt, 21 marca 2023 8:32

Rachmistrz nexo choć KPiR Resetu jest łatwiejsza w obsłudze i bardziej intuicyjna, tam jest zbyt dużo ustawień.
Samo księgowanie też trwa dłużej. Trzeba wprowadzić pozycję do KPiR wybierając jednocześnie rodzaj rozrachunku.
Później wejść do rozrachunku i wybrać sposób rozliczenia np. przelew.
Potem iść do przelewów i je wyeksportować.
Denerwujące są te rozrachunki bo dublują pracę którą można by wykonać podczas samego zapisu w KPiR tak jak w Resecie.

Dodatkowo są tam jakieś dokumenty i chyba na ich podstawie księguje się VAT ale tego nie wiem bo nie mam VATu.
Ogólnie nie ma róży bez kolców. Gdybym miał wybierać wybrałbym Reset ale klamka zapadła, firma ogłosiła koniec więc należało się wynieść.
lgorek
Posty: 234
Rejestracja: śr, 28 lutego 2018 15:54

Re: Czy są tutaj osoby, które zostają przy Symfonii

Post autor: lgorek » śr, 22 marca 2023 15:09

Też pomału będę przenosił się na inserta ale zobaczymy czy coś jeszcze nie będzie lepszego.

Ogólnie bardzo brakuje mi w insercie jak sam nie podstawia czy ktoś ma PPL czy PIT, tak samo leasing w Euro należy samemu podać kwotę ograniczenia ogólnie dużo funkcji ale niepotrzebnych. Co najlepsze było w resecie to wszystkie dokumenty na jednym oknie.
ODPOWIEDZ