Czy są tutaj osoby, które zostają przy Symfonii

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2fk, R2księga, R2środki, R2środkiPRO i R2środkiSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
lgorek
Posty: 234
Rejestracja: śr, 28 lutego 2018 15:54

Czy są tutaj osoby, które zostają przy Symfonii

Post autor: lgorek » śr, 01 lutego 2023 12:38

Mam pytanie czy są osoby na forum, które zostają do końca przy Resecie do końca a później przesiadają się na ebiuro. Ewentualnie czy ktoś może już korzysta z ebiura i Reset2. Bo z tego co można zaobserwować nagle zrobiło się cicho na forum. Jeżeli jest to związane z licznym odejściem klientów od Symfoni to jaki będzie kolejny ruch Symfonii dalej brnięcie w ebiuro czy przeproszenie się i zostawienie produktów R2 i dalsza aktualizacja.
seb
Posty: 30
Rejestracja: wt, 18 stycznia 2022 13:47

Re: Czy są tutaj osoby, które zostają przy Symfonii

Post autor: seb » czw, 02 lutego 2023 14:57

Czytam forum bo mam jeszcze płatnika. Z ebiura zrezygnowałem na rzecz innego programu konkurencji. Szkdoa bo KPiR była fajna. Kto miał odejść już odszedł, oby tylko nie zrobili tego samego z Płatnikiem.
lgorek
Posty: 234
Rejestracja: śr, 28 lutego 2018 15:54

Re: Czy są tutaj osoby, które zostają przy Symfonii

Post autor: lgorek » pt, 03 lutego 2023 13:28

seb pisze:
czw, 02 lutego 2023 14:57
Czytam forum bo mam jeszcze płatnika. Z ebiura zrezygnowałem na rzecz innego programu konkurencji. Szkdoa bo KPiR była fajna. Kto miał odejść już odszedł, oby tylko nie zrobili tego samego z Płatnikiem.
To mogę powiedzieć że Symfonia planuje przejść również na wersję online w przypadku Płatnika nie powiedzieli kiedy ale chcą. Bo jak to mówią oni wyznaczają trendy. Tylko dziwne że wszyscy od nich uciekają. Jak już chcieli wprowadzić wersję online to mogli to zrobić na zasadzie udostępniania programu. Nie wiem jak to dokładnie się nazywa ale że program jest instalowany na ich serwerach a my mamy ekran u siebie. Ale to wszystkie obecne wersje przeglądarkowe to jest jakaś porażka. Sam muszę przejść od tego roku na inny program ale miałem nadzieje że R2ksiega zostanie. Bo nie ma na rynku konkurencji.
Fal@
Posty: 192
Rejestracja: pn, 13 lutego 2006 14:42

Re: Czy są tutaj osoby, które zostają przy Symfonii

Post autor: Fal@ » śr, 08 lutego 2023 11:20

też jestem ciekawa, czy ktoś pracuje już na symfoni
powernord
Posty: 18
Rejestracja: pt, 28 lutego 2014 16:39

Re: Czy są tutaj osoby, które zostają przy Symfonii

Post autor: powernord » czw, 09 lutego 2023 8:34

Pewnie zbyt wielu tych osób nie ma, choć Symfonia "dba" o to, by było ich jak najwięcej... utrudniając jak może "przesiadkę" na inne oprogramowanie - nie udostępniają niezbędnych informacji firmom wdrożeniowym, które próbują np. opracować migrator z Reset na inne oprogramowanie... słabe to, ale sami sobie wystawiają odpowiednią laurkę.
Jak widać liczy się tylko kasa a nie klient, który ją przynosi.
Paulina404
Posty: 112
Rejestracja: śr, 22 lipca 2020 16:39

Re: Czy są tutaj osoby, które zostają przy Symfonii

Post autor: Paulina404 » pt, 10 lutego 2023 17:04

Przesiadłam się na inne oprogramowanie i płaczę z tęsknoty za R2księga.

A Symfonii nie tknę, próbowałam, przetestowałam, poległam, nie chcę mieć z tym więcej do czynienia.

Płaczę i płakać będę jeszcze długo...
Fal@
Posty: 192
Rejestracja: pn, 13 lutego 2006 14:42

Re: Czy są tutaj osoby, które zostają przy Symfonii

Post autor: Fal@ » sob, 11 lutego 2023 11:03

Paulina404 pisze:
pt, 10 lutego 2023 17:04
Przesiadłam się na inne oprogramowanie i płaczę z tęsknoty za R2księga.

A Symfonii nie tknę, próbowałam, przetestowałam, poległam, nie chcę mieć z tym więcej do czynienia.

Płaczę i płakać będę jeszcze długo...
dziękuję, że podzieliłaś się opinią. Też będę płakać...
Fal@
Posty: 192
Rejestracja: pn, 13 lutego 2006 14:42

Re: Czy są tutaj osoby, które zostają przy Symfonii

Post autor: Fal@ » sob, 11 lutego 2023 11:07

seb pisze:
czw, 02 lutego 2023 14:57
Czytam forum bo mam jeszcze płatnika. Z ebiura zrezygnowałem na rzecz innego programu konkurencji. Szkdoa bo KPiR była fajna. Kto miał odejść już odszedł, oby tylko nie zrobili tego samego z Płatnikiem.
i jak się udała migracja do nowego programu? Czy trzeba wszystko ręcznie powpisywać?
seb
Posty: 30
Rejestracja: wt, 18 stycznia 2022 13:47

Re: Czy są tutaj osoby, które zostają przy Symfonii

Post autor: seb » pn, 13 lutego 2023 8:18

Wszystko od zera ustawiałem. Mała firma więc nie było problemu wprowadzać kontrahentów od nowa. Sami się ściągają na podstawie NIP lub REGON, to raczej już standard w programach księgowych.
lgorek
Posty: 234
Rejestracja: śr, 28 lutego 2018 15:54

Re: Czy są tutaj osoby, które zostają przy Symfonii

Post autor: lgorek » pn, 13 lutego 2023 11:40

Jak będzie potwierdzenie że reset zamykany na 100% to muszę przenieść wszystko. Mam firmy, gdzie jest ponad 1000 kontrahentów w bazie danych i na pewno nie będę tego ręcznie wpisywał, z bazy wyciągnę potrzebne dane i zaimportuje do nowego. Zapewne pomału będę przenosił dane do nowego programu w drugiej połowie roku, programu mam już wybrany czekam tylko czy Reset zostaje z nami jeszcze na 2024 czy 2023 to ewidentny koniec.

Polityka Symfonii doprowadziła że chyba wszyscy klienci programów księgowych uciekną od nich. Mieli bardzo dobry program aby stworzyć idealny program, no cóż czasem tak bywa.
Elżbieta Czaplicka
Posty: 2
Rejestracja: pn, 24 października 2022 16:56

Re: Czy są tutaj osoby, które zostają przy Symfonii

Post autor: Elżbieta Czaplicka » wt, 14 lutego 2023 9:18

R2Płatnik jest obecnie wiodącym programem płacowym w ofercie Symfonii. Obsługuje znacznie więcej procesów, niż dotychczasowe aplikacje. Potwierdza to fakt, że jest cenionym i wciąż polecanym programem.

Zapewniamy - nie planujemy przenoszenia produktu R2Płatnik do chmury. Program otrzyma szereg usprawnień, które opisujemy poniżej.

Obecnie powiększamy zespół programistyczny, który pracuje nad rozwojem programu R2Płatnik. Wprowadziliśmy już wiele zmian, miedzy innymi te dotyczące wypłat stypendiów, Polskiego Ładu, obsługę radnych (i integrację z wybranymi systemami dla administracji publicznej), integrację z portalem pracowniczym Hsys oraz pasek „ulubione" z głosu klienta. Dodatkowo wprowadziliśmy także integrację z oprogramowaniem do ewidencji czasu pracy kierowców 4trnas Inelo, czy obsługę wynagrodzenia na życzenie z Fintech Flexee. Wszystkie zmiany dostępne są w dokumentacji.
W kolejnych miesiącach planujemy dodać kolejne zmiany dotyczące obsługi work-life balance, opcjonalnego czatu z pracownikami wsparcia technicznego, usprawnienia w korektach list płac, kreator zatrudnienia i wiele innych funkcji.
Rozwój programu będzie przebiegać dwutorowo - część zmian (w szczególności obsługa zmian prawnych) będzie dostarczana do wszystkich wersji programu. Druga część pojawi się wyłącznie w wersji subskrypcyjnej
lgorek
Posty: 234
Rejestracja: śr, 28 lutego 2018 15:54

Re: Czy są tutaj osoby, które zostają przy Symfonii

Post autor: lgorek » wt, 14 lutego 2023 11:30

Elżbieta Czaplicka pisze:
wt, 14 lutego 2023 9:18
R2Płatnik jest obecnie wiodącym programem płacowym w ofercie Symfonii. Obsługuje znacznie więcej procesów, niż dotychczasowe aplikacje. Potwierdza to fakt, że jest cenionym i wciąż polecanym programem.

Zapewniamy - nie planujemy przenoszenia produktu R2Płatnik do chmury. Program otrzyma szereg usprawnień, które opisujemy poniżej.

Obecnie powiększamy zespół programistyczny, który pracuje nad rozwojem programu R2Płatnik. Wprowadziliśmy już wiele zmian, miedzy innymi te dotyczące wypłat stypendiów, Polskiego Ładu, obsługę radnych (i integrację z wybranymi systemami dla administracji publicznej), integrację z portalem pracowniczym Hsys oraz pasek „ulubione" z głosu klienta. Dodatkowo wprowadziliśmy także integrację z oprogramowaniem do ewidencji czasu pracy kierowców 4trnas Inelo, czy obsługę wynagrodzenia na życzenie z Fintech Flexee. Wszystkie zmiany dostępne są w dokumentacji.
W kolejnych miesiącach planujemy dodać kolejne zmiany dotyczące obsługi work-life balance, opcjonalnego czatu z pracownikami wsparcia technicznego, usprawnienia w korektach list płac, kreator zatrudnienia i wiele innych funkcji.
Rozwój programu będzie przebiegać dwutorowo - część zmian (w szczególności obsługa zmian prawnych) będzie dostarczana do wszystkich wersji programu. Druga część pojawi się wyłącznie w wersji subskrypcyjnej
Podobne zapewnienia były w styczniu 2022 i po kilku miesiącach informacja o zakończeniu wsparcia programów księgowych RESET. Nie planujecie zapewne przejścia na chmurę z R2płatnik, po analizie co się stało z R2księga itp. Zapewne 95% klientów z 2022, jak nie więcej, do końca roku przejdzie do konkurencji. Gdy ktoś zmienia program księgowy to chce też mieć z kadrami. Jeżeli nie będziecie mieć normalnego instalowanego programu księgowego w ofercie to nawet najlepszy program kadrowy nie zapewni napływu nowych klientów.

Macie ostatni moment aby przeprosić jeszcze obecnych klientów, którzy korzystają z R2księga itp. iż program dalej będzie rozwijany i wspierany do odwołania. Biura rachunkowe są w stanie rocznie zapłacić po 5000zł za programy księgowe RESETU. Jednak muszą mieć zapewnienie że będą działać np przez kolejne kilka lat, a zaprzestanie wsparcia będzie informowane przynajmniej 24 miesięcy wcześniej. Dzięki czemu będzie możliwość spokojnego dokończenia roku podatkowego oraz przejście na inny program.

Z informacji jakie dostaje od innych biur, mogę napisać, że BIURA RACHUNKOWE, chciałyby pozostać przy programach księgowych RESET2, jak będzie taka możliwość.
Ostatnio zmieniony wt, 14 lutego 2023 14:12 przez lgorek, łącznie zmieniany 1 raz.
raphicc
Posty: 105
Rejestracja: wt, 03 lutego 2015 15:47

Re: Czy są tutaj osoby, które zostają przy Symfonii

Post autor: raphicc » wt, 14 lutego 2023 12:03

Potwierdzam, że za stabilny program i łatwy w obsłudze jestem w stanie nawet zapłacić więcej (PŁATNIKA I FK mam w wersji najwyższej). Obecnie jak szukam innego programu to ciągle wzoruję się na RESET2FK - musi mieć ich łatwość obsługi i jeden zapis do księgi, rozrachunków i podatków.
lgorek
Posty: 234
Rejestracja: śr, 28 lutego 2018 15:54

Re: Czy są tutaj osoby, które zostają przy Symfonii

Post autor: lgorek » wt, 14 lutego 2023 14:31

raphicc pisze:
wt, 14 lutego 2023 12:03
Potwierdzam, że za stabilny program i łatwy w obsłudze jestem w stanie nawet zapłacić więcej (PŁATNIKA I FK mam w wersji najwyższej). Obecnie jak szukam innego programu to ciągle wzoruję się na RESET2FK - musi mieć ich łatwość obsługi i jeden zapis do księgi, rozrachunków i podatków.
Klienci chcieli płacić więcej, ale symfonia nie słuchała. Można było (i dalej można) przywrócić je do życia, a nawet zrobić programy RESET dedykowane tylko dla biur rachunkowych. Czyli obsługa wielu firm i w praktycznie największy pakiet. Programy RESET na rynku były bardzo specyficzne i wyprzedzały inne funkcjonalnością o kilka aktualizacji, brakowało niektórych prostych funkcji ale dało się z tym żyć. Jednak sama praca na nim to bajka jest SZYBKI a nawet błyskawiczny. Co czyni w biurze rachunkowym bardzo duży plus. Wpisywanie dokumentów ma trać ms a nie sekundy. Nie wiem dlaczego Symfonia tak uparcie brnie w chmurę jak klienci chcą programów RESET. Macie gotowy produkt który należy minimalnie zmodyfikować. Dodać brakujące funkcję, dodać obsługę serwisów zewnętrznych jak podatkipodatki. Przetestowałem różne programy Optima, Insert, Inova, Raks. I mogę powiedzieć że programy księgowe RESET'u były idealne. Nie wyglądały, cukierkowo, ale działały jak należy, szybko i sprawnie, przełączanie między bazami to był ułamek czasu tego co należy spędzić przy Insert, Optima itp. Jak SYMFONIA chce pozyskać nowych klientów od konkurencji w/w to musi przywrócić do sprzedaży produkty Reset2. Udoskanalając je zostawicie konkurencję w tyle. Jak wiadomo KSEF nie wiadomo czy woogole wejdzie a jak wejdzie to w jakiej formie. Biura rachunkowe znają program wiedzą jak na nim pracować. Wszystko zależy od SYMFONI, aby przyznać się do błędu że chmura to może prowadzić właściciel lub małe biuro. Ale jak biuro ma 500klientów do tego nierzadko każdy po kilkaset kontrahentów to wtedy mamy ogromną bazę. W chmurze nie będzie można nic zmienić, jak ustawione jest tak musi być, a biura tego nie chcą. Chcą mieć kontrole nad tym co robią.

SYMFONIA ma idealną bazę (Reset2) pod najlepszy program księgowy w Polsce do księgowości uproszczonej jak i pełnej. Tylko wiem wiem dlaczego nie chcą z niego skorzystać.
Paulina404
Posty: 112
Rejestracja: śr, 22 lipca 2020 16:39

Re: Czy są tutaj osoby, które zostają przy Symfonii

Post autor: Paulina404 » wt, 14 lutego 2023 16:38

Jeśli mam być szczera to wkurzę się niesamowicie jeśli Symfonia teraz postanowi utrzymać r2księga przy życiu. To co się u mnie dzieje w tym miesiącu w związku z przejściem na nowy system to istna apokalipsa i jak się okaże że to wszystko było niepotrzebne to......... naprawdę nie wiem co. Ale nic dobrego ;)
ODPOWIEDZ