ZMIANY PO PRZEJĘCIU

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2fk, R2księga, R2środki, R2środkiPRO i R2środkiSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
BiuroAGA
Posty: 29
Rejestracja: pn, 11 lutego 2019 10:17

Re: ZMIANY PO PRZEJĘCIU

Post autor: BiuroAGA » pt, 31 marca 2023 11:48

KFP pisze:
śr, 29 czerwca 2022 10:08
Rozwiązań jest dużo, a to chyba nie najlepsze miejsce żeby pisać o innych programach, ja przechodzę powoli na program za 399 brutto za rok (to się pokrywa z rocznym kosztem utrzymania r2księgi) i jestem pozytywnie zaskoczony możliwościami, zwłaszcza importem z różnych systemów i plików w tym JPK_VAT i JPK_KPIR który może ułatwić przenoszenie danych z innych systemów.
Czy można prosić na prywatną wiadomość jaki program Pan zakupił i czy jak na razie jest Pan z niego zadowolony ?
BiuroAGA
Posty: 29
Rejestracja: pn, 11 lutego 2019 10:17

Re: ZMIANY PO PRZEJĘCIU

Post autor: BiuroAGA » pt, 31 marca 2023 11:51

Czy może użytkownicy macie już jakieś doświadczenia z innymi programami ? Skoro Reset zabili, Symfonia odpada, może ktoś już na coś poprzechodził albo jest w trakcie ? Rozumiem że tu nie miejsce to proszę na prywatnej wiadomości jeśli ktoś zechce się podzielić ? Chodzi mi o doświadczenia Biur Rachunkowych. Z góry dziękuję
KFP
Posty: 25
Rejestracja: śr, 11 maja 2022 10:43

Re: ZMIANY PO PRZEJĘCIU

Post autor: KFP » pt, 31 marca 2023 13:51

Do KPIR/ryczałt dla biura rachunkowego wybrałem - ze względu na szybkość wprowadzania dokumentów, łatwość/szybkość zakładania firm, na bardzo rozbudowane możliwości importu, na prostotę konfiguracji/instalacji i archiwizacji - Małą księgowość Rzeczypospolitej. Przetestowałem 20 innych i wszędzie było słabo, mija rok od przesiadki i mogę tylko polecić, producent niedawno dołożył w cenie podstawowego programu, prosty portal online do wystawiania faktur (dla klientów biura również bez dodatkowych kosztów), to może być bardzo przydatne narzędzie w nadchodzącym KseFie. Zainteresowanym na maila mogę wysłać od czego zacząć.

Do FK używam Symfonii 50C i lepszego nie znam, a pracowałem na wielu , ale brak centralnego zarządzania dla biura rachunkowego to duży minus.
DBR24
Posty: 3
Rejestracja: pt, 19 maja 2023 11:17

Re: ZMIANY PO PRZEJĘCIU

Post autor: DBR24 » pt, 19 maja 2023 11:34

Właśnie po raz pierwszy wszedłem do Symfonii w chmurze.

Powiem tak - rozwiązanie stare jak świat. Prawie 20 lat temu pracowałem w ifirma.pl
Wtedy prezes wprowadził firmę na giełdę i za otrzymane pieniądze mieli rozwijać
portal księgowości w chmurze.

Oczywiście już wtedy ja i wiele innych osób mówiło, że założenia prezesa są błędne.
Biura rachunkowe nigdy nie przeniosą się do przeglądarkowego księgowania, ponieważ
jest to bardzo powolne.

Dzisiaj w programie r2księga jestem w stanie księgować setki faktur ręcznie, bez skanowania,
bez pobierania danych z GUS - wszystko ręcznie - tak szybko, że żaden program mnie nie dogoni.
Natomiast rozwiązanie przeglądarkowe to tak jakby do mercedesa wsadzić silnik z garbusa. Informatycy
bardzo przeceniają takie możliwości. Tak samo jest z automatycznym księgowaniem i skanowaniem.

Pracuje w księgowości ponad 20 lat i jestem pewny, że rozwiązania od lat wciskane księgowym nie przyjmą
się. Dowodem na to jest ifirma.pl. Efekt był taki, że musieli odkupować akcje od akcjonariuszy, żeby nie stracić
twarzy. Oczywiście prezes już prezesem nie jest. Swoje udziały sprzedał i przestał być współwłaścicielem. Taka go spotkała kara.

To samo czeka ludzi z Symfonii.
DBR24
Posty: 3
Rejestracja: pt, 19 maja 2023 11:17

Re: ZMIANY PO PRZEJĘCIU

Post autor: DBR24 » sob, 20 maja 2023 9:09

Właśnie po śniadaniu coś jeszcze przyszło mi do głowy. Mail z szantażem, że dla tych co wykupią coś z symfonii będzie dodawana aktualizacja do r2ksiegi pokazuje desperację. Już chyba są świadomi, że ktoś będzie musiał za to odpowiedzieć, dlatego chcą stworzyć pozory dobrej decyzji. W związku z tym zachęcam do niekupowania niczego. Dzięki temu jest szansa, że ktoś za to odpowie i możliwe że r2ksiegi zostanie.
Grzegorz
Posty: 29
Rejestracja: pt, 20 listopada 2020 13:42

Re: ZMIANY PO PRZEJĘCIU

Post autor: Grzegorz » wt, 22 sierpnia 2023 12:00

Witam, to jest cała symfonia na 100 fajerek, nie udzielają wsparcia grzebią w programie, aby chyba nas zniechęcić do programu, a wystarczy zachować tylko funkcjonalność programów reset nic nie zmieniać poinformować o tym użytkowników i przez najbliższe 5 lat zbierać kasę za free. Obecni decydenci w tej kwestii powinni zmienić stanowiska na inne zostawiam bez komentarza...... Jestem przekonany, że użytkownicy reseta w większości nie przejdą na symfonię kpir online nie do przyjęcia, FK słabiutka nie rozwijana od 15 lat, także nie ma co do zaoferowania tylko jedyne co oferują ze zmian to subskrypcja. Pozdrawiam
Grzegorz
Posty: 29
Rejestracja: pt, 20 listopada 2020 13:42

Re: ZMIANY PO PRZEJĘCIU

Post autor: Grzegorz » sob, 18 listopada 2023 13:57

Witam, chyba piszę sam do siebie ale może jednak ktoś czyta, takie mam "zaufanie" do symfonii że boję się instalować obecne aktualizacje Reset2 bo może wspaniała i najlepsza symfonia znowu namiesza w programie tak jak zrobili np. z kursem walut gdzie trzeba klikać kilka okienek aby się pobrał, dziwne wcześniej było dobrze, ale oczywiście zwalą na bramkę ministerstwa i są czyści, ja oczywiście w to nie wierzę. Pozdrawiam może ktoś pobrał aktualizację z 16-11-2023 proszę o info czy pod drobnymi poprawkami nie kryje się drobne utrudnienia dla wiernych resetowców.
czugala
Posty: 70
Rejestracja: pt, 22 kwietnia 2005 14:27
Kontakt:

Re: ZMIANY PO PRZEJĘCIU

Post autor: czugala » śr, 29 listopada 2023 18:54

Zrób archiwizację i próbuj, zawsze można wrócić do poprzedniej wersji. Poprzedni exec ma rozszerzenie _xe wystarczy zamienić z bieżącym i masz poprzednią wersję.
Np R2firma._xe zamieniasz na R2firma.exe
Grzegorz
Posty: 29
Rejestracja: pt, 20 listopada 2020 13:42

Re: ZMIANY PO PRZEJĘCIU

Post autor: Grzegorz » pt, 01 grudnia 2023 18:46

Dziękuję za podpowiedź tego nie wiedziałem a jeśli chciałbym się cofnąć o jeszcze 1 lub 2 to pewnie już gorzej. Chyba znalazłem już następcę reset2 jak na razie testuję ale jak dobrze pójdzie pożegnam też z bólem serca r2płatnik i cena też przyzwoita. Jeśli jeszcze szukacie poszukajcie na innych forach, więcej nie chciałbym pisać bo chyba nie wypada w końcu to forum reset gdyby to było symfonii nie miałbym skrupułów tak jak oni z nami, pozdrawiam
biro-lem
Posty: 4
Rejestracja: czw, 15 grudnia 2022 12:17

Re: ZMIANY PO PRZEJĘCIU

Post autor: biro-lem » pn, 04 grudnia 2023 8:36

panie Grzegorzu, jaki program pan testuje?
Grzegorz
Posty: 29
Rejestracja: pt, 20 listopada 2020 13:42

Re: ZMIANY PO PRZEJĘCIU

Post autor: Grzegorz » pn, 04 grudnia 2023 17:13

Witam odsyłam na forum gofina jest też założony temat tu nie chcę o reset2 którego symfonia wchłonęła ostatnie zapisy, tak jak pisałem nie chcę tu pisać. Tak dla ciekawych wysłałem statystyki w załączniku i niech nikt nie mówi, że jest nas mało nasz temat wyprzedza pozostałe i to bardzo dużo, my 8 stron następny 2, my prawie 90tyś odsłon następny lekko ponad 60tyś. Pozdrawiam szukajcie też na facebooku grupy reset2.
Załączniki
reset_odsłony.png
reset_odsłony.png (108.05 KiB) Przejrzano 5977 razy
lgorek
Posty: 235
Rejestracja: śr, 28 lutego 2018 15:54

Re: ZMIANY PO PRZEJĘCIU

Post autor: lgorek » wt, 05 grudnia 2023 11:37

Nie rozumiem po co ukrywać na jaki się program przechodzi wprost napisać. Ja przechodzę na Inserta może dobrze może nie ale nic sensownego nie ma na rynku. Reset2 był idealnym dla BR. Ale widać że właściciele zamiast zapytać użytkowników woleli ich olać i zgarnąć kasiorkę. No nic tak jest. Na ebiuro nikt raczej nie przejdzie co ma powyżej 10 firm. Testowałem chyba 20 różnych programów i powiem że rozwiązania które były kilka dobrych lat temu w Reset2 są jako nowość obecnie u innych producentów. Szybkość i łatwość działania programu była idealna. Dodatkowo był to chyba jedyny lub jeden z niewielu gdzie na jednym oknie wyświetlał wszystkie dokumenty księgowe KPiR, VAT, DW, Remanenty itp. Obecnie wszystkie należy przechodzić między zakładkami itp.
Grzegorz
Posty: 29
Rejestracja: pt, 20 listopada 2020 13:42

Re: ZMIANY PO PRZEJĘCIU

Post autor: Grzegorz » śr, 06 grudnia 2023 11:30

Witam nic nie ukrywam też testowałem insert dla mnie lepszy jest varico choć też ma swoje niedociągnięcia więcej opinii jest na forum gofin dlatego do niego odsyłałem. Budujące w naszej sytuacji jest to, że wcześniej wybraliśmy reset najlepszy produkt na rynku. Jeszcze sprawdzam możliwość pozostania na reset i szukam konwertera do jpkvat bo do sprawozdawczości sp. z o.o. już znalazłem, ostatecznie mam jeszcze pół roku do wdrożenia o ile będzie wdrożony w tym roku ksef bo raczej wcześniej nikt nie będzie grzebał w jpkvat, takie ryzyko, ale tylko się zastanawiam ile i czy będzie mnie stać na zlecenie komuś przygotowanie takiego konwertera, podatki sam mogę sobie policzyć w excelu. Może nie jest to do końca dobre w przypadku dużych biur ale dla mniejszych jakieś rozwiązanie. Tylko jak ksef będzie wprowadzał dużo zmian to pewnie to pewnie dużo będzie klikania. Dziś sytuacja się trochę rozjaśniła przynajmniej mam taką nadzieję, jak ktoś napisał na forum przyroda nie lubi próżni ktoś musi tą niszę wypełnić zobaczymy jakby coś to zapraszam do kontaktu poza forum pewnie je też zaraz wyłączą goflin@wp.pl. Pozdrawiam
Grzegorz
Posty: 29
Rejestracja: pt, 20 listopada 2020 13:42

Re: ZMIANY PO PRZEJĘCIU

Post autor: Grzegorz » wt, 12 grudnia 2023 23:21

Ale cisza chyba wszyscy już uciekli od symfonii
czugala
Posty: 70
Rejestracja: pt, 22 kwietnia 2005 14:27
Kontakt:

Re: ZMIANY PO PRZEJĘCIU

Post autor: czugala » pt, 15 grudnia 2023 11:16

Grzegorz pisze:
wt, 12 grudnia 2023 23:21
Ale cisza chyba wszyscy już uciekli od symfonii
I nie ma co się dziwić
ODPOWIEDZ