ZMIANY PO PRZEJĘCIU

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2fk, R2księga, R2środki, R2środkiPRO i R2środkiSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
KFP
Posty: 25
Rejestracja: śr, 11 maja 2022 10:43

Re: ZMIANY PO PRZEJĘCIU

Post autor: KFP » pn, 25 lipca 2022 15:32

Zmiany zaszły w ostatnich 3 miesiącach, nie będzie Symfonii dla KPIR/ryczałtu który była w 2019 roku. Będzie coś co w 2019 roku nazywało się szybkafaktura.pl a dzisiaj jest częścią oferty Symfonii.
Awatar użytkownika
Ekspert Symfonii
Posty: 24
Rejestracja: wt, 19 lipca 2022 13:18
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: ZMIANY PO PRZEJĘCIU

Post autor: Ekspert Symfonii » wt, 26 lipca 2022 9:05

Krasnal45 pisze:
ndz, 24 lipca 2022 10:03
Nie zazdroszczę firmom księgowym po tym co tu czytam, ale... powiedzcie mi proszę, co z mikrofirmami, jednoosobowym prowadzeniem niewielkiej działalności handlowej, jak w moim przypadku??? Najprostsza R2Księga, R2Faktury i mnie nic więcej nie potrzeba. Te kilkanaście/dziesiąt faktur w miesiącu z palca sobie wbijam, kilka faktur w miesiącu wystawiam, prosta sprawa z rozliczeniami i komunikacją z US (JPK) i to wszystko! Co dalej??? Jaka alternatywa w miejsce RESETU? Raczej chyba nie Symfonia?
Szanowny Panie, zachęcamy do bezpłatnego przetestowania Symfonia eBiuro. Wystarczy zarejestrować się na stronie symfonia.pl/ebiuro, aby przez 45 dni móc sprawdzić wszystkie funkcjonalności. Zgodnie z tym, o czym Pan wspomina, to narzędzie spełnia wszystkie Pana potrzeby, a dodatkowo umożliwia: pracę z dowolnego miejsca o dowolnej porze dnia i z dowolnego urządzenia oraz pracę z poziomu jednej aplikacji. Zaletą są także bezpieczeństwo danych - możliwość przechowywania kopii danych w kilku lokalizacjach, wydajność – wykorzystanie optymalnej ilości zasobów oraz wysoka moc obliczeniowa. Dzięki Symfonii eBiuro możliwe będzie także sprawne korzystanie z KSeF.
lgorek
Posty: 234
Rejestracja: śr, 28 lutego 2018 15:54

Re: ZMIANY PO PRZEJĘCIU

Post autor: lgorek » wt, 26 lipca 2022 11:45

Ekspert Symfonii pisze:
wt, 26 lipca 2022 9:05
Krasnal45 pisze:
ndz, 24 lipca 2022 10:03
Nie zazdroszczę firmom księgowym po tym co tu czytam, ale... powiedzcie mi proszę, co z mikrofirmami, jednoosobowym prowadzeniem niewielkiej działalności handlowej, jak w moim przypadku??? Najprostsza R2Księga, R2Faktury i mnie nic więcej nie potrzeba. Te kilkanaście/dziesiąt faktur w miesiącu z palca sobie wbijam, kilka faktur w miesiącu wystawiam, prosta sprawa z rozliczeniami i komunikacją z US (JPK) i to wszystko! Co dalej??? Jaka alternatywa w miejsce RESETU? Raczej chyba nie Symfonia?
Szanowny Panie, zachęcamy do bezpłatnego przetestowania Symfonia eBiuro. Wystarczy zarejestrować się na stronie symfonia.pl/ebiuro, aby przez 45 dni móc sprawdzić wszystkie funkcjonalności. Zgodnie z tym, o czym Pan wspomina, to narzędzie spełnia wszystkie Pana potrzeby, a dodatkowo umożliwia: pracę z dowolnego miejsca o dowolnej porze dnia i z dowolnego urządzenia oraz pracę z poziomu jednej aplikacji. Zaletą są także bezpieczeństwo danych - możliwość przechowywania kopii danych w kilku lokalizacjach, wydajność – wykorzystanie optymalnej ilości zasobów oraz wysoka moc obliczeniowa. Dzięki Symfonii eBiuro możliwe będzie także sprawne korzystanie z KSeF.
Czy ekspert czyta tylko wybrane wpisy, zapewne 90% obecnych użytkowników programu/forum będzie szukać innego programu do KPiR itp niż Symfonia, a wy dalej chcecie wciskać aplikację w chmurze. Wystarczyło podnieść cenę programów księgowych reset2, ewentualnie zmniejszyć ich liczbę.

Praca w chmurze nie jest taka piękna jak się ją opisuje, pracowałem na podobnej aplikacji. To co obecnie robię przez 2 tygodnie musiałbym wprowadzać w chmurze pewnie z 4 tygodnie, gdzie nie ma na to czasu.

Proszę poinformować zarząd symfonii jaka jest obecnie sytuacja z użytkownikami RESET2 i jak będzie to wyglądało za rok, że pewnie większość z nich, nie kupi ebiuro, a słupki sprzedaży polecą w dół ponieważ może się okazać, że i kadry zmienią na konkurencję. Webinary i szkolenia nie są najważniejsze, to co się ceni to dobry produkt jak jest dobry to ludzie go kupią.
KFP
Posty: 25
Rejestracja: śr, 11 maja 2022 10:43

Re: ZMIANY PO PRZEJĘCIU

Post autor: KFP » wt, 26 lipca 2022 12:02

Ekspert Symfonii pisze:
wt, 26 lipca 2022 9:05
... umożliwia: pracę z dowolnego miejsca o dowolnej porze dnia i z dowolnego urządzenia oraz pracę z poziomu jednej aplikacji...
A co z miejscami w których nie ma Internetu i z urządzeniami które nie są podłączone do sieci. Tą samą regułkę usłyszał klient który miał za darmo program resetu, Szanowny Panie przecież nasz program spełnia Pana potrzeby i też jest za darmo przez 45 dni. Swoją drogą klienci Symfonii dostawali 180 dni za darmo.

Dotychczasowi klienci Symfonii są w tej samej sytuacji, też zamykany jest program MKP do KPIR/ryczałtu i wciskane eBiuro i też dużo biur szuka alternatywy, chyba problem jest większy niż z klientami reseta bo wsparcie dla starego programu MKP zostało przedłużone na czas taki, żeby w starym programie można zakończyć 2023 rok.

Zanim się zorientują jakie są potrzeby branży to już wszyscy zmienią dostawcę oprogramowania.
seb
Posty: 30
Rejestracja: wt, 18 stycznia 2022 13:47

Re: ZMIANY PO PRZEJĘCIU

Post autor: seb » wt, 26 lipca 2022 13:33

Od ponad 10 lat odnawiam abonament dla mikro firmy KPiR. Niestety ale ja z końcem roku przechodzę na program który można instalować na komputerze. Księgowanie w chmurze odpada. Firma padnie i co wtedy z archiwalnym dostępem do akt ? Lepiej mieć wszystko u siebie na kompie. Szkoda że Symfonia nie będzie miała takiej wersji programu. Po tylu latach czas zacząć szukać coś innego bo do chmury choćby i była najlepsza na pewno nie przejdę.
powernord
Posty: 18
Rejestracja: pt, 28 lutego 2014 16:39

Re: ZMIANY PO PRZEJĘCIU

Post autor: powernord » śr, 27 lipca 2022 10:56

lgorek pisze:
wt, 26 lipca 2022 11:45
Ekspert Symfonii pisze:
wt, 26 lipca 2022 9:05
Krasnal45 pisze:
ndz, 24 lipca 2022 10:03
Nie zazdroszczę firmom księgowym po tym co tu czytam, ale... powiedzcie mi proszę, co z mikrofirmami, jednoosobowym prowadzeniem niewielkiej działalności handlowej, jak w moim przypadku??? Najprostsza R2Księga, R2Faktury i mnie nic więcej nie potrzeba. Te kilkanaście/dziesiąt faktur w miesiącu z palca sobie wbijam, kilka faktur w miesiącu wystawiam, prosta sprawa z rozliczeniami i komunikacją z US (JPK) i to wszystko! Co dalej??? Jaka alternatywa w miejsce RESETU? Raczej chyba nie Symfonia?
Szanowny Panie, zachęcamy do bezpłatnego przetestowania Symfonia eBiuro. Wystarczy zarejestrować się na stronie symfonia.pl/ebiuro, aby przez 45 dni móc sprawdzić wszystkie funkcjonalności. Zgodnie z tym, o czym Pan wspomina, to narzędzie spełnia wszystkie Pana potrzeby, a dodatkowo umożliwia: pracę z dowolnego miejsca o dowolnej porze dnia i z dowolnego urządzenia oraz pracę z poziomu jednej aplikacji. Zaletą są także bezpieczeństwo danych - możliwość przechowywania kopii danych w kilku lokalizacjach, wydajność – wykorzystanie optymalnej ilości zasobów oraz wysoka moc obliczeniowa. Dzięki Symfonii eBiuro możliwe będzie także sprawne korzystanie z KSeF.
Czy ekspert czyta tylko wybrane wpisy, zapewne 90% obecnych użytkowników programu/forum będzie szukać innego programu do KPiR itp niż Symfonia, a wy dalej chcecie wciskać aplikację w chmurze. Wystarczyło podnieść cenę programów księgowych reset2, ewentualnie zmniejszyć ich liczbę.

Praca w chmurze nie jest taka piękna jak się ją opisuje, pracowałem na podobnej aplikacji. To co obecnie robię przez 2 tygodnie musiałbym wprowadzać w chmurze pewnie z 4 tygodnie, gdzie nie ma na to czasu.

Proszę poinformować zarząd symfonii jaka jest obecnie sytuacja z użytkownikami RESET2 i jak będzie to wyglądało za rok, że pewnie większość z nich, nie kupi ebiuro, a słupki sprzedaży polecą w dół ponieważ może się okazać, że i kadry zmienią na konkurencję. Webinary i szkolenia nie są najważniejsze, to co się ceni to dobry produkt jak jest dobry to ludzie go kupią.
Oj może się zdziwić grupa Symfonia - konkurencja już wie co tu się dzieje i zaczynają akcje specjalnych ofert cenowych dla "przesiadających się" z programów Reset2...
alicja_f1
Posty: 5
Rejestracja: wt, 20 lipca 2021 15:33

Re: ZMIANY PO PRZEJĘCIU

Post autor: alicja_f1 » śr, 27 lipca 2022 11:28

I bardzo dobrze, może się "obudzą", byle w czas :)
ZGbiuro
Posty: 3
Rejestracja: pn, 18 lipca 2022 21:50

Re: ZMIANY PO PRZEJĘCIU

Post autor: ZGbiuro » śr, 27 lipca 2022 11:44

watpie ze sie obudza. bo jak widac to juz postanowione. tylko najbardziej mnie dziwi ta data ze koniec lipiec 2023 a nie grudzien. przeciez nikt nie bedzie czekal i kazdy szuka juz nowego programu od stycznia
Ostatnio zmieniony śr, 27 lipca 2022 17:52 przez ZGbiuro, łącznie zmieniany 1 raz.
Grzegorz
Posty: 29
Rejestracja: pt, 20 listopada 2020 13:42

Re: ZMIANY PO PRZEJĘCIU

Post autor: Grzegorz » śr, 27 lipca 2022 12:34

Witam generalnie tak jak pisał ktoś wcześniej na forum że zespół ekspertów przygotuje migrację do symfonii...... bełkot, lepiej to niech sobie dadzą spokój. Symfonia była wcześniej i każdy z nas wybrał programy reset2 nie bez powodu. Na siłę chce się nas "uszczęśliwiać" symfonia. Niech Ci eksperci przeanalizują programy i stworzą coś łączącego oba systemy, albo tak jak pisałem wcześniej wybiorą lepszy funkcjonalnie czyli reset2. Podkreślam w symfonii nie ma zamiennika R2FK. I jeśli dalej będą się upierać ja nie pozostanę tym "szczęśliwcem" z symfonią pracowałem na tym programie ponad 10 lat i eksperci przez ten czas nic nie zrobili. Dopiero reset2 okazał się produktem godnym uwagi ze względu na swoje funkcjonalności.
Awatar użytkownika
Ekspert Symfonii
Posty: 24
Rejestracja: wt, 19 lipca 2022 13:18
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: ZMIANY PO PRZEJĘCIU

Post autor: Ekspert Symfonii » czw, 28 lipca 2022 9:08

Szanowni Państwo,

w komentarzach powtarzają się wątpliwości dotyczące korzystania z aplikacji chmurowych, chcielibyśmy się do nich odnieść. Tworząc produkt Symfonia eBiuro korzystaliśmy między innymi z doświadczeń praktyków księgowości, ich sugestii czy propozycji. W dalszym ciągu ten proces trwa, dlatego na przykład w mocno zaawansowanym procesie są prace nad dodaniem do Symfonia eBiuro wybranych skrótów klawiszowych, najczęściej wskazywanych jako kluczowe przez użytkowników. Skróty te pozwolą na utrzymanie tempa pracy podobnego jak w rozwiązaniach desktopowych.

Decydując się na wprowadzenie do oferty rozwiązania chmurowego, przeprowadziliśmy badania wśród użytkowników, z których wynika, że jedynie niecały 1% z nich może mieć problemy z dostępem do Internetu. Pozostali mogą bez problemu korzystać z systemu nawet przy niskich prędkościach i dużym obciążeniu domowej/firmowej sieci. Większość stron bez względu na różnice prędkości są ładowane w podobnym czasie.

Trzecią kwestią jest bezpieczeństwo danych. Utrzymanie danych w chmurze powoduje, że dowolne wypadki dotyczące sprzętu komputerowego, własnych serwerów itp. nie zagrożą danym – prościej jest zamienić zniszczony komputer niż odzyskać z niego dane. Do tych danych dostęp będziecie mieli Państwo zawsze. Kto ich pilnuje? Dane wprowadzane do Symfonii eBiuro przetrzymywane są w Centrum Danych IQ PL, znajdującym się w Gdańsku. Data Center IQ PL jest podłączone do siedmiu operatorów telekomunikacyjnych. Budynek z serwerami łączy się światłowodem dwiema niezależnymi drogami przez pięciu operatorów światłowodowych, którymi Internet dostarcza ośmiu operatorów. Każdy z operatorów zapewnia łącze o prędkości 10 G. W IQ PL funkcjonuje Zintegrowany System Zarządzania, który pozwala na działanie zgodne ze wszystkimi wymogami norm ISO 27001, ISO 9001, PCI DSS oraz GDPR. Powyższe certyfikaty są potwierdzeniem najwyższej jakości i bezpieczeństwa świadczonych przez IQ PL usług. Rozproszenie serwerów, zmultiplikowane systemy zabezpieczeń, także w przypadku przerw w dostawach prądu powodują, że Państwa dokumenty trzymane w chmurze są bezpieczniejsze niż zamieszczone na jednostkowym sprzęcie komputerowym.

I ostatnia, ale bardzo ważna kwestia – rozwiązania chmurowe stają się coraz bardziej powszechne, a ten trend będzie się z czasem umacniał. Jest on dodatkowo wspomagany przez zmiany prawne narzucane przez administrację. Polscy przedsiębiorcy mają za sobą projekt raportowania danych istotnych podatkowo w plikach JPK, w modelu przetwarzania masowych danych w chmurze obliczeniowej. Za kilka miesięcy obowiązkowy stanie się KSeF. Przekonanie się do rozwiązań chmurowych w tym momencie pozwoli na najłatwiejsze przejście przez nadchodzące zmiany prawne.
KFP
Posty: 25
Rejestracja: śr, 11 maja 2022 10:43

Re: ZMIANY PO PRZEJĘCIU

Post autor: KFP » czw, 28 lipca 2022 10:22

Należałoby najpierw pokazać gotowy produkt, a dopiero później zachęcać do jego kupna.

Można uzyskać dowolne wyniki sondażowe zadając umiejętnie pytanie. Bezproblemowy dostęp do Internetu nie jest tożsamy z chęcią pracy na aplikacji webowej.

Bezpieczeństwo danych w chmurze zależy tylko od dostawcy tych rozwiązań, ja bym wolał sam zdecydować od kogo ma zależeć. Symfonia ma długą tradycję zmykania projektów dla biur rachunkowych, Symfonia Mała Księgowość została zastąpiona Symfonią 2, do tego powstał nierozwijany już od dawna Asystent jako narzędzie dla biur, kolejne to Biuro Rachunkowe Online - nie zdążyło się rozkręcić jak zostało wygaszone, jest jeszcze chmura Symfonii w adresie miedzyfirmami.pl która też nie jest rozwijana od wielu lat, a teraz mam przenieść dane do kolejnego projektu i mam obawy, a co jak zamkniecie ten projekt, ja muszę mieć dane klientów kilka lat po zamknięciu ich biznesów, a może się okazać że stracę dostęp po decyzji zarządu Mid Europa Partners. Ilość ISO w opisie marketingowym tego nie zmieni.

Pracujemy na programach desktopowych, które nie mają kompleksów z powodu instalacji lokalnych. Potrafią dużo więcej i mają lepsze niż eBiuro integracje z chmurami różnych dostawców. Póki co aplikację chmurowe najczęściej mają mniejsze możliwości niż ich odpowiedniki desktopowe.
Syl
Posty: 3
Rejestracja: wt, 05 lipca 2022 9:25

Re: ZMIANY PO PRZEJĘCIU

Post autor: Syl » czw, 28 lipca 2022 12:42

Mnie ekspert symfonii nadal nie przekonuje do skorzystania z programu ebiuro, pomijając fakt że zdecydowanie nie chcę pracować na programie w chmurze to dla mnie równie ważna jest kwestia finansowa a na ebiuro mnie po prostu nie stać dlatego od stycznia przechodzę na inny program.
jerzy77
Posty: 3
Rejestracja: wt, 26 marca 2019 22:44
Lokalizacja: Tychy

Dokąd? Na cmentarz....

Post autor: jerzy77 » czw, 28 lipca 2022 14:28

raphicc pisze:
wt, 14 czerwca 2022 17:46
W którą stronę idzie planowana ewolucja programu po połączeniu firm czy bardziej w kierunku RESET czy SYMFONIA? Do kiedy będzie po staremu
W którą stronę? W stronę najbliższego cmentarza. To klasyczne wykupienie konkurencji mające na celu nie rozszerzenie oferty czy wykorzystanie wiedzy i doświadczenia, a jedynie pozwalające stosować zawyżone ceny na swój miernej jakości produkt. Zapytałem ile kosztuje "przyjemność" korzystania z Symfonii w maksymalnie okrojonej wersji "ekonomicznej" (nie ma nawet środków trwałych...), Usłyszałem że dla obsługi jednej firmy, przez jednego użytkownika same aktualizacje to przeszło 1000 zł rocznie. I tu podziękowałem za dalszą rozmowę.

Teraz liczę na to, że na forum (jak nie tym, to innym) znajdę jakąś podpowiedź na co warto się przenieść?
lgorek
Posty: 234
Rejestracja: śr, 28 lutego 2018 15:54

Re: ZMIANY PO PRZEJĘCIU

Post autor: lgorek » pt, 29 lipca 2022 11:15

Ekspert Symfonii pisze:
czw, 28 lipca 2022 9:08
Szanowni Państwo,

w komentarzach powtarzają się wątpliwości dotyczące korzystania z aplikacji chmurowych, chcielibyśmy się do nich odnieść. Tworząc produkt Symfonia eBiuro korzystaliśmy między innymi z doświadczeń praktyków księgowości, ich sugestii czy propozycji. W dalszym ciągu ten proces trwa, dlatego na przykład w mocno zaawansowanym procesie są prace nad dodaniem do Symfonia eBiuro wybranych skrótów klawiszowych, najczęściej wskazywanych jako kluczowe przez użytkowników. Skróty te pozwolą na utrzymanie tempa pracy podobnego jak w rozwiązaniach desktopowych.
Praktyków księgowych korzystaliście chyba tylko aby zoptymalizować zyski i koszty a nie funkcjonalność aplikacji. W przeglądarce nie da się zastosować wszystkich skrótów z uwagi na skróty samej przeglądarki. Nie ma nawet takiej możliwości obecnie aby aplikacja webowa zbliżyła się szybkością z aplikacją desktopową. To tak jak elektryk i samochód spalinowy, na krótkich odcinkach wygrywa elektryk, ale na dłuższych trasach spalinowy nie ma konkurencji. ebiuro jest jak samochód elektryczny w domu, używamy go od czasu do czasu jako zabawka. Nie traktujemy jako główny pojazd.

Ekspert Symfonii pisze:
czw, 28 lipca 2022 9:08
Decydując się na wprowadzenie do oferty rozwiązania chmurowego, przeprowadziliśmy badania wśród użytkowników, z których wynika, że jedynie niecały 1% z nich może mieć problemy z dostępem do Internetu. Pozostali mogą bez problemu korzystać z systemu nawet przy niskich prędkościach i dużym obciążeniu domowej/firmowej sieci. Większość stron bez względu na różnice prędkości są ładowane w podobnym czasie.
Chciałbym widzieć minę osób, które korzystają z tego programu dzisiaj, oraz były zachwycone wtedy reklamą nowej aplikacji. Korzystam z aplikacji księgowej mBanku, mogę powiedzieć że problem z internetem nie chodzi po stronie klienta a bazy danych. Proszę sprawdzić ile serwer musi wytrzymać podczas wysyłania JPK itp. Już widzę jak 25 siada całe ebiuro i nie da się nic zrobić.
Ekspert Symfonii pisze:
czw, 28 lipca 2022 9:08
Trzecią kwestią jest bezpieczeństwo danych. Utrzymanie danych w chmurze powoduje, że dowolne wypadki dotyczące sprzętu komputerowego, własnych serwerów itp. nie zagrożą danym – prościej jest zamienić zniszczony komputer niż odzyskać z niego dane. Do tych danych dostęp będziecie mieli Państwo zawsze. Kto ich pilnuje? Dane wprowadzane do Symfonii eBiuro przetrzymywane są w Centrum Danych IQ PL, znajdującym się w Gdańsku. Data Center IQ PL jest podłączone do siedmiu operatorów telekomunikacyjnych. Budynek z serwerami łączy się światłowodem dwiema niezależnymi drogami przez pięciu operatorów światłowodowych, którymi Internet dostarcza ośmiu operatorów. Każdy z operatorów zapewnia łącze o prędkości 10 G. W IQ PL funkcjonuje Zintegrowany System Zarządzania, który pozwala na działanie zgodne ze wszystkimi wymogami norm ISO 27001, ISO 9001, PCI DSS oraz GDPR. Powyższe certyfikaty są potwierdzeniem najwyższej jakości i bezpieczeństwa świadczonych przez IQ PL usług. Rozproszenie serwerów, zmultiplikowane systemy zabezpieczeń, także w przypadku przerw w dostawach prądu powodują, że Państwa dokumenty trzymane w chmurze są bezpieczniejsze niż zamieszczone na jednostkowym sprzęcie komputerowym.
Abonament ebiura dlatego tak duży ponieważ należy opłacić jeszcze serwery, pięknie to wygląda ale w praktyce wychodzi inaczej. Co w sytuacji kiedy po kilku latach należy zrobić korektę deklaracji, czy mamy dostęp do danych dożywotni nawet jak licencja na ebiura nam się kończy ? Bo ja tak to sobie wyobrażam. W przypadku bezpieczeństwa coraz więcej firm wybiera formę hybrydową. Chodzi o to że baza danych jest lokalna, jednak możemy wykupić backup w chmurze. Dzięki czemu wg harmonogramu program robi dodatkową kopię w chmurze. W tym momencie możemy zawsze w przypadku awarii naszej lokalnej załadować z chmury. Wg mnie najlepsze rozwiązanie.
Ekspert Symfonii pisze:
czw, 28 lipca 2022 9:08
I ostatnia, ale bardzo ważna kwestia – rozwiązania chmurowe stają się coraz bardziej powszechne, a ten trend będzie się z czasem umacniał. Jest on dodatkowo wspomagany przez zmiany prawne narzucane przez administrację. Polscy przedsiębiorcy mają za sobą projekt raportowania danych istotnych podatkowo w plikach JPK, w modelu przetwarzania masowych danych w chmurze obliczeniowej. Za kilka miesięcy obowiązkowy stanie się KSeF. Przekonanie się do rozwiązań chmurowych w tym momencie pozwoli na najłatwiejsze przejście przez nadchodzące zmiany prawne.
Stają się powszechne ponieważ nie wszędzie je można zastosować. W przypadku ZUS PUE, BIZNES.GOV.pl, EMPATIA, ARiMR -Portal IRZplus itp nie było desktopowych wersji tych aplikacji, a składało się je papierowo. Nie wiem czemu KSeF ma dla was tak duży problem, jak faktury będą zapisane w XML. Zapewne będą przesunięte dalej niż 2024 ponieważ do wyborów nieźle rząd jeszcze namiesza. Inna sprawa KSeF będzie w dużej mierze podobny do eZLA, logujemy się i widzimy. Odbieranie nie będzie problemem, wg mnie większy problem będzie przy wystawianiu faktur i wysyłka do KSeF ale biur rachunkowych za bardzo to nie interesuje.

Ja mam inne pytania co do ebiura co z :
- środkami trwałymi
- wyposażeniem
- miesięcznym rozliczeniem remanentowym
- jeden właściciel wiele spółek jawnych
- zmiany właściciela w ciągu roku

Były idealne programy reset2 które wymagały minimalnego odświeżenia, oraz dodania kilku funkcjonalności, ale przez arogancję firmy Symfonia zostały zabite. Bo nowe zmiany spokojne można było dodać aby spełniały wymagania. Cena była niska wystarczyło ją podnieść i wszyscy byli by zadowolenie. W tym momencie nie widzę chyba nikogo zadowolonego zarówno obecnych użytkowników Symfonia oraz Reset2.
powernord
Posty: 18
Rejestracja: pt, 28 lutego 2014 16:39

Re: Dokąd? Na cmentarz....

Post autor: powernord » pt, 29 lipca 2022 12:14

jerzy77 pisze:
czw, 28 lipca 2022 14:28
raphicc pisze:
wt, 14 czerwca 2022 17:46
W którą stronę idzie planowana ewolucja programu po połączeniu firm czy bardziej w kierunku RESET czy SYMFONIA? Do kiedy będzie po staremu
W którą stronę? W stronę najbliższego cmentarza. To klasyczne wykupienie konkurencji mające na celu nie rozszerzenie oferty czy wykorzystanie wiedzy i doświadczenia, a jedynie pozwalające stosować zawyżone ceny na swój miernej jakości produkt. Zapytałem ile kosztuje "przyjemność" korzystania z Symfonii w maksymalnie okrojonej wersji "ekonomicznej" (nie ma nawet środków trwałych...), Usłyszałem że dla obsługi jednej firmy, przez jednego użytkownika same aktualizacje to przeszło 1000 zł rocznie. I tu podziękowałem za dalszą rozmowę.

Teraz liczę na to, że na forum (jak nie tym, to innym) znajdę jakąś podpowiedź na co warto się przenieść?
Nie polecę konkretu w zakresie na co warto pod kątem funkcjonalności i obsługi - sama poszukuję i chętnie skorzystam z podpowiedzi - natomiast odnośnie cen - tak jak pisałam wyżej rynek już wyciąga rękę do "resetowców" - promocje dla użytkowników Reset2 w Raks i okolicznościowa w Insert... myślę, że lada moment dołączą kolejni ;)
ODPOWIEDZ