ZMIANY PO PRZEJĘCIU

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2fk, R2księga, R2środki, R2środkiPRO i R2środkiSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
KFP
Posty: 25
Rejestracja: śr, 11 maja 2022 10:43

Re: ZMIANY PO PRZEJĘCIU

Post autor: KFP » czw, 14 lipca 2022 18:09

Trzeba zacząć od tego że to nie jest produkt dla biur rachunkowych, przebrnijmy przez proces wprowadzania dokumentu:

Numer dokumentu: klikam dodaj koszt - nie będę skanował ale muszę wybrać, muszę kliknąć, a potem muszę kliknąć na polu Numer żeby zacząć wprowadzać.
Data: mimo podświetlenia całej daty nic nie mogę wpisać z klawiatury, mam bieżącą datę a wprowadzam poprzedni miesiąc, zawsze tak wprowadzam w biurze rachunkowym, więc klikam na kalendarz, potem miesiąc wstecz, potem dzień a potem powtarzam to wszystko w polu Data wpływu, bo tam jest nadal bieżący dzień.
Kategorie: mogę wybrać tylko jedną ale nie zrobię tego jednym kliknięciem muszę kliknąć kategorię a potem zapisz, czemu kategorie nie są przypisane do kontrahenta, czemu muszę tyle klikać.
Kontrahent: wyszukuje po NIP nie ma takiego kontrahenta - będzie nowa kartoteka - wpisałem cały NIP i klikam Nowy program nic nie zrobił sam muszę kliknąć pole NIP i wpisać NIP jeszcze raz a potem jeszcze kliknąć Pobierz dane z GUS. To nie koniec dramatu, muszę przewinąć stronę żeby zapisać nowego kontrahenta, a tam niespodzianka nie zapiszę bo nie wpisałem ręcznie Akronimu muszę wrócić na początek strony i wpisać ręcznie Akronim (nawet jak chcę go zapisać jako incydentalnego) - muszę go wymyślić nie może się powtarzać (a to wszystko po to żeby wyeksportować do optimy - z biura rachunkowego? naprawdę? Po co mamy coś eksportować z biura rachunkowego?) Program nip z kreskami traktuje jaki inny niż ten bez kresek więc można łatwo nieświadomie tworzyć duplikaty kontrahentów, program tego nie wyłapie.
Produkt: - masa niepotrzebnych pól - sama definicja "Produkt" wskazuje że to program handlowy nie księgowy, ale jeżeli już przy tym zostaniemy:
- nazwa produktu powinna być zaciągnięta z kartoteki kontrahenta
- ilość jest nie potrzebna
- kategoria powinna być zaciągnięta z kartoteki kontrahenta
- waluta powinna być zaciągnięta z kartoteki kontrahenta
- stawka VAT mogłaby być zaciągnięta z kartoteki kontrahenta, albo z kategorii.
- sposób, termin płatności powinno być zaciągnięte z kartoteki kontrahenta
Wprowadzanie następnego dokumentu: Po zapisaniu dokumentu wyświetla mi się podsumowanie zamiast pola do wprowadzenia kolejnego dokumentu.

Słabo.
lgorek
Posty: 234
Rejestracja: śr, 28 lutego 2018 15:54

Re: ZMIANY PO PRZEJĘCIU

Post autor: lgorek » pt, 15 lipca 2022 0:32

Taka ukryta wiadomość dla obecnych użytkowników:

Informujemy, że z dniem 31 lipca 2023 zakończymy wsparcie do programów R2fk, R2faktury, R2środki, R2księga oraz R2firma. W to miejsce chcemy zaproponować Państwu produkty z rodziny Symfonii, które realizują te same funkcje i będą dla Państwa dostępne w korzystnej ofercie.
Do 31 lipca 2023 roku nic się dla Państwa nie zmienia – Symfonia wciąż będzie świadczyć usługi wsparcia technicznego, a programy będą aktualizowane o bieżące zmiany prawne.
Od 1 sierpnia 2023 roku nie będziemy świadczyć usług wsparcia technicznego, a programy nie będą dłużej rozwijane, jednak zostanie zachowana ich dotychczasowa funkcjonalność. Będziecie Państwo mogli z nich korzystać tak długo, jak będą dla Państwa użyteczne.
W związku z powyższym Państwa usługi do programów odnawiane od dnia 1 sierpnia 2022 roku będą skracane do dnia 31 lipca 2023 roku, a opłaty będą proporcjonalnie zmniejszane.
Obecnie przygotowujemy dla Państwa narzędzia umożliwiające przeniesienie danych firmowych z używanych przez Państwa programów do Symfonii.
Do 15 lipca skontaktujemy się z Państwem i przedstawimy szczegóły naszej oferty.


Jak widać mija 15 lipca i brak kontaktu, dodatkowo widać że obecnych użytkowników mają daleko w d....
KFP
Posty: 25
Rejestracja: śr, 11 maja 2022 10:43

Re: ZMIANY PO PRZEJĘCIU

Post autor: KFP » pt, 15 lipca 2022 8:56

Dla r2księgi przedłużą zapewne wsparcie do końca 2023 bo KseF został do tego czasu odroczony. Symfonia zmusiła mnie do szukania czegoś nowego i dobrze bo są lepsze programy a często tańsze. Nie trzeba się bać zmiany, można przenieść tylko obroty do nowego programu i już ten rok zamknąć w nowym bardziej aktualnym programie, są już takie które obsługują zmianę wariantu podatkowego z ryczałtu na zasady ogólne w trakcie roku, r2księga raczej już takiej funkcji nie otrzyma.
lgorek
Posty: 234
Rejestracja: śr, 28 lutego 2018 15:54

Re: ZMIANY PO PRZEJĘCIU

Post autor: lgorek » pt, 15 lipca 2022 11:34

Nie ma tak dużego wyboru jak masz biuro rachunkowe a przy tym różnego typu podmioty (remanenty, marża, vat-ue, udziały w innych spółkach, oraz obsługa wielu firm itp). W 2016 jak przechodziłem z Raks2000 na R2księga, to przeglądanie oferty zajęło mi chyba z pół roku. Ponieważ sama instalacja to jedno a przetestowanie to druga sprawa. Inna rzecz to szybkość wprowadzania itp. R2księga jest/był idealny pod względem prostoty działania, gdzie 90% rzeczy można zrobić z klawiatury. Może program będzie dalej rozwijany jednak już pod inną nazwą, ponieważ baza jest bardzo dobra.

Jak już pisałem wcześniej prawdopodobnie Symfonia z premedytacją przejęła Reset2 aby wyeliminować konkurencję a przy okazji pozyskać bardzo dobry produkt jakim jest R2płatnik.
KFP
Posty: 25
Rejestracja: śr, 11 maja 2022 10:43

Re: ZMIANY PO PRZEJĘCIU

Post autor: KFP » pt, 15 lipca 2022 13:01

Wybór jest ogromny, ale niewiele programów tak jak pisze Igorek pozwala na szybkie wprowadzanie dokumentów. Symfonia pod nowym zarządem kupiła Reseta dla R2Płatnika reszta idzie do kosza, a eBiuro jest ciągle w produkcji.

Ja znalazłem zamiennik, wszystko co piszesz ma, przy okazji jest szybszy, ma więcej funkcji importu, udziały w innych spółkach, ilość firm bez ograniczeń, ilość użytkowników również, zdaniem moich pracowników jest bardziej czytelny i łatwiejszy w obsłudze, sprytnie pomyślane kopie bez żadnych dodatkowych opłat. Uważam że to zmiana na lepsze.
Andy
Posty: 28
Rejestracja: śr, 21 stycznia 2015 12:13

Re: ZMIANY PO PRZEJĘCIU

Post autor: Andy » pt, 15 lipca 2022 13:39

KFP pisze:
pt, 15 lipca 2022 13:01

Ja znalazłem zamiennik, wszystko co piszesz ma, przy okazji jest szybszy, ma więcej funkcji importu, udziały w innych spółkach, ilość firm bez ograniczeń, ilość użytkowników również, zdaniem moich pracowników jest bardziej czytelny i łatwiejszy w obsłudze, sprytnie pomyślane kopie bez żadnych dodatkowych opłat. Uważam że to zmiana na lepsze.
Czy możemy otrzymać nazwę programu lub producenta? Oczywiście w ramach "biurorachunkowej filantropii" :D
KFP
Posty: 25
Rejestracja: śr, 11 maja 2022 10:43

Re: ZMIANY PO PRZEJĘCIU

Post autor: KFP » pt, 15 lipca 2022 14:01

To jest forum dla programów "Reseta", nie powinniśmy prowadzić tu dyskusji na temat programów innych producentów. Informacje wysyłam na Prywatną wiadomość.
BiuroAGA
Posty: 29
Rejestracja: pn, 11 lutego 2019 10:17

Re: ZMIANY PO PRZEJĘCIU

Post autor: BiuroAGA » pn, 18 lipca 2022 8:13

Porażka. Dlaczego zamykacie programy R2 i na siłę zmuszacie do pracy na Symfonii. R2 to świetne programy, bardzo funkcjonalne zapewniające bardzo dużo, gdyby ktoś chciał Symfonię to by ją wybrał. Dramat. :roll: :x :cry:
Monia0302
Posty: 2
Rejestracja: wt, 08 marca 2022 10:13

Re: ZMIANY PO PRZEJĘCIU

Post autor: Monia0302 » pn, 18 lipca 2022 10:02

Dramat dla małych biur rachunkowych. Jak dla mnie R2 również świetne rozwiązanie, a przede wszystkim przystępna cena. Naprawdę szkoda.
BiuroAGA pisze:
pn, 18 lipca 2022 8:13
Porażka. Dlaczego zamykacie programy R2 i na siłę zmuszacie do pracy na Symfonii. R2 to świetne programy, bardzo funkcjonalne zapewniające bardzo dużo, gdyby ktoś chciał Symfonię to by ją wybrał. Dramat. :roll: :x :cry:
Monia0302
Posty: 2
Rejestracja: wt, 08 marca 2022 10:13

Re: ZMIANY PO PRZEJĘCIU

Post autor: Monia0302 » pn, 18 lipca 2022 10:05

Proszę podzielić się z tą "tajemną" wiedzą :D

Andy pisze:
pt, 15 lipca 2022 13:39
KFP pisze:
pt, 15 lipca 2022 13:01

Ja znalazłem zamiennik, wszystko co piszesz ma, przy okazji jest szybszy, ma więcej funkcji importu, udziały w innych spółkach, ilość firm bez ograniczeń, ilość użytkowników również, zdaniem moich pracowników jest bardziej czytelny i łatwiejszy w obsłudze, sprytnie pomyślane kopie bez żadnych dodatkowych opłat. Uważam że to zmiana na lepsze.
Czy możemy otrzymać nazwę programu lub producenta? Oczywiście w ramach "biurorachunkowej filantropii" :D
powernord
Posty: 18
Rejestracja: pt, 28 lutego 2014 16:39

Re: ZMIANY PO PRZEJĘCIU

Post autor: powernord » pn, 18 lipca 2022 20:21

KFP pisze:
pt, 15 lipca 2022 14:01
To jest forum dla programów "Reseta", nie powinniśmy prowadzić tu dyskusji na temat programów innych producentów. Informacje wysyłam na Prywatną wiadomość.
Też chętnie się dowiem :)
Biznesplus
Posty: 44
Rejestracja: czw, 28 stycznia 2016 14:29
Lokalizacja: Zielonki k.Krakowa

Re: ZMIANY PO PRZEJĘCIU

Post autor: Biznesplus » wt, 19 lipca 2022 8:11

KFP pisze:
pt, 15 lipca 2022 14:01
To jest forum dla programów "Reseta", nie powinniśmy prowadzić tu dyskusji na temat programów innych producentów. Informacje wysyłam na Prywatną wiadomość.

Jeśli można to ja tez poproszę na priva o jakąś informację o tym programie bo nie wyobrażam sobie powrotu do Symfonii...
lgorek
Posty: 234
Rejestracja: śr, 28 lutego 2018 15:54

Re: ZMIANY PO PRZEJĘCIU

Post autor: lgorek » wt, 19 lipca 2022 9:58

Rozmawiałem z kilkoma biurami, jeżeli Symfonia nie wprowadzi programu instalowanego na komputerze lub odświeżonej wersji Reset2, powiedzieli że szukają nowego programu aby od nowego roku przejść na nowy system.

Jak dla mnie chora sytuacja, klienci zostali pominięci a przecież my jesteśmy ich zarobkiem. Zamiast najpierw wprowadzić nową wersję nie mówie tutaj o ebiuro, a następnie zakończyć wsparcie to miało by sens, ale to co zrobili to jest niezrozumiałe. A chodzi o biura gdzie mają np 300-400 i więcej firm i są to dane z wielu lat nie da się tego wprowadzić na nowy system w tydzień, samo wprowadzanie kontrahentów zajmie sporo czasu. Inna sprawa to system wprowadzania, osobiście ręce same wprowadzają dokumenty (pamięć mięśniowa) a jak mi przyjdzie wprowadzać w innym programie to zajmie to dużo więcej czasu.


CZEKAM NA KONKRETNĄ DEKLARACJĘ SYMFONII, CZY BĘDZIE PROGRAM KSIĘGOWY INSTALOWANY NA KOMPUTERZE JAK TO MA MIEJSCE W PRZYPADKU R2KSIĘGA. JAK NIE BĘDZIE TO JUŻ TERAZ WIEM, ŻE MUSZĘ SZUKAĆ NOWEGO PROGRAMU.
szymonk
Posty: 3
Rejestracja: sob, 14 listopada 2020 14:43

Re: ZMIANY PO PRZEJĘCIU

Post autor: szymonk » wt, 19 lipca 2022 10:23

to jest koszmar, jestem z Reset2 związany od 2010 roku, mam wszystkie ich programy obsługuję księgowo ponad 70 firm i kadrowo 500 pracowników. I co teraz? Przecież logicznie w trakcie roku zmiana systemu to jakaś pomyłka nie oszukujmy się. Więc co? od 1 stycznia na nowym programie? Ale jakim? Pracowałem na symfonii, obecnie kadry w jednej firmie prowadzę na Symfonii bo klient tak wymagał. DRAMAT!

skoro zamykacie rozwijanie programu to proszę o danie nam Symfonii oraz zmigrowanie z R2 ksiega, r2fk do niego za symboliczną kwotę. Na dzień dzisiejszy zastanawiam się nad przejściem do konkurencji. Ciekaw jestem ile biur księgowych korzysta z programów R2, trzeba się skrzyknąć i albo napiszemy petycję albo wspólnie zaczynamy negocjować z innymi dostawcami korzystne dla nas pakiety programów.
Biznesplus
Posty: 44
Rejestracja: czw, 28 stycznia 2016 14:29
Lokalizacja: Zielonki k.Krakowa

Re: ZMIANY PO PRZEJĘCIU

Post autor: Biznesplus » wt, 19 lipca 2022 11:25

szymonk pisze:
wt, 19 lipca 2022 10:23
Przecież logicznie w trakcie roku zmiana systemu to jakaś pomyłka nie oszukujmy się. Więc co? od 1 stycznia na nowym programie?
Innej opcji chyba nie ma jak 1 stycznia 2023 na innym programie. Nie można liczyć że dociągnie się do końca 2023 i na zmianę będzie 1,5 roku a nie 1/2 roku bo wystarczy że po 1 lipca zmienią wersję JPK na wyższą dodając lub usuwając jedna rubryczkę i już będzie pozamiatane.

Symfonia kupiła Reset dla programu płacowego a przy okazji likwidują konkurencję w postacji programu do KH. Uważam ze taki zamiar był od początku a zapewnianie że oba programy będą rozwijane równolegle (bo takie info było w komunikacie tuż po połączeniu spółek) to kłamstwo było.
ODPOWIEDZ