Zaznaczenie "Zest.sprzedaży" przy imporcie.

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2fk, R2księga, R2środki, R2środkiPRO i R2środkiSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.

Moderatorzy: sławek, Mariusz, Moderator

KFP
Posty: 25
Rejestracja: śr, 11 maja 2022 10:43

Zaznaczenie "Zest.sprzedaży" przy imporcie.

Post autor: KFP » śr, 01 czerwca 2022 11:09

Czy jest możliwość w imporcie zaznaczyć, które dokumenty mają mieć nadany atrybut "Zest.sprzedaży" a które nie?

Faktury z JPK "FP" najczęściej będą zdublowane z dokumentem "RO" czy można ustawić przed importem że ten dokument ma mieć zaznaczony atrybut a inny nie? Jeżeli nie to może warto dodać do opcji importu wykluczenie "Zest.sprzedaży" na dokumentach z "FP"
Awatar użytkownika
Edzia
 
Posty: 121
Rejestracja: wt, 10 listopada 2015 8:47
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: Zaznaczenie "Zest.sprzedaży" przy imporcie.

Post autor: Edzia » śr, 01 czerwca 2022 15:35

Nie ma możliwość w imporcie zaznaczenia, które dokumenty mają mieć nadany atrybut "Zest.sprzedaży", a które nie.

Można stworzyć dwa pliki jeden z dokumentami, które takie oznaczenia mają posiadać i wtedy przy imporcie zaznaczyć parametry „Tylko rejestr VAT” i „ Zest.sprzedaży” oraz drugi z pozostałymi dokumentami bez tych oznaczeń.

Faktury do paragonu z zaznaczeniem „FP”(księgowane tylko do rejestru VAT) nie są dublowane z dokumentem „RO” (Raport miesięczny na podstawie paragonów) gdyż takie faktury są wykazywane w „Rejestrze sprzedaży VAT” ale nie są uwzględniane w podsumowaniu (nie są sumowane).

W razie pytań, prosimy o bezpośredni kontakt z serwisem FK pod nr tel.: 71 28 28702.
KFP
Posty: 25
Rejestracja: śr, 11 maja 2022 10:43

Re: Zaznaczenie "Zest.sprzedaży" przy imporcie.

Post autor: KFP » czw, 02 czerwca 2022 8:59

Mam na myśli dublowanie w dokumencie wewnętrznym ze zbiorczej sprzedaży, jeżeli zaznaczymy zestawienie sprzedaży na dokumentach FP i RO to oba znajdą się w Dowodzie wewnętrznym. W tej chwili trzeba tworzyć dwa pliki importu lub po imporcie wejść w każdy dokument FP i odznaczyć zestawienie sprzedaży, bo nie znalazłem możliwości seryjnej zmiany zaznaczonych dokumentów.
ODPOWIEDZ