Nievatowiec, opis zdarzenia i stawka vat

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2fk, R2księga, R2środki, R2środkiPRO i R2środkiSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
lgorek
Posty: 234
Rejestracja: śr, 28 lutego 2018 15:54

Nievatowiec, opis zdarzenia i stawka vat

Post autor: lgorek » pt, 20 maja 2022 10:53

Dzień Dobry,

Mam propozycję, w przypadku kiedy kontrahent jest nievatowiec (mam tutaj na myśli zakup), to w przypadku kiedy jest Opis Zdarzenia gospodarczego np Części z przypisaną kolumną KPiR oraz stawką 23% z automatu ustawił jako NP u takiego kontrahenta.

Ewentualnie dodać możliwość korygowania stawki vat na u kontrahenta kiedy opis zdarzenia ma już taką zdefiniowaną.

Dla przykładu mamy zdefiniowany opis Części - 13 kolumna - 23% Vat
Działa to bardzo dobrze, kiedy parametry są takie same, ale gdy trafi się nie vatowiec lub jeden kontrahent ma inną stawkę musimy za każdym razem poprawiać przy wprowadzeniu dokumentu.

A tak nie dublujemy opisów, a stawkę vat, jest jak należy.

Od razu napiszę że wiem że w opisie można ustawić pustą i każdemu dopisywać ale wtedy przy zmianie stawki musimy wszystkich kontrahentów zmieniać.
Awatar użytkownika
Ul
 
Posty: 89
Rejestracja: pt, 09 marca 2018 10:12
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: Nievatowiec, opis zdarzenia i stawka vat

Post autor: Ul » pn, 23 maja 2022 12:28

Naszą jedyną propozycją jest stworzenie drugiego zdarzenie gospodarcze z właściwą dla okoliczności stawką VAT.
ODPOWIEDZ