R2księga - skł. zdrowotna a sprzedaż ŚT

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2fk, R2księga, R2środki, R2środkiPRO i R2środkiSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
Paulina404
Posty: 112
Rejestracja: śr, 22 lipca 2020 16:39

R2księga - skł. zdrowotna a sprzedaż ŚT

Post autor: Paulina404 » śr, 04 maja 2022 17:33

Czy planują Państwo dodanie do programu możliwości wpisania wartości odpisów amortyzacyjnych (dokonanych przed 01.01.2022) sprzedanego środka trwałego, w celu prawidłowego obliczenia składki zdrowotnej?
Wyobrażam sobie to na przykład w taki sposób, że przy zaznaczonej na fakturze sprzedaży opcji "Sprzedaż ŚT" uaktywnia się okienko, w którym można wpisać wartość, o którą powinien być zmniejszony dochód służący do obliczenia podstawy składki zdrowotnej.

Na chwilę obecną jestem zmuszona tworzyć excele, w których monitoruję o jaką kwotę obniżyłam już "dochód do zdrowotnego" i ile jeszcze zostało takiej nadwyżki (często klienci mimo sprzedaży ŚT nie mają wystarczająco wysokiego dochodu, aby być w stanie rozliczyć pełną wartość odpisów amortyzacyjnych w jednym miesiącu). Zawsze dla potwierdzenia poprawności wysyłanych deklaracji weryfikuję kwoty widoczne w R2księga z kwotami wykazanymi na DRA/RCA właściciela i niestety wszystko zaczęło mi się rozjeżdżać właśnie przez te środki trwałe...
Awatar użytkownika
Ul
 
Posty: 89
Rejestracja: pt, 09 marca 2018 10:12
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: R2księga - skł. zdrowotna a sprzedaż ŚT

Post autor: Ul » pn, 09 maja 2022 9:16

Analizujemy temat pod kątem merytorycznym oraz możliwości wprowadzenia ewentualnych zmian w programie.
Na ten moment proponujemy rozwiązanie tymczasowe, czyli ręczne wpisanie wartości podstawy indywidualnej dla składki zdrowotnej w oknie Właściciela, na zakładce ZUS - w parametrach ZUS danego okresu składkowego.
ODPOWIEDZ