Zestawienie składek ZUS dla biur rachunkowych

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2fk, R2księga, R2środki, R2środkiPRO i R2środkiSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
BasiaR
Posty: 38
Rejestracja: pn, 11 lutego 2019 22:01

Zestawienie składek ZUS dla biur rachunkowych

Post autor: BasiaR » śr, 09 lutego 2022 10:45

Czy w ramach zestawień dla BR można prosić o zestawienie zawierające następujące informacje (m-c, przychód-ryczałt lub dochód-skala i liniówka, podstawa składki, % składki, składka), chodzi mi oto żeby zestawienie zawierało wszystkich obsługiwanych przez BR podatników?
Następna sprawa to możliwość zaznaczenia że w przypadku ryczałtowca, składki zdrowotne są rozliczane na podstawie przychodów z roku poprzedniego.
Awatar użytkownika
Elzbam
 
Posty: 141
Rejestracja: pn, 15 lipca 2013 11:17
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: Zestawienie składek ZUS dla biur rachunkowych

Post autor: Elzbam » pt, 11 lutego 2022 14:27

Dziękujemy za zgłoszenie - przyjrzymy się sprawie.
BasiaR
Posty: 38
Rejestracja: pn, 11 lutego 2019 22:01

Re: Zestawienie składek ZUS dla biur rachunkowych

Post autor: BasiaR » śr, 02 marca 2022 16:03

Dziękuje za przygotowanie w/w zestawienia, ale proszę o poprawkę zarówno w zestawieniu, jak i w podstawie składki zdrowotnej na zestawieniu podatkowym dla każdego podatnika (podstawa nie jest pomniejszona o zapłacone składki społeczne nie ujęte w kosztach, a powinna być).
Awatar użytkownika
Edzia
 
Posty: 122
Rejestracja: wt, 10 listopada 2015 8:47
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: Zestawienie składek ZUS dla biur rachunkowych

Post autor: Edzia » czw, 03 marca 2022 16:17

Dziękujemy za zgłoszenie, przyjrzymy się sprawie.
BasiaR
Posty: 38
Rejestracja: pn, 11 lutego 2019 22:01

Re: Zestawienie składek ZUS dla biur rachunkowych

Post autor: BasiaR » śr, 13 kwietnia 2022 10:36

Dziękuje za stworzenie zestawienia, ale dlaczego ono powstaje w PDF i nie wiem gdzie się zapisuje, a nie ma do wydruku?
lgorek
Posty: 234
Rejestracja: śr, 28 lutego 2018 15:54

Re: Zestawienie składek ZUS dla biur rachunkowych

Post autor: lgorek » śr, 13 kwietnia 2022 14:35

BasiaR pisze:
śr, 13 kwietnia 2022 10:36
Dziękuje za stworzenie zestawienia, ale dlaczego ono powstaje w PDF i nie wiem gdzie się zapisuje, a nie ma do wydruku?
U mnie jest dobrze, normalnie jest drukowanie.

MOJE PROPOZYCJE
1. Dodanie kolumny przychód/dochód bez pomniejszania o składki społeczne
2. W ustawieniach właściciela przy PIT-28 w ZUS lub PIT dodanie opcji "przychód do ubezpieczenia zdrowotnego na podstawie ubiegłego roku".
3. Możliwość grupowania PIT-5 i PIT-5L oraz PIT-28 miesięcznie, aby wydruk był bardziej czytelny.
Awatar użytkownika
JSz
 
Posty: 114
Rejestracja: śr, 31 maja 2017 14:13
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: Zestawienie składek ZUS dla biur rachunkowych

Post autor: JSz » czw, 14 kwietnia 2022 10:11

Aktualnie nie planujemy zmian w tym zestawieniu, jednak sugestia jest interesująca...
Awatar użytkownika
Elzbam
 
Posty: 141
Rejestracja: pn, 15 lipca 2013 11:17
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: Zestawienie składek ZUS dla biur rachunkowych

Post autor: Elzbam » czw, 14 kwietnia 2022 10:20

Jest już dostępna nowa wersja programu, która uwzględnia zgłoszoną sugestię.
W oknie Właściciele/ wydruki Dla biur rachunkowych/ Informacja o składce zdrowotnej.
lgorek
Posty: 234
Rejestracja: śr, 28 lutego 2018 15:54

Re: Zestawienie składek ZUS dla biur rachunkowych

Post autor: lgorek » czw, 14 kwietnia 2022 12:18

Elzbam pisze:
czw, 14 kwietnia 2022 10:20
Jest już dostępna nowa wersja programu, która uwzględnia zgłoszoną sugestię.
W oknie Właściciele/ wydruki Dla biur rachunkowych/ Informacja o składce zdrowotnej.
Jest jeszcze nowsza niż 10.37.6 z dnia 12-04-2022 godz.07:27:31 ?
BasiaR
Posty: 38
Rejestracja: pn, 11 lutego 2019 22:01

Re: Zestawienie składek ZUS dla biur rachunkowych

Post autor: BasiaR » czw, 14 kwietnia 2022 13:59

Dzisiaj robiłam to zestawienie i jak wybrałam luty to podstawiło mi dochody za styczeń 2022r, a jak wybrałam marzec 2022r to nie pokazuje nic, więc coś nie działa prawidłowo. Jeszcze nie zaksięgowałam dokumentów za marzec tej Pani, ale to nie powinno wpływać na dane w zestawieniu. Załączam JPG na potwierdzenie jak to u mnie wygląda. Dlaczego nie mogę dodać tutaj PDF?
Załączniki
Właściciele Informacja o skł. 03 22.jpg
Właściciele Informacja o skł. 03 22.jpg (45.14 KiB) Przejrzano 14486 razy
Właściciele Informacja o skł. 02 22.jpg
Właściciele Informacja o skł. 02 22.jpg (47.71 KiB) Przejrzano 14486 razy
Czyjt Lista podatków i składek 2022r.jpg
Czyjt Lista podatków i składek 2022r.jpg (85.77 KiB) Przejrzano 14486 razy
lgorek
Posty: 234
Rejestracja: śr, 28 lutego 2018 15:54

Re: Zestawienie składek ZUS dla biur rachunkowych

Post autor: lgorek » czw, 14 kwietnia 2022 15:06

BasiaR pisze:
czw, 14 kwietnia 2022 13:59
Dzisiaj robiłam to zestawienie i jak wybrałam luty to podstawiło mi dochody za styczeń 2022r, a jak wybrałam marzec 2022r to nie pokazuje nic, więc coś nie działa prawidłowo. Jeszcze nie zaksięgowałam dokumentów za marzec tej Pani, ale to nie powinno wpływać na dane w zestawieniu. Załączam JPG na potwierdzenie jak to u mnie wygląda. Dlaczego nie mogę dodać tutaj PDF?
Z tego co sam zauważyłem musi być zamknięty miesiąc przy właścicielu. Jednak i tutaj przydała by się dodatkowo informacja, która podaje miesiąc, ale jest informacja, że miesiąc otwarty.

Co do PDF to prawdopodobnie ograniczenie forum lub niewłączone opcje przez admina.
BasiaR
Posty: 38
Rejestracja: pn, 11 lutego 2019 22:01

Re: Zestawienie składek ZUS dla biur rachunkowych

Post autor: BasiaR » czw, 14 kwietnia 2022 16:27

Igorek dziękuje, faktycznie musi być zamknięty miesiąc marzec, a ja uważam że to nie powinno tak być, bo przecież chodzi o dochody za luty który jest już u wszystkich pozamykany, potrzebne do ZUS-u i trudno z tym czekać do momentu zaksięgowania marca, coś tu poszło źle.
lgorek
Posty: 234
Rejestracja: śr, 28 lutego 2018 15:54

Re: Zestawienie składek ZUS dla biur rachunkowych

Post autor: lgorek » pt, 15 kwietnia 2022 9:56

BasiaR pisze:
czw, 14 kwietnia 2022 16:27
Igorek dziękuje, faktycznie musi być zamknięty miesiąc marzec, a ja uważam że to nie powinno tak być, bo przecież chodzi o dochody za luty który jest już u wszystkich pozamykany, potrzebne do ZUS-u i trudno z tym czekać do momentu zaksięgowania marca, coś tu poszło źle.
I tak i nie, jeżeli mówimy o PIT-5 i PIT-5L to są to dochody z poprzedniego miesiąca, jeżeli jednak mówimy o PIT-28 to są przychody w zależności od tego czy bierzemy pod uwagę przychód z ubiegłego roku, czy za bieżący miesiąc. I w takiej sytuacji możemy mieć dwie firmy na ryczałcie, ale każda obliczana jest inaczej składka zdrowotna.

Dlatego jak wspomniałem wcześniej powinna być możliwość grupowania na wydruku aby rozdzielić, kto ma jaki ryczałt, oraz wyświetlenie właścicieli na liście z informacją że mają otwarty miesiąc.
lgorek
Posty: 234
Rejestracja: śr, 28 lutego 2018 15:54

Re: Zestawienie składek ZUS dla biur rachunkowych

Post autor: lgorek » czw, 05 maja 2022 11:24

Czy będzie aktualizacja do zestawienia składek ZUS dla biur rachunkowych. Jak wiadomo prawie wszyscy robią ZUS' na koniec miesiąca lub zaraz na początku. W obecnej formie zestawienia nie możemy wydrukować zestawienia za kwiecień póki miesiąc nie będzie zamknięty. Jest to wg mnie bezsens ponieważ klienci przynoszą dokumenty po 10 miesiąca i co wtedy dopiero będzie można wydrukować.

Proszę o aktualizację zestawienie bo pewnie nie tylko ja się na to denerwuję. Jak mam tak robić to już wole wejść w każdą osobę z osobna niż otwierać i zamykać miesiąc aby wydrukować zestawienie.
Paulina404
Posty: 112
Rejestracja: śr, 22 lipca 2020 16:39

Re: Zestawienie składek ZUS dla biur rachunkowych

Post autor: Paulina404 » czw, 05 maja 2022 12:52

Przyznam że w moim biurze również to zestawienie jest bezużyteczne, bo absolutnie wszystkim najpierw przygotowujemy ZUS a dopiero później rozliczamy miesiąc podatkowo i zostaje zamknięty w R2księga długo po sporządzeniu ZUS.
ODPOWIEDZ