Zmiana formy opodatkowania w2022r z KPiR na ryczałt

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2fk, R2księga, R2środki, R2środkiPRO i R2środkiSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
LeszekB
Posty: 13
Rejestracja: śr, 09 stycznia 2019 22:45

Re: Zmiana formy opodatkowania w2022r z KPiR na ryczałt

Post autor: LeszekB » pt, 04 lutego 2022 13:07

sławek pisze:
pt, 04 lutego 2022 9:43
Nie ma niebezpieczeństwa utraty danych historycznych.
Zakładamy oczywiście, że żaden z Użytkowników nie postanowi na okresie wcześniej kpirowym przy obecnym ustawieniu firmy "ryczałt" wprowadzić w starym okresie wpisów ryczałtowych. Ale po prostu zakładamy tu dość racjonalnie że nikt sam sobie nie postanowi szkodzić.
Sporządzenie kopii bezpieczeństwa po zamknięciu roku 2021 oczywiście również nie zaszkodzi.

Pozostaje niedogodność związana z koniecznością - przy zaglądaniu do poprzednich okresów - każdorazowo zmiany rodzaju rozliczeń w oknie firmy.


Podkreślę ponownie: nie ma niebezpieczeństwa utraty danych historycznych.
Dzięki Sławek myślę, że to mi wystarczy. Jeśli przy założeniu że nie grzebiemy w poprzednich okresach będąc przełączonym na nowej formie opodatkowania i odwrotnie NIC nie zginie i się nie przekształci to mi więcej nie potrzeba. Dzięki za informację.
BasiaR
Posty: 38
Rejestracja: pn, 11 lutego 2019 22:01

Re: Zmiana formy opodatkowania w2022r z KPiR na ryczałt

Post autor: BasiaR » pt, 04 lutego 2022 15:09

Czyli rozumiem że mam zrobić kopię bezpieczeństwa po zakończeniu roku 2021r, następnie wpisać w firmie nową formę opodatkowania (przydałaby się historia opodatkowania w latach), następnie zmienić u właściciela na ryczałt i działać w roku 2022. A w razie potrzeby sprawdzenia czegoś w latach wcześniejszych znowu zmienić formę opodatkowania na poprzednią zrobić co trzeba i wrócić do ryczałtu? (a co z PIT-36L tez będę musiała się cofać czy program pozwoli mi zrobić? bez tych zmian?)
Awatar użytkownika
sławek
 
Posty: 735
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 11:11
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: Zmiana formy opodatkowania w2022r z KPiR na ryczałt

Post autor: sławek » pt, 04 lutego 2022 16:11

BasiaR pisze:
pt, 04 lutego 2022 15:09
Czyli rozumiem że mam zrobić kopię bezpieczeństwa po zakończeniu roku 2021r, następnie wpisać w firmie nową formę opodatkowania (przydałaby się historia opodatkowania w latach), następnie zmienić u właściciela na ryczałt i działać w roku 2022. A w razie potrzeby sprawdzenia czegoś w latach wcześniejszych znowu zmienić formę opodatkowania na poprzednią zrobić co trzeba i wrócić do ryczałtu? (a co z PIT-36L tez będę musiała się cofać czy program pozwoli mi zrobić? bez tych zmian?)
Dokładnie tak.
W przypadku chęci wygenerowania PIT-36L za rok poprzedni również trzeba będzie dokonać "chwilowej" zmiany formy rozliczeń w oknie firmy.
maciejj
Posty: 3
Rejestracja: wt, 31 sierpnia 2021 12:55

Re: Zmiana formy opodatkowania w2022r z KPiR na ryczałt

Post autor: maciejj » sob, 05 lutego 2022 13:33

Powodzenia życzę biurom rachunkowym obsługującym głównie firmy IT, gdzie zdecydowana większość podatników przechodzi na ryczałt. Czy jeżeli BR ma wykupioną licencję na obsługę 50 firm i obsługuje teraz 50 klientów, to przy przejściu na ryczałt sugerowane będzie założenie kolejnych 50 firm - czyli podwojenie licencji RESET2!!!

Uważam, że wyjście z "twarzą" z tego problemu przy jednocześnie niewielkim koszcie i możliwe do wprowadzenia niemalże natychmiastowo przez RESET2, byłoby AUTOMATYCZNE podwojenie posiadanych przez użytkowników licencji, tzn. kto miał licencję na 1 firmę miałby teraz możliwość pracy na dwóch firmach, kto ma 3 firmy miałby 6, a kto 50, miałby 100.

Nie sądzę, aby nagle ktokolwiek z użytkowników się nagle na tym wzbogacił, a na pewno by nie zbiedniał i nie miał poczucia wyrzuconych pieniędzy przez SZTUCZNE dokupywanie licencji do obsługi programu dalej dla tej samej liczby swoich klientów (czy też swojej jednej czy dwóch firm).

RESET2 - prosimy - przemyślcie to! Nie wymaga to raczej wielkich zmian z Waszej strony w programie, a byłoby myślę bardzo sympatycznie przyjęte przez użytkowników.

Ja bowiem, pomimo polecania dotychczas Waszego programu i pomimo jego - powiedzmy sobie szczerze - małej przystępności dla nowego użytkownika, dogłębnie przemyślę, czy warto Was dalej reklamować...
lgorek
Posty: 234
Rejestracja: śr, 28 lutego 2018 15:54

Re: Zmiana formy opodatkowania w2022r z KPiR na ryczałt

Post autor: lgorek » pt, 11 lutego 2022 15:14

Jeżeli firma Reset2 nie chce pomóc swoim klientom przy wyborze formy opodatkowania, to może warto dodać opcję AKTYWNY w ZDARZENIE GOSPODARCZE.

Ewentualnie ptaszki na dole, gdzie opcja zaznacza się sama na aktywną formę opodatkowania. Na dole mamy ptaszki Ryczałt, oraz KPiR kiedy mamy zaznaczone KPiR to dane opisy widać dla firmy, gdy w opcjach ma ustawione KPiR i tak samo w druga stronę. Pod Właściwości (F4) możemy dodać opcję pokaż Zdarzenia Gospodarcze dla wszystkich form opodatkowania. Można tak zablokować że nie można dodać zdarzenia co ma dwa typy KPiR i Ryczałt chyba że tylko VAT.

W tym momencie możemy mieć osobne zdarzenia gospodarcze różne dla różnych form opodatkowania.
PAWEŁ SMOLIS
Posty: 101
Rejestracja: pt, 19 grudnia 2014 12:52

Re: Zmiana formy opodatkowania w2022r z KPiR na ryczałt

Post autor: PAWEŁ SMOLIS » pn, 30 maja 2022 13:02

Witam, w jaki sposób ustawić ryczałt 17 % ? Program automatycznie ustawił 8,5%.
ODPOWIEDZ