R2księga - ZUS właściciela

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2fk, R2księga, R2środki, R2środkiPRO i R2środkiSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
Paulina404
Posty: 112
Rejestracja: śr, 22 lipca 2020 16:39

R2księga - ZUS właściciela

Post autor: Paulina404 » śr, 15 grudnia 2021 19:30

Zrobiłam korekty ZUS właściciela kilka miesięcy wstecz i potrzebuję teraz na nowo przeliczyć kilka deklaracji PIT-5L. Otworzyłam potrzebne miesiące, weszłam w zakładkę ZUS aby poprawić kwoty i jedyny miesiąc z którym mam problem to październik - nie wiem z jakiego powodu, bo wszystkie inne wstecz, aż do czerwca, zmodyfikowałam bez problemu. Usunęłam wpłatę składki 51 za październik, ale składka 51 "Należna" dalej widnieje jako zapłacona, przez co nie mogę jej usunąć, bo dostaję błąd "Ta składka posiada już zarejestrowane wpłaty - nie można jej skasować" mimo że wpłata jest usunięta! Udało mi się co prawda uzyskać na deklaracjach takie składki jakich potrzebuję, ale proszę zobaczyć jak to wygląda na zakładce ZUS... Obie składki należne widnieją jako zapłacone w kwotach należnych, mimo że wpłata jest dodana tylko dla składki 52 na połowę jej kwoty.
Załączniki
ZUS-R2.JPG
ZUS-R2.JPG (50.63 KiB) Przejrzano 5067 razy
Awatar użytkownika
Inez
 
Posty: 344
Rejestracja: czw, 21 kwietnia 2005 14:23
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: R2księga - ZUS właściciela

Post autor: Inez » czw, 16 grudnia 2021 10:31

Na podstawie opisu problemu wnoszę, że doszło do nieprawidłowego (niekompletnego) usunięcia informacji o zapłacie, co najczęściej jest wynikiem jakiś zawirowań środowiskowych. W efekcie czego w bazie danych pozostała informacja o dokonanej zapłacie, stąd brak możliwości usunięcia/edycji składki. Niestety wyprostować można to tylko poprzez update zrobiony na bazie danych. W tym celu należałoby się skontaktować bezpośrednio z serwisem pod nr 71/38-28-702.
Fal@
Posty: 192
Rejestracja: pn, 13 lutego 2006 14:42

Re: R2księga - ZUS właściciela

Post autor: Fal@ » wt, 18 stycznia 2022 12:18

Paulina404 gdzie mogę w R2księdze utworzyć i wydrukować takie zestawienie?
Awatar użytkownika
Krystek
 
Posty: 78
Rejestracja: pn, 24 lipca 2017 14:09
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: R2księga - ZUS właściciela

Post autor: Krystek » wt, 25 stycznia 2022 9:45

Podane okno jest dostępne w sytuacji, kiedy mamy włączoną na Właścicielu ręczną ewidencję składek ZUS:

Właściciele >>Pozycja >>zakładka ZUS >>checkbox Ewidencja składek
ODPOWIEDZ