R2księga - suma przychodów z deklaracji VAT

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2fk, R2księga, R2środki, R2środkiPRO i R2środkiSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
Paulina404
Posty: 112
Rejestracja: śr, 22 lipca 2020 16:39

R2księga - suma przychodów z deklaracji VAT

Post autor: Paulina404 » pt, 14 maja 2021 17:59

Chciałabym sprawdzić sumę wszystkich przychodów wykazanych w deklaracji VAT za dany okres (np. kwartał, rok) - w jaki sposób mogę otrzymać szukaną sumę, nie sumując ręcznie (bo jest to zawsze narażone na pomyłkę) kwot z każdej interesującej mnie deklaracji?
Awatar użytkownika
Inez
 
Posty: 344
Rejestracja: czw, 21 kwietnia 2005 14:23
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: R2księga - suma przychodów z deklaracji VAT

Post autor: Inez » pn, 17 maja 2021 9:14

Deklaracje VAT sumowane są wg okresu za jaki są składane, czyli miesięcznie/kwartalnie i takie sumy można podejrzeć bezpośrednio na deklaracji lub na rejestrze sprzedaży VAT lub z poziomu JPK na zestawieniu sprzedaży/zakupu. Jeśli chodzi o okres roczny można byłoby posiłkować się zestawieniem "Obliczenie udziału sprzedaży opodatkowanej", które dostępne jest pod F2 -> Rejestr zakupów VAT.
Paulina404
Posty: 112
Rejestracja: śr, 22 lipca 2020 16:39

Re: R2księga - suma przychodów z deklaracji VAT

Post autor: Paulina404 » sob, 22 maja 2021 15:31

Jakby ktoś kiedyś szukał odpowiedzi na moje pytanie, to dodam od siebie, że prawie osiągnęłam pożądane kwoty wyciągając do okna z deklaracjami VAT kolumnę "S_razem", niestety jest to podsumowanie całej zakładki "Sprzedaż", a więc również sekcja "Transakcje pozostałe" (tak jak pole 37. w deklaracji). Niestety kolumny dotyczącej tych transakcji nie znalazłam osobno by móc łatwo zrobić ich różnicę, jednak jeśli ktoś nie ma w deklaracji takich pozycji, można śmiało korzystać z kolumny "S_razem"
ODPOWIEDZ