Wprowadzanie faktury

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2fk, R2księga, R2środki, R2środkiPRO i R2środkiSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.

Moderatorzy: sławek, Mariusz, Moderator

Daria1
Posty: 1
Rejestracja: czw, 15 kwietnia 2021 13:46

Wprowadzanie faktury

Post autor: Daria1 » wt, 20 kwietnia 2021 14:37

Dzień dobry,
Po wprowadzeniu faktury w księdze handlowej w programie R2FK w pozycji zakup krajowy, która została opłacona przelewem wyskakuje błąd "Płatności przelewem mogą być wprowadzane tylko za pośrednictwem raportów bankowych" co w takiej sytuacji robię źle. Z góry dziękuję za pomoc
Awatar użytkownika
Ul
 
Posty: 57
Rejestracja: pt, 09 marca 2018 10:12
Lokalizacja: RESET2 Oprogramowanie sp. z o.o. sp.k.
Kontakt:

Re: Wprowadzanie faktury

Post autor: Ul » śr, 21 kwietnia 2021 11:17

Dzień dobry,
W oknie Księga handlowa w danym wpisie na zakładce Płatności można nanosić płatności opłacone w tym samym dniu. Płatności przelewem zazwyczaj realizowane są w terminie późniejszym. Jednak funkcjonalność programu zakłada dla Pełnej Księgowości zapłatę przelewem poprzez założenie Raportu Bankowego i tam naniesienie płatności za wskazany dokument.
Istniej możliwość zapłaty w terminie 0 dni (data zapłaty = data wpisu/wystawienia dokumentu) gotówką - wtedy program sam zaproponuje automatyczne zaksięgowanie do odpowiedniego Raportu kasowego.
ODPOWIEDZ