Rozliczenie wpłat na IKZE w r2księga

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2fk, R2księga, R2środki, R2środkiPRO i R2środkiSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.

Moderatorzy: sławek, Mariusz, Moderator

user
Posty: 27
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 13:31
Lokalizacja: Poznań

Rozliczenie wpłat na IKZE w r2księga

Post autor: user » pt, 09 kwietnia 2021 15:26

Witam,
Czy r2księga umożliwia kompleksowe rozliczenie wpłat na IKZE i ew. wygenerowanie PIT/O czy mając wpłaty na IKZE trzeba ręcznie wypełniać PIT (u mnie PIT 36L)?
Awatar użytkownika
JSz
 
Posty: 88
Rejestracja: śr, 31 maja 2017 14:13
Lokalizacja: RESET2 Oprogramowanie sp. z o.o. sp.k.
Kontakt:

Re: Rozliczenie wpłat na IKZE w r2księga

Post autor: JSz » pn, 12 kwietnia 2021 10:53

Tak, wypełniamy ręcznie, ponieważ ulga z tytułu wpłat na IKZE (Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego) zamieszczona jest na załączniku PIT/O, którego program nie obsługuje.
W przypadku konieczności wypełnienia załącznika albo pola do zeznania podatkowego rocznego, które nie jest obsługiwane w programie, z poziomu okna e-Deklaracja PIT-36L opcja Zapisz e-deklarację do pliku umożliwia zapisanie deklaracji wraz z innymi dostępnymi załącznikami w postaci pliku z rozszerzeniem .xml w dowolnej lokalizacji na dysku. Dzięki takiemu rozwiązaniu można zapisany plik zaimportować do formularzy interaktywnych dostępnych na stronach Ministerstwa Finansów uzupełniając potrzebne informacje.
ODPOWIEDZ