Nowa skala podatkowa w PIT za wrzesień

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2fk, R2księga, R2środki, R2środkiPRO i R2środkiSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
Awatar użytkownika
sławek
 
Posty: 735
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 11:11
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Nowa skala podatkowa w PIT za wrzesień

Post autor: sławek » czw, 03 października 2019 13:08

Wchodząca w życie od 01.10.2019 nowelizacja ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wprowadza konieczność wyliczenia zaliczki na podatek dochodowy za miesiąc wrzesień (oraz za III kwartał) posługując się nową stawką podatku 17,75% (zamiast dotychczasowej 18%). W celu prawidłowego wyliczenia zaliczki na podatek w naszych programach należy wykonać następujące czynności:

1. Pobrać najnowszą aktualizację programu 10.25.1 z dnia 02.10.2019 (menu Zbiory - Aktualizacja programu)
2. Zaktualizować parametry naliczania, na podstawie których wyliczana jest m.in. zaliczka na podatek dochodowy w menu Ustawienia - Parametry naliczania - Pobieranie parametrów z serwisu FTP (ikona telefonu).

Wykonanie powyższych czynności zapewni wyliczenie zaliczki na podatek dochodowy wg skali oraz z ujęciem kwoty pomniejszenia podatku zgodnych z nowelizacją ustawy o PDOF już za miesiąc wrzesień bieżącego roku.
ODPOWIEDZ