Różnice kursowe

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2fk, R2księga, R2środki, R2środkiPRO i R2środkiSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
Mała
Posty: 37
Rejestracja: śr, 16 listopada 2011 12:35

Różnice kursowe

Post autor: Mała » wt, 26 listopada 2013 21:05

Czy w programie R2FK jest możliwy wydruk powstałych różnic kursowych?
Czy mogę wydrukować dokument na którym te różnice widnieją (PK na przykład)?
Po zaksięgowaniu faktur w walucie oraz wyciągów bankowych automatycznie powstają różnice kursowe nie wiem jednak jak można wydrukować taki dokument.

I drugie pytanie.
Dlaczego nie na wszystkich transakcjach program mi je nalicza? Czy to jest od czegoś uzależnione?
Awatar użytkownika
sławek
 
Posty: 735
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 11:11
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: sławek » śr, 27 listopada 2013 9:21

Tak, jest możliwy.
Każde księgowanie w programie możemy wydrukować w postaci PK-a: Wydruki (F2) - Druk PK
Wydruk różnic kursowych, co do zasady, możliwy jest z poziomu pozycji na wyciągu bankowym.

Naliczanie różnic kursowych następuje automatycznie gdy wiążemy pozycję na wyciągu bankowym/raporcie kasowym z konkretnym wpisem/fakturą wcześniej zaksięgowaną w oknie księgi.
rpaszkiewicz
Posty: 1
Rejestracja: śr, 28 października 2020 11:44

Re: Różnice kursowe

Post autor: rpaszkiewicz » pn, 30 listopada 2020 21:06

A co z wpłatami "parowanymi" w oknie konkretnego rozrachunku/kontrahenta? Wówczas różnice kursowe się nie naliczą w sposób automatyczny? Z góry dziękuję Panu za wyjaśnienia.
Awatar użytkownika
sławek
 
Posty: 735
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 11:11
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: Różnice kursowe

Post autor: sławek » wt, 01 grudnia 2020 15:58

Obecnie parowanie z automatycznym generowaniem zapisu księgowego na różnice kursowe dostępne jest w oknach Kasa/Bank oraz Księga (zapłata z zakładki płatności).
Wiązanie rozrachunków z menu Kontrahenci - Rozrachunki wylicza równicę kursową (widoczną w oknie Rozrachunki lub po przejściu na pozycje), ale nie tworzy zapisu księgowego do tej operacji.
ODPOWIEDZ