opieka nad dzieckiem z art. 188

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
Andrzej
Posty: 129
Rejestracja: czw, 21 kwietnia 2005 9:42

opieka nad dzieckiem z art. 188

Post autor: Andrzej » śr, 06 sierpnia 2008 11:49

Witam, nie ma takiej opcji chyba że źle szukam a może trzeba samemu gdzieś coś wprowadzić ?

Tak jak w tytule brak takiej opcji np. w zakładce nieobecności

Kodeks Pracy 2008
Art.188. Pracownikowi wychowującemu przynajmniej jedno dziecko w wieku do 14 lat przysługuje w ciągu roku kalendarzowego zwolnienie od pracy na 2 dni, z zachowaniem prawa do wynagrodzenia.

Można to ominąć jako nieobecność usprawiedliwiona płatna, tylko że nie będzie wiadomo że to jest nieobecność z Art.188.

Może informatycy poprawią / dopiszą taką opcję
szczepan
Posty: 57
Rejestracja: pt, 01 lutego 2008 11:21

Post autor: szczepan » śr, 06 sierpnia 2008 14:07

Wybierasz danego pracownika > karta urlopowa> nowy > rozwijasz rodzaj urlopu/nieobecności > wybierasz urlop-opieka nad dzieckiem > zaznaczasz limit > ilość dni limitu wpisujesz 2 no i po sprawie
Awatar użytkownika
Inez
 
Posty: 344
Rejestracja: czw, 21 kwietnia 2005 14:23
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Inez » śr, 06 sierpnia 2008 14:15

Limit urlopu opieka nad dzieckiem powinien wskoczyć jeśli masz zaznaczone przy członkach rodziny, że osoba ta posiada prawo do takiego urlopu. Zacznij więc od zaznaczenia przy członkach rodziny :) Wtedy dopiero w karcie urlopowej wybierasz przycisk "Limit urlopów", zaznaczasz, że ma być to "urlop-opieka nad dzieckiem" i rok 2008 i limit powinien sam się pojawić. Ja tak zrobiłam i zadziałało. Jeśli Ci się nie uda to spróbuj go wprowadzić ręcznie czyli poprzez "+", zaznaczenie opcji "limit", wybranie "urlop-opieka nad dzieckiem" i wpisanie w ilości 2 dni. Ta funkcja również zadziałała u mnie bez problemu.

Powodzenia
Andrzej
Posty: 129
Rejestracja: czw, 21 kwietnia 2005 9:42

Post autor: Andrzej » czw, 07 sierpnia 2008 9:57

Dzięki Inez zadziałało :D
ODPOWIEDZ