Etat mniejszy od 8/8 i urlop na dzieci

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
psitak
Posty: 1
Rejestracja: śr, 25 czerwca 2008 15:06

Etat mniejszy od 8/8 i urlop na dzieci

Post autor: psitak » śr, 25 czerwca 2008 15:14

Witam, w nowej pracy poznaję włąśnie program płątnik2 i nie mam pojecia jak sobie poradzić z dwoma problemami:

1. Wymiar urlopu i stażu pracy zależy m.in. od dotychczasowego zatrudnienia. I jeśli dobrze myślę ważne jest czy ktoś pracował w poprzednich zakładach na całym etacie czy na przykłąd na 1/8.
We wprowadzaniu pozycji w HISTORII ZATRUDNIENIA nie znajduję żadnego miesjca w które mogłabym wpisać wymiar etetu na jakim był zatrudniony pracownik. Co zrobić? Muszę ręcznie przeliczyć każdemu lata zatrudnienia na potrzeby stażu pracy czu urlopu?

2. Na KARCIE URLOPOWEJ z dniem 1 stycznia powpisywałąm wszystkim z limit urlopu wypoczynkowego. Dwie młode kobiety mają dodatkowo prawo do 2 dni urlopu na dzieci. Jednak gdy próbuję dodać drugi limit z tego tytułu nie chce mi on wskoczyć. W zakładce DZIECI mam zaznaczone ptaszkiem okienko przy napisie: 2 dni urlopu - opieki nad dzieckiem i wpisane daty od początku do końca tego roku.

Pomocy :)
Awatar użytkownika
Inez
 
Posty: 344
Rejestracja: czw, 21 kwietnia 2005 14:23
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Inez » czw, 26 czerwca 2008 10:02

Wymiar etatu w poprzednich zatrudnieniach nie ma wpływu na naliczanie limitu urlopu w bieżącym zatrudnieniu. Jeśli jednak zatrudnienie nastąpiło w trakcie okresu rozliczeniowego i urlop został już częściowo wykorzystany w poprzednim zakładzie (wtedy wpisujemy w zakładce Nieobecności w historii zatrudnienia wykorzystaną ilość dni). Tylko w bieżącym zatrudnieniu ważne jest w jakim wymiarze pracuje dana osoba i ma to wpływ na bieżący limit urlopu.

Limit urlopu opieka nad dzieckiem powinien wskoczyć jeśli masz zaznaczone przy członkach rodziny, że Panie te posiadają prawo do takiego urlopu. W karcie urlopowej wybierasz przycisk "Limit urlopów", zaznaczasz, że ma być to "urlop-opieka nad dzieckiem" i rok 2008 i limit powinien sam się pojawić. Ja tak zrobiłam i zadziałało. Jeśli Ci się nie uda to spróbuj go wprowadzić ręcznie czyli poprzez "+", zaznaczenie opcji "limit", wybranie "urlop-opieka nad dzieckiem" i wpisanie w ilości 2 dni. Ta funkcja również zadziałała u mnie bez problemu.

Powodzenia
AGA
Posty: 24
Rejestracja: pn, 03 września 2007 8:38

Post autor: AGA » pt, 04 lipca 2008 15:47

proponuję sprawdzić wiek dzieci. 2 dni wolne z tyt opieki na dziecko należą się tylko na dziecko do ukończenia 14 roku życia
ODPOWIEDZ