Odprawa z tyt. służby wojskowej

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
Marzena
Posty: 12
Rejestracja: czw, 04 stycznia 2007 13:34

Odprawa z tyt. służby wojskowej

Post autor: Marzena » czw, 24 kwietnia 2008 14:14

Jakie dane mam wprowadzić i w jakich pozycjach, aby program naliczył mi odprawę z tytułu powołania do zasadniczej służby wojskowej. Już wprowadziłam "odprawę" do definicji listy płac, ale niesteyy nie wiem co dalej mam zrobić?
kuba
Posty: 12
Rejestracja: czw, 22 listopada 2007 9:16

Post autor: kuba » pt, 25 kwietnia 2008 8:37

Witam.
Jak taka odprawa jest liczona? Skoro dodałaś odpowiednie pole do definicji to najszybciej będzie wyliczyć ją ręcznie i wpisać na liście płac (prawy przycisk myszy->"włącz korektę wartości wyliczonej").
Pozdrawiam.
Marzena
Posty: 12
Rejestracja: czw, 04 stycznia 2007 13:34

Odprawa z tyt. służby wojskowej

Post autor: Marzena » pt, 25 kwietnia 2008 9:54

Odprawa ta jest w wysokości dwutygodniowego wynagrodzenia obliczonego wg zasad określonych dla ustalania ekwiwalentu za urlop.
Rzeczywiście wprowadziłam odprawę (jaką znalazłam w składnikach wynagrodzenia znajdujących się w programie) do definicji listy plac ale niestety nie wiem czy jest to ta z tyt. służby wojskowej. Niestety nie mogę również tego sprawdzić, bo nie wiem jakie dane i w jakich pozycjach wprowadzić by program sam mi obliczył wysokość tej odprawy. W ostateczności zostaje mi ręczne wprowadzenie samodzielnie wyliczonej kwoty.
Awatar użytkownika
sławek
 
Posty: 735
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 11:11
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: sławek » pt, 25 kwietnia 2008 10:20

na liście "ekwiwalent za urlop" znajduje się składnik "odprawa"; w wartości wyliczonej wpisuje się tam ilość miesięcy za które chcesz wypłacić odprawę, ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby - jak w twoim przypadku - wpisać tam wartość mniejszą od 1 (np 0,47)
Awatar użytkownika
sławek
 
Posty: 735
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 11:11
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: sławek » pt, 25 kwietnia 2008 10:21

wpisuje się oczywiście w wartości zadanej, a nie wyliczonej; jeżeli to Ci nie będzie odpowiadało, to pozostaje faktycznie skorzystanie z korekty wartości wyliczonej
chemi_plon
Posty: 17
Rejestracja: śr, 01 sierpnia 2007 15:32
Lokalizacja: Giżycko
Kontakt:

Post autor: chemi_plon » czw, 24 lipca 2008 9:59

a ja mam pytanko...
ponieważ trzeba wystawić zaświadczenie o wypłacie takiego ekwiwalentu - trzeba ręcznie czy systemowo jakoś można?
dzieki
Awatar użytkownika
Monika
 
Posty: 477
Rejestracja: pt, 16 listopada 2007 8:24
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Monika » czw, 24 lipca 2008 11:22

Standardowo w programie nie ma takiego zaświadczenia, ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby sobie taką makietę stworzyć :)
chemi_plon
Posty: 17
Rejestracja: śr, 01 sierpnia 2007 15:32
Lokalizacja: Giżycko
Kontakt:

Post autor: chemi_plon » czw, 24 lipca 2008 13:39

już jakieś skleciłam.......
dzięki
p.s. ale mogliby pomyslec o czyms takim, no ale nie wszyscy mają poborowych :-)
ODPOWIEDZ