www.reset2.pl • przypisanie składek z spółki na spółkę Y
Strona 1 z 1

przypisanie składek z spółki na spółkę Y

: pt, 24 listopada 2023 10:40
autor: agnieszka_ng
Po kontroli krzyżowej w spółkach kapitałowych ZUS kazał przypisać składki z umowy zlecenie ze spółki X na spółkę Y na umowę o pracę. Proszę o podpowiedź jak to fizycznie zrobić. W ZUS to nie jest problem, a te składki ZUS co pracodawca zapłaci za pracownika muszą wejść w dniu przypisania do podatku jako przychód. Ktoś podpowie jak to zrobić w programie R2płatnik

Re: przypisanie składek z spółki na spółkę Y

: pt, 24 listopada 2023 14:39
autor: PatrykL
Dzień dobry,

Proszę opisać jak miałoby to wyglądać ?

Tamte składki zostaną oddane pracownikowi skoro je przepisujemy ?

Być może trzeba tylko stworzyć i naliczyć listy gdzie jest sam przychód brutto i podatek ? Proszę o uszczegółowienie ze strony merytorycznej.

Re: przypisanie składek z spółki na spółkę Y

: pt, 24 listopada 2023 15:05
autor: agnieszka_ng
W spółce Y były zatrudnione osoby na umowę zlecenie tylko ze składką zdrowotną. Spółce Z na podstawie umowy o pracę. ZUS karze wyzerować wszystkie składki w spółce Y i przypisać je do umowy o pracę w spółce Z ze wszystkimi składami emertytalną, rentową, chorobową, zdrowotną i wypadkową. Kwota tych składek społecznych za pracownika musi wejść do jego przychodu pracownika w spółce Z i sam pracownik będzie musiał to opodatkować.

Re: przypisanie składek z spółki na spółkę Y

: wt, 28 listopada 2023 12:58
autor: PatrykL
Proszę opisać na prostym przykładzie jak miałoby to technicznie wyglądać. Czyli np. Zabieramy 500 zł (składka zdrowotna) z firmy Y - jak ma wyglądać raport ZUS ? Przesyłamy informację korygującą że nie było żadnych składek w tamtym miesiącu ? Następnie przenosimy te 500 zł jako przychód do umowy o pracę firmy X , od tego liczone są też pełne składki ale bez podatku ?