Bardzo wolne łączenie się z bazą SQL.

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
Kondziu
Posty: 1
Rejestracja: pt, 26 listopada 2021 11:20

Bardzo wolne łączenie się z bazą SQL.

Post autor: Kondziu » pn, 08 maja 2023 7:33

Witam,
od kilku tygodni mam problem z połączeniem z bazą SQL na komputerze, gdzie zainstalowany jest klient R2Płatnik. Łączenie z bazą trwa kilkanaście minut, sama aplikacja się nie wtedy nie załącza. Serwer jest na MSSQL2012, oba komputery na Win10. Próbowałem dodawać nowego użytkownika do bazy danych, na chwilę to zdawało egzamin. Po jakimś czasie znowu jakby szukał połączenia z bazą. Nawet usuwałem plik konfiguracyjny R2Płatnik, żeby odnowić połączenie, dało to podobny efekt. Już nie mam na to pomysłu :( Czy ktoś miał podobne problemy?

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
PrzemysławP
 
Posty: 21
Rejestracja: wt, 26 kwietnia 2022 8:17

Re: Bardzo wolne łączenie się z bazą SQL.

Post autor: PrzemysławP » wt, 09 maja 2023 11:06

Dzień dobry,

Proszę w programie sprawdzić Monitor zasobów (Zbiory -> narzędzia -> monitor zasobów). Kluczowym parametrem w tym ekranie jest przepływność. Jeżeli pojawia się tutaj niestabilność, przepływność jest niska - warto rozważyć parę możliwości:
-Zapewnić łączę w sieci po kablu, nie po Wi-Fi.
-Sprawdzić ustawienia zapory sieciowej,
-Sprawdzić stan dysków twardych na serwerze.
-Jeśli w sieci wykorzystywany jest VPN, należy rozważyć poniższą rzecz:

Program R2Płatnik wolno się łączy z serwerem, jeśli połączenie jest bezpośrednio tunelowane przez VPN. W takiej sytuacji zalecamy skonfigurowanie aplikacji "Podłączenie pulpitu zdalnego", która będzie się za pomocą VPN łączyć do serwera, na którym będzie R2Płatnik gotowy do działania. znacząco to przyspieszy łączenie się z programem.

Warto też rozważyć przejście z SQL serwera 2012 na wersję 2017/2019.

W razie dalszych pytań - zapraszamy do kontaktu telefonicznego.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ