Roczny raport ZUS

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
seb
Posty: 30
Rejestracja: wt, 18 stycznia 2022 13:47

Roczny raport ZUS

Post autor: seb » czw, 04 maja 2023 13:40

Proszę o informację kiedy należy się spodziewać rocznego raportu ZUS do składki zdrowotnej.

Jeśli robiłem już listę płac kwietniu oraz w kwietniu wysłałem raportu do ZUSu pracowników wraz z właścicielem to należy teraz wysłać korektę za kwiecień ujmując roczną składkę zdrowotną?
Awatar użytkownika
NA
 
Posty: 567
Rejestracja: wt, 17 sierpnia 2010 9:57
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: Roczny raport ZUS

Post autor: NA » pt, 05 maja 2023 15:12

Raport roczny jest planowany w aktualizacji przed 20 maja, jednak dokładnej daty nie jestem w stanie podać. Musimy poczekać na zakończenie prac programistycznych. Eksporty raportów do Płatnika ZUS nie uniemożliwiają ich dalszego uzupełnienia w tym programie. Doraźnie, w razie potrzeby szybszego złożenia raportów niż termin wypuszczenia aktualizacji R2Płatnika, należy samodzielnie wprowadzić odpowiednie informacje w pola Płatnika ZUS.
Paulina404
Posty: 112
Rejestracja: śr, 22 lipca 2020 16:39

Re: Roczny raport ZUS

Post autor: Paulina404 » pt, 05 maja 2023 18:07

W Płatniku ZUS wystarczy zaktualizować dane płatnika, na DRA/RCA właściciela w rocznym rozliczeniu zaznaczyć rok 2022, odpowiedni rodzaj opodatkowania, wpisać jedynie dochód/przychód i nacisnąć "Wylicz". Reszta danych wypełni się sama na podstawie złożonych wcześniej deklaracji miesięcznych. Pozostaje kontrola czy jest coś do dopłaty. Zrobiliśmy tak już 150 firm, polecam metodę. Tak późna aktualizacja kompletnie mija się z celem, nie ma na co czekać.
Fal@
Posty: 192
Rejestracja: pn, 13 lutego 2006 14:42

Re: Roczny raport ZUS

Post autor: Fal@ » pn, 08 maja 2023 10:48

Paulina404 pisze:
pt, 05 maja 2023 18:07
W Płatniku ZUS wystarczy zaktualizować dane płatnika, na DRA/RCA właściciela w rocznym rozliczeniu zaznaczyć rok 2022, odpowiedni rodzaj opodatkowania, wpisać jedynie dochód/przychód i nacisnąć "Wylicz". Reszta danych wypełni się sama na podstawie złożonych wcześniej deklaracji miesięcznych. Pozostaje kontrola czy jest coś do dopłaty. Zrobiliśmy tak już 150 firm, polecam metodę. Tak późna aktualizacja kompletnie mija się z celem, nie ma na co czekać.
bardzo dziękuję za informację i konkretną pomoc. :D
seb
Posty: 30
Rejestracja: wt, 18 stycznia 2022 13:47

Re: Roczny raport ZUS

Post autor: seb » pn, 22 maja 2023 8:37

Raport puściłem przez ZUS PUE w czwartek bo w Płatniku ZUS przy liniowym wywalało bezsensowne błędy choć druki były wypełnione poprawnie.

Symfonia mimo że dziś jest ostatni dzień na wysyłkę, to do teraz nie wydała aktualizacji choć konkurencja nie miała z tym większego problemu.

Ciekawe czy Płatnik Reseta tak samo zostanie zepsuty jak R2Księga i tutaj tez trzeba będzie uciekać do konkurencji.
Awatar użytkownika
Kamil H
Posty: 21
Rejestracja: wt, 23 maja 2023 10:43

Re: Roczny raport ZUS

Post autor: Kamil H » wt, 23 maja 2023 11:20

Dzień dobry,

aktualizacja z rocznym rozliczeniem składki zdrowotnej została zawarta w wersji diagnostycznej z 16 maja 2023. W komunikatach serwisu w programie R2Płatnik znajduje się informacja o liście aktualizacji związanych ze zmianami prawnymi. Jest ona dostępna w komunikatach od 18 maja. Można przeczytać tam o aktualizacji z dnia 16.05. W celach pobrania w-w aktualizacji proszę kierować się tym artykułem: https://wsparcie.symfonia.pl/hc/pl/arti ... nostycznym
ODPOWIEDZ