składka zdrowotna u pracownika - ograniczona

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
Magdasz
Posty: 51
Rejestracja: ndz, 13 marca 2016 20:05

składka zdrowotna u pracownika - ograniczona

Post autor: Magdasz » pn, 27 lutego 2023 15:48

Dzień dobry,
Cytuje z instrukcji obsługi: "Dodatkowo, ponieważ wysokość składki ograniczona jest do wysokości podatku, może się tak zdarzyć, że ograniczenie składki zostanie zniwelowane na kolejnej liście (np. premii), wypłacanej w tym samym miesiącu." Natomiast mam właśnie taką sytuację, że program tak wyliczył. Pytanie czy to jest prawidłowo bo niestety nie znalazłam takiej interpretacji w przepisach????
Awatar użytkownika
PrzemysławP
 
Posty: 21
Rejestracja: wt, 26 kwietnia 2022 8:17

Re: składka zdrowotna u pracownika - ograniczona

Post autor: PrzemysławP » czw, 02 marca 2023 9:43

Dzień dobry,

Przy niskich kwotach do wypłaty kwota składki zdrowotnej - zgodnie z przepisami - zostaje ograniczona do wysokości podatku na 31.12.2021. Obniżenie tej składki jest "zapamiętywane" przez program i jeśli zostanie utworzona kolejna lista płac w miesiącu - kwota, o którą składka zdrowotna została obniżona, zostanie doliczona do składki na nowej liście. Jest to zamierzone i poprawne działanie programu.
AnnFo
Posty: 1
Rejestracja: pt, 31 marca 2023 9:20

Re: składka zdrowotna u pracownika - ograniczona

Post autor: AnnFo » śr, 31 maja 2023 14:54

Witam serdecznie,

ponawiam wątek-
mam pracownika na 1/2 etatu- składka zdrowotna zostaje naliczana. Szukam bez efektu w ustawieniach/ parametrach, aby składka zdrowotna była ograniczona.
Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
NA
 
Posty: 567
Rejestracja: wt, 17 sierpnia 2010 9:57
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: składka zdrowotna u pracownika - ograniczona

Post autor: NA » wt, 06 czerwca 2023 13:40

AnnFo pisze:
śr, 31 maja 2023 14:54
Witam serdecznie,

ponawiam wątek-
mam pracownika na 1/2 etatu- składka zdrowotna zostaje naliczana. Szukam bez efektu w ustawieniach/ parametrach, aby składka zdrowotna była ograniczona.
Proszę o pomoc.
W takich sytuacjach najlepiej jest się skontaktować z Działem Pomocy Technicznej aby to telefonicznie wyjaśnić lub na połączeniu zdalnym, by mieć dostęp do danego programu. Na forum nie dysponujemy pełnymi informacjami aby móc się do tego odnieść.
ODPOWIEDZ