Ulga podatkowa przy umowie zlecenie

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
Mike26
Posty: 18
Rejestracja: pt, 28 stycznia 2022 19:21

Ulga podatkowa przy umowie zlecenie

Post autor: Mike26 » śr, 01 lutego 2023 16:51

Przy umowie zleceniu i oświadczeniu o stosowaniu ulgi podatkowej program nalicza podatek dochodowy. Kwota brutto 1500 zł, ulga podatkowa zaznaczono 1/12 więc podatku być nie powinno, wersja programu z 30.01.2023
Awatar użytkownika
Monika
 
Posty: 477
Rejestracja: pt, 16 listopada 2007 8:24
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: Ulga podatkowa przy umowie zlecenie

Post autor: Monika » pt, 03 lutego 2023 14:31

Proszę sprawdzić czy na liście jest pole Ulga podatkowa, jeśli nie ma należy ją dodać do definicji listy płac. W definicje=>Definicje list płac stanąć na Umowy zlecenia i przejść na zakładkę Pozycja i na dolnym polu pod prawym klawiszem myszy wybrać Wstaw pola systemowe kosztów i ulgi. I ponownie przeliczyć listę.
MonikaBr
Posty: 8
Rejestracja: ndz, 30 stycznia 2022 16:09

Re: Ulga podatkowa przy umowie zlecenie

Post autor: MonikaBr » ndz, 12 lutego 2023 17:40

Dzień dobry,
miałam ten sam problem. Postąpiłam jak Pani opisała tj. dodałam na liście element kwota ulgi, natomiast po przeliczeniu listy płac zniknęła mi kwota składki zdrowotnej. Mam niską kwotę wynagrodzenia brutto tj. 364,80 zł, ale na kalkulatorze gofinu składka zdrowotna się nalicza w kwocie 28,33 zł. Jak przeliczam wysokość podatku wg zasad 2021 i nie odliczam kwoty zmniejszającej, bo na zleceniu nie można było jej odliczać w 2021 roku, to wychodzę na wynik z gofina. Czy jest możliwość, że program przy zleceniu dla celów obliczenia składki zdrowotnej uwzględnia w hipotetycznym podatku kwotę zmniejszającą podatek? Jeśli tak, to czy jest to prawidłowe, jeśli w stanie prawnym 2021 takiej możliwości u zleceniobiorców nie było? Chyba, że jest tu jeszcze jakieś ustawienie, które powinnam zmienić w programie?
Awatar użytkownika
PrzemysławP
 
Posty: 21
Rejestracja: wt, 26 kwietnia 2022 8:17

Re: Ulga podatkowa przy umowie zlecenie

Post autor: PrzemysławP » pn, 13 lutego 2023 11:50

Dzień dobry,

Podczas odtwarzania Pani przypadku uzyskaliśmy wynik taki jak poniżej. Proszę zwrócić uwagę na kolejność pól systemowych w Pani definicji. Opisana przez Panią sytuacja nie powinna mieć miejsca na liście płac. W celu rozwiązania problemu proszę o kontakt telefoniczny z naszym serwisem. Poniżej załączę również zrzut ekranu poprawnej definicji listy Umowa zlecenie z polami ulgi podatkowej.

Pozdrawiam.

Zrzut #1 - obliczenia
Obrazek
Zrzut #2 - definicja
Obrazek
MonikaBr
Posty: 8
Rejestracja: ndz, 30 stycznia 2022 16:09

Re: Ulga podatkowa przy umowie zlecenie

Post autor: MonikaBr » pn, 13 lutego 2023 14:33

Dziękuję za informację. Pobrałam ostatnie aktualizacje, przeliczyłam jeszcze raz LP i jest teraz prawidłowo - nalicza składkę zdrowotną. Same elementy listy płac miałam zdefiniowane w takiej kolejności jak na przesłanym przez Pana screenie.
marcindominika
Posty: 26
Rejestracja: pt, 08 stycznia 2021 14:40

Re: Ulga podatkowa przy umowie zlecenie

Post autor: marcindominika » czw, 16 lutego 2023 16:42

Monika pisze:
pt, 03 lutego 2023 14:31
Proszę sprawdzić czy na liście jest pole Ulga podatkowa, jeśli nie ma należy ją dodać do definicji listy płac. W definicje=>Definicje list płac stanąć na Umowy zlecenia i przejść na zakładkę Pozycja i na dolnym polu pod prawym klawiszem myszy wybrać Wstaw pola systemowe kosztów i ulgi. I ponownie przeliczyć listę.
działa, ale kalkulator nadal nie liczy ulgi
ODPOWIEDZ