składka zdrowotna dla osoby współpracującej

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
Agnieszka10
Posty: 8
Rejestracja: śr, 12 stycznia 2022 10:46

składka zdrowotna dla osoby współpracującej

Post autor: Agnieszka10 » śr, 01 lutego 2023 8:32

Witam. Nastąpiła zmiana podstawy składki zdrowotnej dla os. współpracującej. Po wprowadzeniu kwoty 5224,46 i kliknięciu oblicz, podstawiają mi się dane za 2022 rok. Nie chce się zmienić, a przy drukowaniu zestawienia do zus pyta którą składkę przyjąć. W parametrach naliczania nie mam składki dla właściciela wprowadziłam dane ale to i tak się nie zmienia. Proszę o informację jak mam to zrobić. Wczoraj nie mogłam się do Państwa dodzwonić.
Awatar użytkownika
Monika
 
Posty: 477
Rejestracja: pt, 16 listopada 2007 8:24
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: składka zdrowotna dla osoby współpracującej

Post autor: Monika » pt, 03 lutego 2023 14:45

Witam,
osoba współpracująca jaką ma formę opodatkowania?
Można samemu wpisać podstawę składki zdrowotnej i składkę zdrowotną, ale nie można wtedy dawać Oblicz. Przy wysyłce raportu do ZUS program zapyta, którą składkę uwzględnić w raporcie, jeśli damy TAK to przyjmie poprawioną przez nas zdrowotną.
Agnieszka10
Posty: 8
Rejestracja: śr, 12 stycznia 2022 10:46

Re: składka zdrowotna dla osoby współpracującej

Post autor: Agnieszka10 » pn, 06 lutego 2023 12:53

osoba współpracująca to emeryt tylko składka zdrowotna jest płacona.
Zrobiłam tak jak Pani pisze, wpisałam z ręki i kliknęłam "tak" przy raporcie zus. Chciałam zrobić tak, żeby system przy wysyłce raportu do zus nie pytał mnie o to za każdym razem.
ODPOWIEDZ