Dwie listy płac a podatek dochodowy

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
ewakrefta
Posty: 9
Rejestracja: pn, 19 kwietnia 2021 10:00

Dwie listy płac a podatek dochodowy

Post autor: ewakrefta » czw, 24 czerwca 2021 13:48

Pracownik w jednym miesiącu ma zasiłek i wynagrodzenie podstawowe. Stworzyłam 2 listy płac: na pierwsze podatek dochodowy wynosi: 14 zł, a na drugiej: 328,00 zł. co daje razem 342 zł. Jednak, gdy tego samego pracownika umieścimy na 1 liście (Podstawowa z zasiłkami) to podatek wynosi 343,00 zł (co jest wartością prawidłową). Dlaczego, gdy rozbijam pracownika na 2 listy program nie kumuluje podstawy do podatku i nie nalicza jej prawidłowo?
Awatar użytkownika
NA
 
Posty: 567
Rejestracja: wt, 17 sierpnia 2010 9:57
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: Dwie listy płac a podatek dochodowy

Post autor: NA » czw, 24 czerwca 2021 16:00

Może wynika to z faktu, że z godnie z przepisami należy zaokrąglać podstawę opodatkowania i podatek do pełnych złotych, co ma miejsce na każdej liście płac? Przy jednej liście raz się to robi.
ewakrefta
Posty: 9
Rejestracja: pn, 19 kwietnia 2021 10:00

Re: Dwie listy płac a podatek dochodowy

Post autor: ewakrefta » pt, 25 czerwca 2021 7:49

Na obu listach podstawę i podatek mam zaokrąglony do pełnych złotych i właśnie dlatego wychodzi ta różnica. Moim zdaniem nie powinna.
Awatar użytkownika
Hubert
Posty: 50
Rejestracja: wt, 16 marca 2021 10:15
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: Dwie listy płac a podatek dochodowy

Post autor: Hubert » pt, 25 czerwca 2021 8:06

ewakrefta pisze:
pt, 25 czerwca 2021 7:49
Na obu listach podstawę i podatek mam zaokrąglony do pełnych złotych i właśnie dlatego wychodzi ta różnica. Moim zdaniem nie powinna.
Algorytm programu zachowuje się w prawidłowy sposób. Jeżeli uważa Pani, że jest inaczej to proszę przygotować przykładowe obliczenia oraz założyć sprawę serwisową.
Awatar użytkownika
NA
 
Posty: 567
Rejestracja: wt, 17 sierpnia 2010 9:57
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: Dwie listy płac a podatek dochodowy

Post autor: NA » śr, 14 lipca 2021 11:31

ewakrefta pisze:
pt, 25 czerwca 2021 7:49
Na obu listach podstawę i podatek mam zaokrąglony do pełnych złotych i właśnie dlatego wychodzi ta różnica. Moim zdaniem nie powinna.
Życzyłaby sobie Pani aby na pierwszej liście nie było tych zaokrągleń, które wynikają z przepisów i aby program dokonał zaokrąglenia dopiero na drugiej liście? A skąd program miałby wiedzieć czy będzie Pani robiła kolejną listę czy nie? No bo jak inaczej by to Pani proponowała rozwiązać?
ODPOWIEDZ