Umowa o pracę z częściowo podwyższonymi KUP

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
ewaq
Posty: 2
Rejestracja: pn, 19 kwietnia 2021 8:24

Umowa o pracę z częściowo podwyższonymi KUP

Post autor: ewaq » śr, 28 kwietnia 2021 7:50

Dzień dobry,

Mam problem z odpowiednim zapisaniem umowy pracownika (i w efekcie rozliczeniem go), dla którego część wynagrodzenia stanowi honorarium z tytułu przekazania praw autorskich i tym samym dotyczą jej podwyższone koszty uzyskania przychodu. Jest to jedna umowa o pracę, ale 50% wskazanej kwoty wynagrodzenia przysługuje za pełnienie obowiązków służbowych związanych z zajmowanym stanowiskiem, a 50% stanowi honorarium z tytułu przekazania praw autorskich.
Jak powinnam wprowadzić taką umowę? Gdy podaję pełną kwotę wynagrodzenia z umowy to nie mam możliwości wskazania, że część wynagrodzenia jest na innych KUP. Czy mogę zmienić to gdzieś podczas rozliczania list plac?
Uprzejmie proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
KrystianSz
 
Posty: 111
Rejestracja: wt, 28 listopada 2017 14:33
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: Umowa o pracę z częściowo podwyższonymi KUP

Post autor: KrystianSz » czw, 29 kwietnia 2021 23:26

Wymaga to zdefiniowania odpowiedniego składnika, wtedy w umowie wpisujemy część ze zwykłymi KUP i część z autorskimi.
ewaq
Posty: 2
Rejestracja: pn, 19 kwietnia 2021 8:24

Re: Umowa o pracę z częściowo podwyższonymi KUP

Post autor: ewaq » wt, 04 maja 2021 7:16

Bardzo dziękuję za odpowiedź, ale czy mogłabym prosić o dokładniejsze wskazówki?
Awatar użytkownika
TomekL
 
Posty: 165
Rejestracja: czw, 24 sierpnia 2017 9:40
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: Umowa o pracę z częściowo podwyższonymi KUP

Post autor: TomekL » śr, 05 maja 2021 9:11

Dzień dobry

Poprzez forum czy telefon niestety nie definiujemy składników wynagrodzeń. Może Pani zadzwonić na serwis pod numer 713 828 702 lub poprzez obsługę klienta założyć sprawę serwisową a wtedy omówimy temat i wycenimy usługę.
ODPOWIEDZ