Przeniesienie chorobowego z jednego miesiąca na drugi

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
ewakrefta
Posty: 9
Rejestracja: pn, 19 kwietnia 2021 10:00

Przeniesienie chorobowego z jednego miesiąca na drugi

Post autor: ewakrefta » czw, 22 kwietnia 2021 13:45

Robię wypłatę za luty (wdrażamy program). Pracownica miała zwolnienie lekarskie 11-12.02. i 28.02. (wynagrodzenie wypłacam 28.02.). Chciałabym chorobowe za 28.02. wypłacić w marcu. Na liście płac za luty wylicza wynagrodzenie na chorobowe dobrze (2 dni), jednak potrącenie z płacy zasadniczej robi za 3 dni. Co robię nie tak?
Awatar użytkownika
MaciekM
Posty: 73
Rejestracja: pt, 16 kwietnia 2021 15:36
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: Przeniesienie chorobowego z jednego miesiąca na drugi

Post autor: MaciekM » pn, 26 kwietnia 2021 11:34

Dzień dobry,
w takiej sytuacji na czas tworzenia listy potrzeba wejść w Kartę Zasiłkową > odznaczyć kwadracik 'Uwzględnij na kolejnej liście' > zaznaczyć kwadracik 'Nie pomniejszaj składników na kolejnej liście'. Należy jednak pamiętać, żeby na kolejne listy zmienić kwadraciki do poprzedniego stanu.
Pozdrawiam
ewakrefta
Posty: 9
Rejestracja: pn, 19 kwietnia 2021 10:00

Re: Przeniesienie chorobowego z jednego miesiąca na drugi

Post autor: ewakrefta » pn, 26 kwietnia 2021 12:09

Tak zrobiłam. O ile wynagrodzenie za czas choroby wylicza za prawidłową ilość dni, o tyle z pensji zasadniczej potrąca ten dzień zwolnienia. A chciałabym, żeby i wynagrodzenie i potrącenie przeniosło na kolejny miesiąc.
Awatar użytkownika
MaciekM
Posty: 73
Rejestracja: pt, 16 kwietnia 2021 15:36
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: Przeniesienie chorobowego z jednego miesiąca na drugi

Post autor: MaciekM » pn, 26 kwietnia 2021 12:45

Dzień dobry,
zalecamy konsultację telefoniczną z działem technicznym, w celu wyjaśnienia problemu.
Pozdrawiam
ewakrefta
Posty: 9
Rejestracja: pn, 19 kwietnia 2021 10:00

Re: Przeniesienie chorobowego z jednego miesiąca na drugi

Post autor: ewakrefta » pn, 28 czerwca 2021 11:25

Mam kolejny problem z przeniesieniem chorobowego na kolejny miesiąc. Pracownik miał zwolnienie 25.02.-28.02. Wypłata wypłacona 28.02. Tego też dnia pracownik otrzymał zwolnienie wsteczne 23.02.-24.02. (odznaczyłam kwadracik 'Uwzględnij na kolejnej liście' > zaznaczyłam kwadracik 'Nie pomniejszaj składników na kolejnej liście'). Robię teraz wypłatę za marzec i nie mogę tych kwadracików zamienić. Domyślam się, że chodzi o to, że jest to wcześniejsze zwolnienie, czyli 23.02.-24.02. - nie wypłacone w lutym, 25.02.-28.02. wypłacone w lutym. Jak zrobić, żebym mogła wypłacić to pierwsze wcześniejsze chorobowe w marcu?
Awatar użytkownika
TomekL
 
Posty: 165
Rejestracja: czw, 24 sierpnia 2017 9:40
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: Przeniesienie chorobowego z jednego miesiąca na drugi

Post autor: TomekL » wt, 29 czerwca 2021 8:38

Dzień dobry

Jeśli chce Pani rozliczyć to zwolnienie wcześniejsze to rzeczywiście kwadraciki muszą być zaznaczone odwrotnie, ale nie można tego zrobić, kiedy pracownik jest już rozliczony na liście. W takim wypadku musi Pani osobę z listy usunąć, zaznaczyć rozliczenie absencji i odznaczyć pomniejszanie i dopiero wtedy przeliczyć osobę na liście płac. W razie dalszych problemów z datami, zamianą/anulowaniem zwolnień, sugeruję telefon do serwisu, będzie łatwiej omówić temat :wink:

Pozdrawiam
ewakrefta
Posty: 9
Rejestracja: pn, 19 kwietnia 2021 10:00

Re: Przeniesienie chorobowego z jednego miesiąca na drugi

Post autor: ewakrefta » wt, 29 czerwca 2021 9:47

Usunęłam pracownika z listy płac z marca i kwadracik w karcie zasiłkowej "nie uwzględniaj na kolejnej liście" jest dalej nieaktywny. Z listy lutowej pracownika usunąć nie mogę, bo lista jest już zamknięta.
Awatar użytkownika
TomekL
 
Posty: 165
Rejestracja: czw, 24 sierpnia 2017 9:40
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: Przeniesienie chorobowego z jednego miesiąca na drugi

Post autor: TomekL » śr, 30 czerwca 2021 14:17

Jeśli w tym wpisie jest jeszcze przypisany numer listy płac to musi z niej Pani na chwilę usunąć pracownika.
ODPOWIEDZ