Jak przenieść program w wersji 2.51 na inny komputer?

Lista najczęściej zadawanych pytań dotyczących korzystania z programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO opracowana przez pracowników serwisu Reset2.

Moderatorzy: sławek, Mariusz

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
NA
 
Posty: 435
Rejestracja: wt, 17 sierpnia 2010 9:57
Lokalizacja: RESET2 Oprogramowanie sp. z o.o. sp.k.
Kontakt:

Jak przenieść program w wersji 2.51 na inny komputer?

Post autor: NA » czw, 28 października 2010 13:37

Wersja 2.xx (np. 2.51) programu R2Płatnik jest wersją bardzo starą i już nie aktualizowaną. W sytuacji, gdy zachodzi potrzeba przeniesienia programu na inny komputer, z jednoczesnym przejściem na nową wersję, opartą na serwerze MS SQL, należy:

1. Zrobić archiwizację całej bazy danych w wersji 2.xx (do pliku)

2. Na nowym komputerze zainstalować starą wersję programu (2.xx) i po uruchomieniu wczytać do niego dane z archiwum 2.xx z poprzedniego komputera.

3. Po upewnieniu się, że dane zostały poprawnie wczytane wyłączamy program R2Płatnik w wersji 2.xx.

4. Na tym nowym komputerze instalujemy program w najnowszej wersji 3.xx (z płyty CD-ROM lub korzystając z instalatora dostępnego na stronie www.reset2.pl ). Tworzymy przy tym nową pustą bazę danych.

5. Po uruchomieniu programu w nowej wersji 3.xx wykonujemy konwersję bazy z wersji poprzedniej 2.xx (Zbiory / Narzędzia / Konwersja danych z R2Płatnik 2.xx i wskazujemy katalog starego programu 2.xx w którym znajduje się poprzednia baza danych).

Po kilku minutach, gdy konwersja jest już zakończona, możemy zacząć pracę w nowej, aktualnej wersji programu R2Płatnik na nowym komputerze.

_NA_
ODPOWIEDZ