Naliczanie ekwiwalentu za urlop

Lista najczęściej zadawanych pytań dotyczących korzystania z programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO opracowana przez pracowników serwisu Reset2.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bs
 
Posty: 248
Rejestracja: pn, 22 grudnia 2008 15:00

Naliczanie ekwiwalentu za urlop

Post autor: bs » pt, 11 września 2015 9:53

Aby naliczyć ekwiwalent za urlop wypoczynkowy należy:

Sprawdzić współczynnik ekwiwalentu w danym roku w kalendarzu który został przypisany do pracownika - menu Okna - Kalendarze - klikamy na belce ikon przycisk sumy - na dole pojawią się sumy dni oraz wartość oznaczona wsp. Jeśli wartość się nie zgadza, należy wprowadzić dodatkowe dni wolne w danym roku (np w roku 2015 były to dwa dni wolne za 15 sierpnia i 26 grudnia) lub idąc na skróty po prostu wpisujemy współczynnik w zakładce Parametry tego kalendarza.

Wprowadzić w Karcie urlopowej pozycję, która w rodzaju ma wybrany Ekwiwalent za urlop wypoczynkowy
Wpis dodajemy w ostatnim miesiącu zatrudnienia, pilnując by był w okresie zatrudnienia.
Przy dużych ilościach urlopu wygodne jest użycie korekty dni/godzin - gdzie wpisujemy za ile dni/godzin chcemy wypłacić ekwiwalent - zazwyczaj wystarczy wpisać liczbę oznaczająca dni.
Jeśli używamy korekty dni/godzin nie dbamy o daty Od dnia, Do dnia - wtedy można wybrać jeden dzień w ostatnim miesiącu zatrudnienia, w dniach objętych zatrudnieniem.
Proszę uważać by nie pomylić rodzaju nieobecności - są dwa ekwiwalenty - za urlop wypoczynkowy i za urlop dodatkowy.
Jeśli mamy dużo dni do wypłaty można wpisać to w korekcie dni/godzin - wpisujemy liczbę oznaczająca ilość dni do wypłaty bez żadnych dodatkowych liter - sama liczba oznacza tylko dni, za to jeśli mamy do wypłaty urlop w godzinach, to wpisujemy go w formacie XXdYYgZZ gdzie XX to dni, YY godziny a ZZ to minuty - dla przykładu wpis 2d3g22 oznacza, że wypłacimy ekwiwalent za 2 dni, 3 godziny i 22 minuty.

Naliczyć osobną listę płac - standardowo jest to lista o definicji Ekwiwalent za urlop.
Ważne by okres wynagrodzeń, nieobecności i kartoteki pokrywał się z datą wprowadzonego ekwiwalentu.
ODPOWIEDZ