Jak przenieść dane na nowy komputer?

Lista najczęściej zadawanych pytań dotyczących korzystania z programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO opracowana przez pracowników serwisu Reset2.

Moderatorzy: sławek, Mariusz

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
NA
 
Posty: 435
Rejestracja: wt, 17 sierpnia 2010 9:57
Lokalizacja: RESET2 Oprogramowanie sp. z o.o. sp.k.
Kontakt:

Jak przenieść dane na nowy komputer?

Post autor: NA » śr, 27 sierpnia 2014 13:07

Aby przenieść dane R2Płatnika z jednego komputera (K1) na inny (K2) należy:

1. Na K1 wykonać pełną archiwizację (menu zbiory/archiwizacja). W sekcji "zawartość archiwum" powinno być zaznaczone wszystko, nie zaznaczać "usuń z archiwum informacje o danych osobowych", wskazać miejsce na dysku gdzie chcemy zapisać plik oraz wprowadzić jego nazwę. Po kliknięciu na przycisk "Archiwizacja" powinien się w podanej lokalizacji utworzyć ten plik.

2. Sprawdzić jaka jest wersja Servera SQL dla K1 (menu zbiory/narzędzia/monitor bazy danych i na dolnym szarym pasku po prawej powinno być "Microsoft SQL Server 20xx"). Jest to istotne, ponieważ nie można odtworzyć danych z archiwum na niższej wersji Servera SQL niż wersja, na której dokonano archiwizacji. Inne wersje Servera SQL niż ta, która jest dostępna z instalatorem R2Płatnika, można pobrać samodzielnie ze strony producenta (Microsoft).

3. Na K2 zainstalować R2Płatnika wraz z Serverem SQL (instalator można pobrać ze strony internetowej: http://www.reset2.pl/download/DEMO/CD-R ... latnik.exe).

4. Przy pierwszym uruchomieniu R2Płatnika powinna zostać utworzona nowa baza danych. Istotne jest w niektórych wersjach systemu operacyjnego Windows, aby uruchamiać program jako administrator (prawy przycisk myszy na ikonie R2Płatnika - można tam na stałe ustawić takie uruchamianie).

5. Dane z archiwum odtwarza się wchodząc w menu zbiory/narzędzia/odtwarzanie danych z archiwum, wskazując następnie plik i klikając na przycisk "odtwarzanie".
ODPOWIEDZ