Wyszukiwanie po indeksach

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programu R2faktury, R2fakturyPRO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programem.

Moderatorzy: sławek, Mariusz, Moderator

Awatar użytkownika
sławek
 
Posty: 735
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 11:11
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Wyszukiwanie po indeksach

Post autor: sławek » śr, 15 maja 2019 10:25

Wraz z aktualizacją 10.24.0 z dnia 14.05.2019 wprowadziliśmy usprawniony mechanizm wyszukiwania asortymentów na fakturze.

Dzięki zmianom Użytkownik będzie miał szybszy dostęp do wyszukiwania asortymentów, co powinno przełożyć się na skrócenie czasu potrzebnego na wystawienie faktury.

Żeby mechanizm działał najszybciej w oknie wystawiania faktur powinny znaleźć się zarówno kolumna z nazwą asortymentu, jak i kolumna z jego indeksem (patrz: obraz poniżej).
Obrazek

Dzięki temu jeśli rozpoczniemy wpisywanie wyszukiwanej informacji stojąc w kolumnie Indeks - program automatycznie wyszuka nam indeksy asortymentowe niezależnie od tego, wg której kolumny prowadzone były wcześniejsze wyszukiwania.

Podobnie jeśli opcję wyszukaj wywołamy stojąc na pozycjach dokumentu na kolumnie Nazwa - wyszukiwanie weźmie pod uwagę właśnie skróconą nazwę asortymentu.

UWAGA: jeśli w oknie faktury nie widzą Państwo kolumny Indeks a przy wystawianiu faktur korzystają Państwo z wyszukiwania po indeksie, należy tę kolumnę uaktywnić w menu Zbiory - Wybór firmy - zakładka pozycja - Ustawienia - Ogólne - opcja Indeksy.

Obrazek
ODPOWIEDZ