|
Jednostki budżetowe (w danych firmy na zakładce Dane parametr Rodzaj podatnika=jednostka budżetowa) mogą korzystać z możliwości
ustalania planowanych sald na poszczególnych kontach oraz kontrolowania wykonania planu.
Po kliknięciu w przycisk w oknie PLAN KONT pojawi się okno PLANOWANE SALDO, w którym możemy określić planowane saldo dla wybranego konta.
Wprowadzamy Ins:
Data wpisu - data sporządzenia wpisu, na jej podstawie określane jest pole Plan na rok
Plan. saldo Wn, Plan. saldo Ma - planowane salda Wn i Ma
Uwagi - dowolne uwagi.
W przypadku korekty lub zmiany planu możemy albo zmodyfikować istniejącą pozycję albo dopisać nową. Aktualny plan na dany rok będzie zawsze pobierany z ostatniej pozycji wpisanej w danym roku.
Planowane saldo dla kont syntetycznych tworzone jest automatycznie na podstawie planowanych sald podległych temu kontu subkont.
Porównując planowane saldo z faktycznym, program wylicza procentowe wykonanie planu. Planowane salda oraz ich wykonanie są widoczne w oknie PLAN KONT w kolumnach
Plan. saldo Wn, Plan. saldo Ma oraz Wyk.planu Wn% i Wyk.planu Ma%. Kolumny te należy dodać do zestawu aktywnych kolumn korzystając z funkcji Ctrl F4 Kolumny okna. Planowane saldo oraz jego wykonanie widoczne jest także w danych poszczególnych kont na zakładce Salda.
Jeśli planowane salda zostały przekroczone, to wartości w kolumnach i polach dotyczących wykonania planu pokazywane są na czerwono.
Zestawienia dotyczące wykonania planu dostępne są pod przyciskiem (F2) w oknie Plan kont. Definicje tych zestawień dostępne są w menu Ustawienia - Definicje zestawień, gdzie można dokonać ich modyfikacji wedle własnych potrzeb. Więcej na ten temat w INSTRUKCJA ADMINISTRATORA - PARAMETRYZACJA SYSTEMU - Definicje zestawień.